czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Pierwsza śmiertelna ofiary grypy w woj. lubelskim. "Kobieta była w grupie ryzyka"

Dodano: 3 lutego 2017, 16:28
Autor: kp

77-letnia kobieta, która zmarła w szpitalu w Zamościu to pierwsza śmiertelna ofiara grypy w województwie lubelskim w tym roku.

– Kobieta miała chorobę nowotworową i z tego powodu była hospitalizowana. Do tego dołączyły powikłania grypowe głównie ze strony układu oddechowego. Wiadomo, że u ludzi z tak obniżoną odpornością do zachorowania dochodzi bardzo szybko – mówi Irmina Nikiel, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. – To klasyczny przypadek konsekwencji braku szczepień. Kobieta była w grupie ryzyka, bo najbardziej narażone są dzieci i osoby starsze. Niestety nadal większość sobie to lekceważy i mimo naszych zaleceń i zaleceń lekarzy rezygnuje ze szczepień.

Irmina Nikiel dodaje, że w tym tygodniu z powodu powikłań grypowych do szpitala trafiło już 70 osób, a od początku stycznia – 115.

– Liczba zachorowań maleje, w tym tygodniu w całym województwie było ich 5874, w ubiegłym – ponad 7 tysięcy. Rośnie natomiast liczba hospitalizacji, co pokazuje, że grypa ma ostry przebieg – mówi Nikiel. – W sumie w Polsce z powodu grypy zmarło już siedem osób wliczając w to przypadek z naszego województwa.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 lutego 2017 o 00:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciąg dalszy do wcześniejszego komentarza ... Hormon, o którym mowa, to stara dobra witamina D. Wszyscy pacjenci na moim oddziale brali 2000 jednostek witaminy D codziennie od kilku miesięcy lub dłużej. Czy to właśnie to było powodem, dla którego żaden z moich pacjentów nie złapał grypy?
Rozwiń
Gość
Gość (6 lutego 2017 o 00:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Grupa z UCLA potwierdziła wyniki dwóch innych, niedawno przeprowadzonych badań, ukazując, że naturalnie występujący hormon steroidowy – hormon, który większość z nas po prostu zakłada że ma – jest mocnym antybiotykiem. Zamiast bezpośrednio zabijać bakterie i wirusy, hormon ten wzmaga w ciele produkcję istotnych białek, zwanych peptydami antydrobnoustrojowymi. Dwieście znanych nam peptydów antydrobnoustrojowych szybko i bezpośrednio niszczy ściany komórek bakterii, grzybów i wirusów, włącznie z wirusem grypy, i mają kluczową rolę w utrzymywaniu płuc wolnymi od infekcji. Hormon, o którym mowa, to stara dobra witamina D. Wszyscy pacjenci na moim oddziale brali 2000 jednostek witaminy D codziennie od kilku miesięcy lub dłużej. Czy to właśnie to było powodem, dla którego żaden z moich pacjentów nie złapał grypy?
Rozwiń
Gość
Gość (6 lutego 2017 o 00:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W 2009 roku przegląd dokonany przez Cochrane Collaboration ocenił wpływ szczepionek przeciwko grypie u zdrowych dorosłych. Badacze doszli do następującego wniosku: „Nie ma wystarczających dowodów, aby zdecydować, czy rutynowe szczepienia w zapobieganiu grypie u zdrowych osób dorosłych są skuteczne … Wyniki tego przeglądu wydają się zniechęcać do wykorzystywania szczepień przeciwko grypie u zdrowych dorosłych jako rutynowy środek zdrowia publicznego.” - Demicheli V, Di Pietrantonj C, Jefferson T, Rivetti A, Rivetti D, “Vaccines for preventing influenza in healthy adults (Review),” The Cochrane Collaboration, 2009.
Rozwiń
Gość
Gość (6 lutego 2017 o 00:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W 2012 roku został opublikowany kompleksowy przegląd 75 randomizowanych badań kontrolnych u zdrowych dzieci w wieku poniżej 16 lat. Naukowcy omówili swoje wyniki poniżej: „Inaktywowane szczepionki u dzieci w wieku dwóch lat i młodszych nie są znacząco bardziej skuteczne niż placebo … niewiele jest dostępnych dowodów dla dzieci poniżej drugiego roku życia … W szczególnych przypadkach, szczepionki przeciw grypie związane są z poważnymi szkodami, takimi jak narkolepsja i drgawki gorączkowe. To było zaskakujące, znaleźć tylko jedno badanie inaktywowanej szczepionki u dzieci w wieku poniżej dwóch lat i na jego podstawie wydać aktualne zalecenia dotyczące szczepienia zdrowych dzieci od szóstego miesiąca życia w USA, Kanadzie, niektórych krajach Europy i Australii. Jeśli szczepienia dzieci będą zalecane jako element polityki zdrowia publicznego to potrzeba pilnie przeprowadzić badania na dużą skalę oceniające istotne rezultaty i bezpośrednie porównanie różnych typów szczepionek.”
Rozwiń
Gość
Gość (4 lutego 2017 o 16:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy wy macie ludzi za idiotów?? Kto pisał ten denny propagandowy artykuł? Na pewno nie dziennikarz. Nagłówek, zmarła bo się nie Szczepila. Ofiara grypy... Rzecznik szpitala temu zaprzecza co jest również zawarte w artykule... Pier... O szopenie, żeby straszyć ludzi i żeby biegali się szczepić na wszystko
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!