środa, 21 lutego 2018 r.

Zamość

Peresołowice: Bezdomni trafili do innych schronisk

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 grudnia 2008, 18:35

Ostatni bezdomni opuścili wczoraj Peresołowice. Odnalazł się za to szef fundacji "Ocalenie”. Władze gminy Werbkowice liczą, że w tym tygodniu przekaże im obiekt.

W przyszłości mogą tam powstać mieszkania socjalne.

- Pomogliśmy podopiecznym fundacji znaleźć miejsca w schroniskach w Hrubieszowie, Chełmie i Zamościu, część sami rozwieźliśmy - mówi Lech Bojko, wójt gminy Werbkowice. - Trzeba będzie rozdysponować rzeczy i żywność, która po nich została.

Wczoraj Peresołowice opuściła dwójka ostatnich bezdomnych. - Żal odjeżdżać, ale nie mamy innego wyjścia - mówili na odchodne.

Wybrali stolicę. Szef fundacji "Ocalenie” odwiedził tymczasem w poniedziałek Urząd Gminy. Z nami niechętnie rozmawiał. Zapewnił, że dalej będzie prowadził fundację, ale już nie na naszym terenie. Gdzie? - To już moja sprawa - stwierdził Mirosław Liczbański.

Podobna odpowiedź padła, gdy zapytaliśmy, kiedy zamierza przekazać protokolarnie gminie budynek byłej szkoły w Peresołowicach, który do niedawna zajmował.

- Liczę, że klucze otrzymam w tym tygodniu - powiedział nam za to wójt Bojko, który chciałby zaadaptować pomieszczenia dotychczasowej siedziby fundacji na mieszkania socjalne. Bo obecnie nie mamy takich lokali - mówi. - Ale wszystko zależeć będzie od przeprowadzonych ekspertyz - dodaje.

Byli już podopieczni fundacji "Ocalenie” mówią, że byli okradani i zastraszani przez swojego szefa oraz jego rodzinę. Wskazują również, że przewodniczący bezprawnie handlował darowiznami. Gdy powiadomili o tym policję, Liczbański postanowił zamknąć schronisko, choć umowa dzierżawy wygasała w połowie lutego. Twierdził, że padł ofiarą oszczerstw i pomówień.

Prokuratura prowadzi postępowanie w kierunku przywłaszczenia mienia i działania na szkodę fundacji. - Na razie nikomu nie postawiliśmy zarzutu - powiedział nam wczoraj Artur Kubik, szef Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie. - Przesłuchujemy świadków, zabezpieczyliśmy prowadzoną dokumentację.

Mieszkańcy Peresołowic wyrazili wstępnie zgodę na utworzenie w byłej podstawówce mieszkań socjalnych.

- Sami wybudowaliśmy szkołę, to była nasza chluba, a teraz budynek marnieje, bo nie ma dzieci - mówi jeden ze starszych mieszkańców wioski. - Jeżeli nic się z nim nie zrobi, popadnie w ruinę. Szkoda naszej pracy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!