piątek, 19 stycznia 2018 r.

Zamość

Podskubana marihuana

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 grudnia 2001, 20:45

Handlarz narkotyków ukrył torbę z marihuaną w rzece Huczwa
w Hrubieszowie. Młodzi ludzie znaleźli ją i nie dość, że nie powiadomili o tym policji, to postanowili podciągnąć z torby małe co nieco
i zarobić na tym cennym – w ich mniemaniu – znalezisku. Zaczęli sprzedawać narkotyk
po cenach
konkurencyjnych. Handlarz wściekł się, znalazł młodych ludzi
i pobił ich. Dziś siedzi
już w areszcie.

Hrubieszów to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski. Położone jest nad Huczwą, dopływem Bugu, niedaleko granicy z Ukrainą. W zeszłym roku Hrubieszów świętował jubileusz 600-lecia. Rynek pracy, tak jak na całej tzw. ścianie wschodniej, jest ubogi. Dość powiedzieć, że zakładem pracy, który zatrudnia najwięcej osób, jest tu w tej chwili szpital! Hrubieszów ma czwartoligową drużynę piłki nożnej. Miejscowa Unia jest chlubą kibiców. Sukcesy na ogólnopolskiej arenie sportowej odnoszą też m.in. lekkoatleci i ciężarowcy. Młodzież zagląda do Hrubieszowskiego Domu Kultury, gdzie działa m.in. jedyne w mieście kino. Czasami jednak szuka mocniejszych wrażeń.

Torba pełna niespodzianek

Na rzece Huczwa znajduje się miejsce zwane przez hrubieszowian „skałkami”. W lutym zeszłego roku bawiły się tam dzieci. Jedno z nich zahaczyło o wystający kamień sankami i natrafiło na enigmatyczną paczuszkę. Posypał się z niej zielony proszek. Ze zidentyfikowaniem zawartości pakietu nie miało problemów kilku nastolatków, którzy również przybyli nad „skałki”. Mało tego, pod kamieniami odnaleźli torbę turystyczną, w której znajdowały się hermetycznie zabezpieczone paczki z marihuaną. Młodzieńcy nie dość, że nie powiadomili o tym fakcie policji, to postanowili podciągnąć z torby małe co nieco i zarobić na tym cennym – w ich mniemaniu – znalezisku. Zaczęli sprzedawać narkotyk po cenach konkurencyjnych.
Wiadomość o taniej marihuanie lotem błyskawicy obiegła Hrubieszów. Dotarła również do Tomasza W., miejscowego dealera, który przez parę lat pracował w Holandii. To właśnie do niego należała torba z suszem konopi indyjskich, którą parę dni wcześniej ukrył w rzece pod warstwą kamieni. Towar wart był kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ukarać małolatów

Tomasz W. wściekł się i rozpoczął prywatne śledztwo, mające na celu odnalezienie sprawców tej kradzieży. W tym celu wynajął pięciu miejscowych osiłków, którym zlecił namierzenie winowajców i odzyskanie towaru. Młodzieńcy, którzy chcieli zarobić na znalezionej w rzece „maryśce”, dość szybko wpadli w ich szpony: byli bici, zastraszani uwięzieniem, a nawet zabójstwem. Jednego z nich porwali nawet w centrum miasta, wsadzili do samochodu, a następnie wywieźli do lasu, gdzie został brutalnie pobity. W końcu o tej sprawie dowiedziała się policja. Cała piątka, która zajmowała się tą niecodzienną rewindykacją, trafiła do aresztu. Czmychnąć udało się zleceniodawcy, za którym rozesłano listy gończe. Poszukiwano go ponad rok.

Z lotniska do aresztu

Tomasz W. miał już wcześniej zatarg z prawem. Policja wykryła u niego nielegalną plantację konopi indyjskich. Stanął przed sądem, który ukarał go grzywną. 30 listopada wracał z Holandii. Trafił najpierw do Aresztu Śledczego na stołecznym Służewcu, a później został przetransportowany do Hrubieszowa. Oprócz udziału i nakłanianiu do rozboju, prokurator zarzuca mu też posiadanie środków odurzających. Sąd Rejonowy aresztował go na 3 miesiące, a to najwyraźniej nie przypadło mu do gustu. Mężczyzna złożył do Sądu Okręgowego w Zamościu zażalenie na postanowienie hrubieszowskiego sądu. Według prokuratury, która prowadzi w tej sprawie śledztwo, Tomaszowi W. grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!