wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

Policja wypowiada wojnę złodziejom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 maja 2008, 20:00
Autor: Anna Szewc

Czwartek na rynku Nowego Miasta bez kradzieży? Tego jeszcze nie było.

Kieszonkowcy czają się między straganami, ale również w autobusach dowożących ludzi na targowisko. Wczoraj w każdym z tych miejsc pojawiły się umundurowane patrole.

- Zjawisko jest poważne. Bo właściwie w każdy czwartek w mieście dochodzi do kilku a nawet kilkunastu kradzieży kieszonkowych - wyjaśnia Wiesław Gramatyka, komendant zamojskiej Straży Miejskiej.

- I choć policja w ramach działań operacyjnych zaczyna już ten problem "rozgryzać”, to on nadal istnieje. I to nie zmieni się dopóki ludzie, którzy padają ofiarą złodziei, nie nauczą się, jak powinni się zachowywać.

Stąd wczorajsza akcja mundurowych, podczas której wśród tłumu kupujących rozdano w sumie kilkaset ulotek z instrukcją, jak unikać zachowań, w których o kradzież najłatwiej. Te same informacje przez całe przedpołudnie płynęły z policyjnych megafonów ustawionych na rynku.

- A żeby nieco ostudzić zapał kieszonkowców, zwiększone liczby patroli kontrolują teren targowiska. Funkcjonariusze jeżdżą też autobusami podmiejskimi, w których kradzieży także zdarza się wiele - precyzuje Gramatyka.

Czy to cokolwiek da? - Jestem przekonana, że tak. Przynajmniej na krótko, bo ludzie na pewno zastanowią się nad swoim zachowanie - odpowiada kom. Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policji. Zaraz jednak dodaje, że krótka refleksja do zlikwidowania problemu na pewno nie wystarczy.

- Bo najważniejsze, żeby sobie uzmysłowić, że nasze bezpieczeństwo w naprawdę dużym stopniu zależy od nas samych i naszych zachowań - podpowiada policjantka.
Dlatego, aby utrwalić pewne zasady, akcja policjantów i strażników zostanie powtórzona jesienią. Wtedy wśród zamościan rozdanych zostanie kilka tysięcy ulotek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
anonim
Gość
Zamościak
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

anonim
anonim (19 maja 2008 o 00:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NIC SIĘ NIE ZMIENI NA LEPSZE DOPÓKI MŁODZI LUDZIE NIE BĘDĄ MIELI PRACY I ŚRODKÓW DO UTRZYMANIA SIEBIE I SWOICH RODZIN. cZĘSTO MOŻEMY ZOBACZYĆ JAK DZIECI PROSZĄ PRZECHODNIÓW O PIENIĄDZE LUB COS DO JEDZENIA, MIEJSCOWI PIJACY ZBIERAJĄ NA ALKOHOL
CHOĆ CZĘŚĆ Z NICH STARA SIĘ JAKOŚ ZAROBIĆ POMAGAJĄC W RÓŻNYCH RZECZACH. TA CAŁA AKCJA POLICJI MOŻE TROCHĘ PRZESTRASZY KIESZONKOWCÓW ALE NIE DA SIĘ TEGO WYELIMINOWAĆ CAŁKIEM. SPOŁECZEŃSTWO POWINNO BYĆ BARDZIEJ ROZWAŻNE. OSOBIŚCIE WIDZIAŁEM JAK LUDZIE AFISZUJĄ SIĘ WYPCHANYMI PORTFELAMI I PARADUJĄ OBWIESZENI W BOGATE OZDOBY. W DZISIEJSZYCH CZASACH TRZEBA MYŚLEĆ ROZSĄDNIEJ. PO MIEŚCIE SPACERUJĄ KILKU-KILKUNASTOLETNIE DZIECI Z TELEFONAMI KOMÓRKOWYMI, APARATAMI CYFROWYMI ITP. WG MNIE TO GŁUPOTA I BEZMYŚLNOŚĆ RODZICÓW. PROWOKACJA DLA KIESZONKOWCÓW
Rozwiń
Gość
Gość (16 maja 2008 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sugerujesz "zamościak",że łysy dresiarz śmierdzący potem miedzy jajami jest takim intelektualnym byczkiem ? twoi kumple chyba cie lubią skoro stosujesz wazelinkę...
Rozwiń
Zamościak
Zamościak (9 maja 2008 o 08:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ulotka nikomu nie zwróci pieniędzy skradzionych przez kieszonkowców.A takie akcje to mają tylko medialne znaczenie natomiast z bezpieczeństwem mieszkańców nie mają nic wspólnego.OT taki spektakl z filmu ''13 posterunek.''Kieszonkowcy są bardziej inteligentni i sprytniejsi od policji.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!