sobota, 24 lutego 2018 r.

Zamość

Po prawo jazdy do Biłgoraja? Być może jeszcze w tym roku

Dodano: 21 sierpnia 2015, 18:02
Autor: ask

Być może jeszcze w tym roku egzamin na prawo jazdy będzie można zdać w Biłgoraju. Dotychczas mieszkańcy miasta i jego okolic musieli zdawać egzamin w Zamościu, Tarnobrzegu lub Lublinie.

Po raz pierwszy starania o możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy w Biłgoraju podjęto w 2008 r. Bez skutku. Na panewce spaliła także próba z 2011 r. Zarząd Województwa Lubelskiego powołał się wtedy na przepisy mówiące o tym, że egzamin państwowy w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy jest przeprowadzany w mieście wojewódzkim lub w zależności od potrzeb w mieście na prawach powiatu albo w mieście, w którym do dnia 31 grudnia 1998 r. funkcjonował wojewódzki ośrodek ruchu drogowego.

Teraz przepisy się zmieniły, co otworzyło drogę do kolejnych starań.

Sprawa stworzenia w Biłgoraju filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zostanie rozpatrzona na najbliższym, wrześniowym posiedzenie Sejmiku Województwa Lubelskiego. Projekt stworzenia takiej filii przeszedł już konsultacje społeczne. Zastrzeżeń do możliwości przeprowadzania w Biłgoraju egzaminów w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1 i B nie było.

Czytaj więcej o: prawo jazdy Biłgoraj
Gość
Gość
Ewa z Biłgoraja
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 sierpnia 2015 o 14:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i bardzo dobrze. Będzie spokojniej na ulicach Zamościa
Rozwiń
Gość
Gość (22 sierpnia 2015 o 16:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Biłgoraju nawet żadnej jezdni z dwoma pasami ruchu nie ma, nie mówiąc już o rondzie z 2 pasami ruchu. Chociaż, jeśli chodzi o samo miasto to mają bardzo fajnie poukładane wszystko i jeździ się prosto i przyjemnie, zero korków (no obecnie pół miasta rozkopane to trochę gorzej).
Rozwiń
Ewa z Biłgoraja
Ewa z Biłgoraja (22 sierpnia 2015 o 14:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ten ośrodek jeśli powstanie, będzie hitem na pograniczu Lubelszczyzny i Podkarpacia. Biłgoraj to bardzo proste miasto do jazdy i chętnych do zdawania będzie pewnie ogromna liczba. No cóż jak w Zamościu drastycznie spadnie liczba klientów WORDu to trzeba będzie pomyśleć o jego likwidacji.

I bardzo dobrze. Długo (zbyt długo) pasożytowaliście na mieszkańcach Biłgoraja, Hrubieszowa czy Tomaszowa Lubelskiego.

Rozwiń
Gość
Gość (22 sierpnia 2015 o 09:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chcecie powiększyć grono analfabetów drogowych?
Rozwiń
Gość
Gość (22 sierpnia 2015 o 09:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak kursy i egzaminy zdaje się w małych ośrodkach to potem nie dziwmy się, że kierowcy nie potrafią się poruszać po drogach i większych miastach. Sama zdawałam egzamin w Lublinie i uważam, że to pikuś w porównaniu do jazdy w Krakowie czy Warszawie. Później przyjeżdżają młodzi kierowcy na studia i nie potrafią zachować się na zwykłym rondzie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!