sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Policjanci spotykają się z mieszkańcami. Stworzą mapę zagrożeń

Dodano: 16 lutego 2016, 21:37

Policjanci rozpoczęli spotkania z mieszkańcami Zamojszczyzny, by porozmawiać z nimi o tworzonej właśnie mapie zagrożeń. To ogólnopolski projekt, który ma poprawić bezpieczeństwo m.in. dzięki wskazywaniu, gdzie mundurowych powinno być więcej

– Konsultacje społeczne to pierwszy etap budowy „mapy zagrożeń bezpieczeństwa” – tłumaczy podinsp. Joanna Kopeć, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – W trakcie spotkań z przedstawicielami lokalnych społeczności, samorządów i instytucji policjanci będą gromadzić informacje i spostrzeżenia, które posłużą do stworzenia „Powiatowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.”

Wprawdzie z podobnych map policja korzysta od dawna, ale teraz dostęp do nich będą mieć wszyscy. Jeszcze w lutym na stronach internetowych jednostek policji pojawią się nowe kolorowe plansze, z których wszyscy chętni będą mogli dowiedzieć się, ile i jakich zdarzeń odnotowała policja w ich powiecie.

– Każdy obywatel ma mieć dostęp do danych z jego terenu, by móc je w spokoju analizować i wyciągać wnioski, czy np. dana gmina lub powiat są bezpieczne i jakie zagrożenia tu istnieją – tłumaczy mł. insp. Robert Szewc, zastępca komendanta miejskiego policji w Zamościu.

Dane będą co kilka miesięcy aktualizowane na podstawie informacji zebranych przez samych policjantów, ale i uwag przekazanych przez mieszkańców.

Konsultacje w sprawie map odbędą się już dziś w Urzędzie Gminy w Radecznicy (godz. 8.00), w Urzędzie Gminy w Skierbieszowie (godz. 9.00), na posterunku policji w Nieliszu (godz. 9.30) oraz w remizie OSP w Rachodoszczach (godz. 19.00).

17 lutego o godz. 8.00 rozpoczną się konsultacje w Urzędzie Gminy w Sułowie, o godz. 9.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Zwierzyńcu, pół godziny później na posterunku policji w Nieliszu, o godz. 10.00 w GOPS w Komarowie Osada oraz GOPS w Miączynie, a o godz. 11. w Urzędzie Gminy w Sitnie.
Ostatnie spotkania zaplanowano na czwartek, 18 lutego, (godz. 10.00) w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Zwierzyńcu oraz 19 lutego (godz. 10.00) w GOPS w Łabuniach. Na godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w GOPS w Grabowcu.

Czytaj więcej o: policja Zamość
Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 lutego 2016 o 19:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mapy Zagrożeń - Kpina czy Bezpieczeństwo ? Komu i do czego potrzebne są takie "mapy" ? jaki cel ma tworzenie : mapy zagrożeń ? Jakie wnioski będą opracowywane na podstawie takich map ? To tylko niektóre pytania Konieczne do wyjaśnienia by "mapy bezpieczeństwa" były przydatne. Tworzenie takich analiz w skali kraju - to jakiś KOSMOS oparty na UROJENIACH. Jeżeli ma być to "komuś" przydatne - to mapa musi odnosić się max do rejonu gminy. Chyba, że potrzeba tworzyć " KOLEJNE DZIADY" - zamiast Mickiewicza.
Rozwiń
Gość
Gość (16 lutego 2016 o 23:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te konsultacje to jest śmiech. Jeżeliby one dotyczyły gminy to bym to rozumiał. Ale gdy to ma dotyczyć całego kraju to ktoś znów robi sobie jaja ze społeczeństwa a sobie "niby dobry wizerunek". Najlepiej to taki plan na podstawie stwierdzonych p-stw i wykroczeń może i powinna stworzyć sama policja. Cóż dają takie konsultacje ze społeczeństwem? A no to, że każda wioska lub dzielnica-jej mieszkańcy- w większości a może nawet w mniejszości wiedzą co dzieje się na ich terenie.A co dalej tego nie wiedzą. Mieszkańcy chcą by policja była w ich terenie przez 24h/d. a policjantów np. na około 2-5 tys. jest dwóch czy czterech i co oni mogą zrobić. Tylko wspólne działanie mieszkańców i policji może zapewnić właściwe zabezpieczenie terenu. Do władz udających, że znają się na działaniach policji: pozwólcie właściwym szefom policji, co do ich terenów, podejmować samodzielnie decyzję. A gdy będzie "bałagan" na tym terenie to wówczas podejmujcie interwencję. W innym wypadku policjanci zawsze będą swoje obowiązki postrzegać pod zachcianki "góry" i dlatego policja bądzie miała niskie notowania a Pan Błaszczak jeszcze niższe.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!