poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Pomnik łabędzia, przestrzeń S.O.W.A. Park Solidarności w Biłgoraju po remoncie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 grudnia 2014, 10:00

Na ten remont mieszkańcy czekali od dawna. Stary, mało atrakcyjny Park Solidarności w Biłgoraju zamienił się w nowoczesny plac z podświetlaną fontanną i miejscem przeznaczonym na imprezy. Przebudowa kosztowała ok. 1,5 mln zł. Część dołożyli mieszkańcy miasta.

Na początku przebudowa miała obejmować tylko niewielki obszar. Ogłoszono przetarg, ale po nim wykonawca nie wywiązał się z umowy. Przetarg powtórzono w tym roku, ale tym razem plan przebudowy objął cały park oraz ul. Kopernika. Obok powstał parking. Kilka dni temu oficjalnie odebrano inwestycję. W parku na granitowym cokole stanęła metrowa rzeźba łabędzia, który jest symbolem miasta. Za łabędziem znajduje się wyremontowana fontanna. - Wcześniej była stara i brzydka, a woda płynęła z dwóch sikawek i trafiała do ścieków. Ta nowa ma ładne natryski i filtry. W nocy jest podświetlana - tłumaczy Maciej Mulawa z Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Po remoncie zmienił się także układ alejek w parku. Wyłożono jest kostką brukową. - Dawniej to mieszkańcy wydeptywali ścieżki na trawnikach. Teraz układ jest bardziej dostosowany do tego, jak ludzie chodzą - mówi Mulawa.

W parku wybudowano także plac, na którym będą odbywać się np. zbiórki publiczne, koncerty, imprezy, wystawy. To tzw. przestrzeń S.O.W.A. (S - Solidarni, O - Otwarci, W - Wolni, A - Aktywni). Mają z niej korzystać grupy młodzieżowe, zespoły folklorystyczne, ośrodki kultury, biblioteki. - Brakowało takiego miejsca. Dzisiaj możemy ustawiać tutaj scenę, to bardzo użyteczna przestrzeń - mówi Maciej Mulawa. Na miejscu stanęło ok. 30 nowych ławek, jest też nowe oświetlenie. Wiosną park się zazieleni i będzie można wypocząć w zielonym zakątku z pergolami. - Przesiaduje tu dużo młodych ludzi, którzy czekają na autobus, bo park znajduje się między szkołą a dworcem - mówi Mulawa. Przebudowa parku kosztowała ok. 1,5 mln zł. Część z tych pieniędzy zapewnili mieszkańcy, którzy wsparli zbiórkę organizowaną przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. To ponad 60 tys. zł. Z kolei 100 tys. dołożyła Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Za resztę zapłaciło miasto.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: inwestycje Biłgoraj
crx
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

crx
crx (11 grudnia 2014 o 10:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wieki szacun dla Biłgoraja !!! Tak trzymać i nie dawać się zwariować nowosolidaruchom,którzy tylko pewnemu śp.prezydentowi pomniki by stawiali , jakby to był jakiś bohater ...!!! Jeszcze dobrze byłoby postawić pomnik Kościuszki , ale to z czasem !

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!