wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

PiS wycofało poparcie polityczne dla prezydenta Zamościa

Dodano: 8 maja 2017, 18:30

W drugiej turze wyborów prezydenckich w 2014 roku wspierany przez PiS Andrzej Wnuk (na zdjęciu) o zaledwie 133 głosy pokonał ówczesnego prezydenta Marcina Zamoyskiego<br />
W drugiej turze wyborów prezydenckich w 2014 roku wspierany przez PiS Andrzej Wnuk (na zdjęciu) o zaledwie 133 głosy pokonał ówczesnego prezydenta Marcina Zamoyskiego
(fot. Andrzej Wnuk/Facebook)

Andrzej Wnuk nie ma już prawa używać znaku graficznego partii ani powoływać się na jej poparcie w swoich wystąpieniach publicznych.

Decyzja zapadła na posiedzeniu Zarządu PiS Powiatu Grodzkiego Zamość w ubiegłym tygodniu, ale politycy poinformowali o tym dopiero w poniedziałek.

– Poparcie wycofaliśmy po analizie dotychczasowej współpracy rekomendowanego przez PiS na stanowisko prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka ze strukturami partii, w tym radnymi PiS w Radzie Miasta Zamościa – poinformował przewodniczący klubu radnych PiS Jan Obszański.

Konflikt między prezydentem a członkami PiS rozpoczął się już w ubiegłym roku. – Początek sporu sięga tzw. uchwały przystankowej, która ma zacząć obowiązywać od przyszłego roku – mówił nam Obszański. – Zagłosowaliśmy w dobrej wierze za propozycją prezydenta, a dopiero później po wnikliwej analizie zorientowaliśmy się, że jest ona nie do zaakceptowania i potrzebne są zmiany. Być może był to stosunkowo banalny powód do sporu, ale stanowił wyraźny sygnał, że się różnimy.

Spór zaostrzył się w sierpniu podczas głosowania nad udzieleniem prezydentowi absolutorium. Klub PiS miał w całości wstrzymać się od głosu. Ostatecznie jednak na 9 głosujących wtedy członków klubu tylko czterech wstrzymało się od głosu, a pięciu było „za”. Za złamanie dyscypliny z szeregów klubu wykluczeni zostali Piotr Małysz i Krzysztof Sowa. Trzech innych otrzymało upomnienie.

W październiku Wnuk zaprosił radnych PiS na spotkanie dotyczące budżetu i podatków. Radni PiS zdecydowali jednak, że na spotkaniu się nie pojawią (ostatecznie przyszły tylko dwie osoby). Prezydent nie krył rozczarowania. Gwoździem do trumny stała się jednak uchwała w sprawie płatnego parkowania na drogach Zamościa.

– Z inicjatywą jej podjęcia wyszedł prezydent miasta – czytamy w wystosowanym w poniedziałek do mediów oświadczeniu zamojskiego klubu radnych PIS. – Nasz klub nie brał udziału w głosowaniu z uwagi na to, że projekt uchwały mógł mieć wady prawne. Klub nie zgodził się z Panem Prezydentem co do zaproponowanego wzrostu opłat z 2 zł na 3 zł za 1 godzinę parkowania, gdyż uważamy, że opłat są wygórowane.

Prezydent Wnuk wysłał nam SMS-a, że nie będzie komentować sprawy.

Czytaj więcej o: Zamość polityka Andrzej Wnuk PiS
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 maja 2017 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czyim jest on wnukiem Zamoyskiego????
Rozwiń
Gość
Gość (16 maja 2017 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamoyski wygrywał bez poparcia PiS-u . Ale trzeba być Zamoyskim panie Wnuk!
Rozwiń
Gość
Gość (11 maja 2017 o 16:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze zrobił, teraz ma szanse zostać wybranym ba drugą kadencję.
Rozwiń
Gość
Gość (11 maja 2017 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może podepnie się pod Palikota ha, ha, ha
Rozwiń
Gość
Gość (11 maja 2017 o 13:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Używać znak graficzny PISu to obciach
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!