poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Pielgrzymi z diecezji zamojsko-lubaczowskiej są już w drodze do Częstochowy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2009, 12:45
Autor: Bogdan Nowak

Zamojscy pielgrzymi uformowali szyki i ruszyli dzisiaj rano na Jasną Górę. Towarzyszą im m.in. pątnicy z Hrubieszowa. Mają do pokonania w sumie 364 km.

– Ufam, że wszystkie życzenia i intencję wam się spełnią – mówił do odchodzących pątników ks. Mariusz Leszczyński, biskup pomocniczy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. – Błogosławię wszystkich w drodze na Jasną Górę. Będę wam towarzyszył myślą, sercem i modlitwą… Niewykluczone, że za jakiś czas do was się na trasie przyłącze.

Zamojscy i hrubieszowscy pielgrzymi ruszylipo porannej mszy (ok. godz. 10). Odbyła się ona w Katedrze. Nastroje mieli wyśmienite. Szli przez miasto z pieśnią na ustach. Ilu ich było?

Ks. Tadeusz Bastrzyk, wieloletni dyrektor pielgrzymki diecezji zamojsko-lubaczowskiej na Jasną Górę zapewniał, że do Częstochowy wyruszy ok. 1,1 do 1,2 tys. osób. Na razie w trasę ruszyło ich mniej.

– Przynajmniej tak to na razie wygląda – zastanawiał się jeden z uczestników pielgrzymki. – W ub. roku na Jasną Górę ruszyło jakieś 1,3 tys. osób. Teraz chyba jest o kilkaset osób mniej. Ale nie ma się co przejmować.

Dlaczego? - Dołaczą do nas ludzie z Biłgoraja, Tomaszowa Lub. i Szczebrzeszyna – tłumaczyli pątnicy. – Sporo mieszkańców Zamościa dojedzie na trasie. Tak jest co roku. Wiadomo przecież, że im więcej nas będzie tym lepiej.

Pierwszy etap pielgrzymki to ok. 20 km. Pątnicy zatrzymają się na nocleg w Szczebrzeszynie i m.in. pobliskiej Topólczy.

W jakiej intencji pielgrzymują?

Krzysztof Michalski, uczeń technikum z Zamościa

– Wybieram się na pielgrzymkę już siódmy raz. To dla mnie bardzo ważne. Bo pielgrzymka to doświadczenie duchowe, ale też przygoda i zmierzenie się z własnymi słabościami. Poznaje się wiele fajnych osób. Tym razem pomodlę się za moją rodzinę i w intencji pomyślnego zdania matury. Bo ona mnie czeka.

Natalia Turek, licealistka z Hrubieszowa

– Moja babcia jest poważnie chora. Idę na pielgrzymkę, bo chcę wyprosić u Boga aby wyzdrowiała. Namówiła mnie do tego matka chrzestna. Ona 20 lat temu wybrała się na pielgrzymkę do Jasnej Góry. I wymodliła wiele rzeczy… Na pielgrzymkę idę pierwszy raz.

Maria Lewczuk, krawcowa z Zamościa.

– Idę pomodlić się o zdrowie dla męża i mamy. Mam też wiele innych intencji. Jestem zmotywowana i przygotowana na największy wysiłek. Dam radę. A jeśli to będzie za mało i… Bóg na to pozwoli, pójdę na Jasną Górę także w przyszłym roku. Już to postanowiłam. Moja rodzina bardzo mnie w moich intencjach wspiera.

Małgorzata Borowik, uczennica z Hrubieszowa.

– Mam ciepłe ubranie, trzy pary dobrych butów, apteczkę wyposażoną w mnóstwo plastrów i bandaży. Nie boję się kilkusetkilometrowej wędrówki. W tym roku nie byłam jeszcze na wakacjach. Mam nadzieję, że pielgrzymka mi je chociaż trochę zastąpi. Ale to też jest wyzwanie. Bo pierwszy raz idę do Częstochowy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ZSRR
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ZSRR
ZSRR (3 sierpnia 2009 o 18:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ło jezu, od razu się przyjemniej w mieście zrobiło !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!