sobota, 24 lutego 2018 r.

Zamość

Pojadą po asfalcie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 maja 2006, 19:00
Autor: Julia Okoń

Ostatni raz drogowców widziano tu dwa lata temu. Położyli trochę ponad kilometr asfaltowej jezdni i znikli. Od tego czasu mieszkańcy brną przez błoto, albo zostawiają auta tam, gdzie kończy się prawdziwa jezdnia i do domów dochodzą piechotą.

Jest szansa, że to się zmieni. Decydujący głos należy do Ministerstwa Transportu, które rozdziela właśnie rezerwę budżetową. Zarząd Dróg Powiatowych stara się w tym resorcie o 540 tys. dotacji, niezbędnej do dokończenia inwestycji na ulicy Polnej, czyli dobudowania do niej łącznika z Graniczną. - Złożyliśmy wniosek. Czekamy na oficjalną decyzję - mówi Ryszard Kostrubiec, szef biłgorajskiego ZDP.
Czekają nie tylko drogowcy, ale przede wszystkim właściciele licznych domów, które cały czas powstają w tej części miasta. - W tej chwili jest tak, że mieszkańcy są zmuszeni zostawiać samochody w miejscu, gdzie jeszcze jest asfalt. Po prostu nie ma możliwości przejechać dalej. Szczególnie uciążliwe jest to wiosną i jesienią, po większych deszczach - wyjaśnia Antoni Adamowicz, przewodniczący rady osiedla Różnówka.
Na dokończenie drogi potrzeba 1 mln 80 tys. zł. Wniosek złożony w ministerstwie opiewał na połowę tej kwoty. Jeśli ZDP ją dostanie, ma już wstępnie, zapewnione wsparcie zarówno władz miasta, jak i powiatu biłgorajskiego. Burmistrz i starosta zobowiązali się równo podzielić między siebie brakujące 540 tys. To wystarczy na wyasfaltowanie 600-metrowego łącznika między Polną a Graniczną.
Na inwestycji skorzystają także ci, którzy podróżują między Biłgorajem a pobliską Dąbrowicą. Nowa droga pozwoli skrócić jazdę na tej trasie o blisko pół godziny. Nie będzie bowiem trzeba jechać przez całe miasto.

Budowali na raty

Ulica polna była budowana przez dwa lata. W 2003 roku inwestycja pochłonęła prawie 600 tys. zł, z czego ok. 500 tys. przekazał powiat (w tym było 300 tys. dotacji z budżetu państwa), a miasto dołożyło brakujące 100 tys. Rok później drogowcy dokończyli prace, na które wydano kolejne 600 tys. Udział powiatu wspieranego przez budżet państwa wyniósł wtedy ponad 450 tys., a samorządu Biłgoraja – 144 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!