piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Perła nie zasiedziała się w Zwierzyńcu

  Edytuj ten wpis
Autor: (mag, kmo)

Browar w Zwierzyńcu (Bogdan Nowak/ Archiwum)
Browar w Zwierzyńcu (Bogdan Nowak/ Archiwum)

Perła nie zostanie właścicielem browaru w Zwierzyńcu przez zasiedzenie. Sąd Okręgowy w Zamościu odmówił wpisu do księgi do wieczystej, który miał zabezpieczyć roszczenia spółki w tej sprawie.

– Sąd Okręgowy podtrzymał w tej sprawie postanowienie Sądu Rejonowego i odrzucił zażalenie Perły – informuje Henryk Matej, starosta zamojski.

Oznacza to, że spółka nie może ubiegać się o tytuł własności browaru na podstawie zasiedzenia. A tego dowodziły Browary Lubelskie argumentując, że 1 września 1990 własność browaru w Zwierzyńcu mogło nabyć przez zasiedzenie Przedsiębiorstwo Państwowe Zakłady Piwowarskie w Lublinie. "W konsekwencji może to oznaczać, że istnieją poważne podstawy prawne do stwierdzenia, że Perła-Browary Lubelskie SA są właścicielem tej nieruchomości” – argumentowała spółka. Ale sąd nie przyznał jej racji.

Natomiast wciąż otwarta jest sprawa dzierżawy browaru. Przetarg wygrała Perła (jej ofertę komisja przetargowa oceniła na 100 punktów), ale od rozstrzygnięcia odwołał się Marek Jakubiak, właściciel Browarów Ciechan. Jakubiak twierdzi, że kryteria były niejasne, a zapisy oferty przetargowej niewłaściwie sformułowane. Zarzuca też komisji brak profesjonalizmu i obiektywizmu. Skarga w tej sprawie wpłynęła do wojewody lubelskiego. – Pełna dokumentacja dotycząca tego przetargu jest na końcowym etapie analizy. Wkrótce poinformujmy o rozstrzygnięciu – informuje Kamil Smerdel, rzecznik wojewody.

Tymczasem Perła deklaruje, że jest gotowa do podpisania umowy na dzierżawę browaru. – Mamy pomysł na ten browar i na pewno będziemy produkować tam piwo. Będziemy kontynuować pracę nad markę Zwierzyniec, ale też rozszerzymy tę ofertę o inne piwa – mówi Andrzej Stawiszyński, dyrektor operacyjny spółki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
piter
Mario
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 października 2012 o 23:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
perła nie jest małym browarem, robią tego tyle, są łatwo dostępni i tańsi
to tak jak herbata lipton i saga - jedno droższe i kto chce lepszą, to dopłaci, a saga to ilość, a nie jakość
taka jest różnica pomiędzy ciechanem, a perłą według mnie, perła od biedy może być
Rozwiń
piter
piter (18 października 2012 o 23:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja tam wole perle ale niech kazdy pije co chce, to gadanie ze wszyscy chca ciechana nie jest prawda, ja nie chce, przeciez wiecej ludzi pije perle, nie wiem skad te agresywne komentarze zwolnennikow ciechana, skoro taki jest dobry to czemu tak malo ludzi go pije?
Rozwiń
Mario
Mario (18 października 2012 o 15:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobrze, tym prywaciarzom się w głowach przewraca.
Popieram przedmówców, szkoda, że Ciechanowi się nie udało tego Zwierzyńca przejąć, szkoda browaru.
Rozwiń
Dzidek
Dzidek (18 października 2012 o 12:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ehh, pamiętam Zwierzyńca w 0,3 l butelkach, moje ulubione piwo, a Perła mi je zlikwidowała, pod pretekstem remontu browaru, obiecując , że do produkcji piwa po remoncie wrócą. I co? Jak nie było Zwierzyńca tak nie ma. Ciechan na dzierżawcę!!
Rozwiń
beer
beer (18 października 2012 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Perła nie chce konkurencji na lubelszczyżnie,poniosła by klęskę bo Ciechan to lepsze piwo,a konkurencja przydałaby się dla poprawy jakości perły,teraz perła to cieniuśkie piwo.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!