czwartek, 22 lutego 2018 r.

Zamość

Pieniędzy nie ma, ale koncepcji nie brakuje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2001, 15:44

Żadnych konkretów, za to wiele możliwych do realizacji pomysłów na przyszłość - tak można podsumować efekty pracy specjalnego zespołu, powołanego przez tomaszowskie starostwo dla wypracowania koncepcji ratowania oddziałów neurologii i pulmunologii w miejscowym szpitalu.

W komisji, która debatowała w czwartek zasiedli członkowie Zarządu Powiatu i komisji zdrowia, dyrekcja i pracownicy ZOZ oraz ordynatorzy pulmunologii i neuroligii. Wszyscy są zgodni, że dla obu oddziałów muszą znaleźć się jak najszybciej nowe pomieszczenia.
- Wiadomo, że z powodów finansowych chcemy wykorzystać najtańsze do realizacji pomysły. Jedna z naszych koncepcji zakłada możliwość zaadaptowania na potrzeby tych oddziałów niezagospodarowanego dotąd, czteropiętrowego budynku przy ul. H. Sienkiewicza. - informuje Edward Żuk, starosta tomaszowski. - Według pierwotnych założeń, w tym budynku miała ruszyć produkcja płynów infuzyjnych. Plany się jednak zmieniły, powołaliśmy więc zespół, składający się z radnych lekarzy, który ma zorientować się w kosztach adaptacji budynku przy Sienkiewicza.
Wiadomo już, że możliwość adaptacji będzie brana pod uwagę tylko w przypadku, gdy okaże się, że koszt inwestycji nie będzie wyższy od budowy nowego pawilonu. Przypomnijmy, że rozpoczęcie budowy od podstaw wymagałoby co najmniej 5 mln zł. - Wcześniej zamierzaliśmy sprzedać pustostan przy Sienkiewicza, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na budowę oddziałów. Jednak do pierwszego przetargu nikt się zgłosił. Poza tym budynek wyceniono raptem na 800 tysięcy, co starczyłoby na fundamenty - dodaje starosta Żuk. Rozważana jest też możliwość, by oddział neurologii przenieść do budynku takiego oddziału, który nie wykorzystuje w całości swojej powierzchni. - Być może zaciągniemy kredyt na ten cel. Zespół finansowy, złożony z księgowych starostwa i ZOZ, ustali na ile szpital jest w stanie zabezpieczyć spłatę kolejnych rat w ramach własnych kosztów.
E. Żuk obiecuje, że konkretne decyzje odnośnie poprawy warunków na oddziałach neurologii i pulmonologii zapadną na początku przyszłego roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!