piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Poczta wymienia skrzynki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lipca 2008, 19:00

Już tylko miesiąc został na wymianę skrzynek pocztowych w budynkach wielorodzinnych.

Na Lubelszczyźnie euroskrzynki, do których mają dostęp wszyscy operatorzy pocztowi, można znaleźć na razie tylko w co siódmym bloku.

Dotąd klucze do skrzynek pocztowych mieli właściciele mieszkań i listonosze. Do nowych będzie można wrzucać korespondencję bez konieczności ich otwierania, co pozwoli na doręczanie listów nie tylko przez Pocztę Polską, ale też innych operatorów. Obowiązek wymiany skrzynek spoczywa na administracjach budynków.
Mają na to jeszcze miesiąc.

- Do tej pory na naszym terenie zainstalowano ok. 15 procent euroskrzynek w budynkach wielorodzinnych i blokach - informuje Elżbieta Mroczkowska, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Poczty Polskiej. Dodaje, że czasu było wystarczająco dużo, bo przepisy nakazujące instalację euroskrzynek wprowadzono pięć lat temu.

W Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu jest już po przetargu na dostarczenie i zainstalowanie nowych skrzynek.

- W ciągu miesiąca w naszych blokach pojawi się ich ponad 4,3 tys. - zapewnia Jerzy Nizioł, prezes spółdzielni, która zapłaci za tę operację ok. 180 tys. zł. - Ale lokatorów nie będziemy obciążać dodatkowymi kosztami - zastrzega Nizioł.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Tomaszowie Lubelskim jest na razie na etapie przetargu. - Zgłosiło się do nas pięciu oferentów - wyjaśnia jej prezes Ireneusz Myśliwiec. - Komisja przetargowa będzie chciała wybrać ofertę najkorzystniejszą finansowo, ale liczyć będzie się również jakość nowych skrzynek oraz okres gwarancji.

Pieniądze na wymianę 1800 skrzynek, podobnie jak w innych spółdzielniach, pochodzić będą z funduszu remontowego.

Mieszkańcy Biłgoraja korespondencję wyjmują od niedawna z nowych skrzynek. - Zauważyłam je po powrocie z urlopu - mówi Agnieszka Rogowska. - Ładnie wyglądają i mam nadzieję, że dobrze będą się sprawdzać. - Bo bez porównania są bardziej estetyczne i funkcjonalne - twierdzi Ryszard Bil, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada”, gdzie zainstalowano 2680 euroskrzynek.

Ale nie wszystkim nowości się podobają. - Niektórzy lokatorzy skarżą się na otwory wrzutowe, które są na tyle duże, że postronna osoba może wyciągnąć korespondencje. Poza tym nie ma w nich przegródki na zwroty - podnosi rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Poczty Polskiej.

Jeśli spółdzielnie nie zainstalują euroskrzynek, konkurenci Poczty Polskiej mogą kierować sprawę do sądu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
essi
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 listopada 2008 o 09:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
powiem Wam tak- odkąd mam możliwość wysyłania Inpostem, skończyły się problemy z terminowością doręczanych przesyłek- nigdy więcej poczty polskiej
Rozwiń
Gość
Gość (23 lipca 2008 o 12:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już lepiej ponieść takie wydatki niż znosić bez przerwy kaprysy PP.
Rozwiń
essi
essi (23 lipca 2008 o 08:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejny paradok. Dla wygody i zysku innych operatorów mieszkańcy pokrywają koszty takiej wymiany. Sprawa wybitnie dla posła Palikota, który chyba jednak nie ma czasu na zajmowanie się paradoksami. (a obiecywał)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!