poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Półkolonie - sposób na lato

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 czerwca 2006, 19:34

Na dzieci, których rodziców nie stać na wyjazdowy wypoczynek, czeka kilkaset bezpłatnych miejsc na półkoloniach. Ta forma wypoczynku zawsze miała w Zamościu wzięcie, dlatego warto zarezerwować miejsce dla pociechy już teraz, póki jest jeszcze wybór.

opularnością. Jeżeli już jakieś dziecko raz zostanie zapisane, to wraca co roku. Grupa takich stałych bywalców jest bardzo duża - mówi Katarzyna Bednarczuk, która w Urzędzie Miasta Zamość odpowiada za dotowanie letniego wypoczynku dzieci z najbiedniejszych rodzin.
W tym roku miasto opłaci 160 bezpłatnych miejsc na koloniach i 360 kolejnych w ramach półkolonii. Te pierwsze już zostały rozdzielone. Zapisy na półkolonie właśnie się zaczęły.
- Dopiero niedawno dopięliśmy wszystko od strony organizacyjnej. Dlatego mamy jeszcze miejsca. Nawet na pierwszym turnusie - potwierdza Piotr Bochniak, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Profil.
Wakacyjne zajęcia, prowadzone przez UKS Profil ruszają w poniedziałek. W tym roku, ze względu na planowany remont siedziby, klub organizuje jedynie cztery, zamiast pięciu turnusów. Ale nie zabraknie atrakcji. Będą rozgrywki sportowe, wyjścia na basen i tradycyjny rajd po roztoczu do Górecka Kościelnego.
Nieco później, bo od 3 lipca, zaczynają się półkolonie organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Gwoździem programu każdego z czterech dziesięciodniowych turnusów ma być dwu- lub trzydniowy biwak w Suścu.

- Będą też wycieczki krajoznawcze po Roztoczu, wyjazd do Chełma, a także wypady do kina czy muzeów na miejscu - dodaje Maria Mrozek, księgowa zamojskiego TPD. Tradycyjnie, oprócz miejsc dla dzieci z rodzin o najniższych dochodach, TPD ma miejsca pełnopłatne (w cenie 120 zł i zniżkowe za 60 zł). Na podobnych zasadach półkolonie będzie prowadzić Stowarzyszenie "Otwarte Serca”, które przygotowało trzy dwutygodniowe turnusy, z których pierwszy startuje 10 lipca.
Wakacyjną ofertę dla dzieci przygotował w tym roku także Młodzieżowy Dom Kultury. Już w najbliższy poniedziałek ruszają pięciodniowe warsztaty artystyczne, na których przewidziano miejsca dla około 30 dzieci. Dla tych, którzy się nie zmieszczą, kolejna tura warsztatów ruszy w kolejnym tygodniu wakacji.
- To nasza oferta dla młodzieży oraz dzieci, które do tej pory nie zaglądały do MDK. Oprócz zajęć warsztatowych na miejscu, będą też wypady na basen i wycieczki - zachęca Andrzej Szumowski, dyrektor zamojskiego MDK.
Wśród letnich atrakcji znalazło się też coś dla moli książkowych. Od 4 lipca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczyna się akcja "Wakacje z książkami” adresowana do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. W programie spotkań, które będą się rozpoczynały w każdy wtorek i czwartek o godzinie 11, jest głośne czytanie wierszy, zabawy literackie z alfabetem i zajęcia plastyczne. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!