wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zamość

Posiadacze kont bankowych na Zamojszczyźnie nie znają wszystkich udogodnień, z których mogą korzystać

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lipca 2003, 18:03
Autor: Zofia Sawecka

Mimo licznych udogodnień i możliwości korzystania z konta na odległość w banku PKO BP w Zamościu prz
Mimo licznych udogodnień i możliwości korzystania z konta na odległość w banku PKO BP w Zamościu prz

Klienci zamojskich banków narzekają na pobierane prowizje, psioczą na kolejki do kas. Niektórzy nie wiedzą, że można dziś dokonywać wszelkich transakcji nie zaglądając do banku.

Posiadanie konta kosztuje. Ponieważ banki żyją z prowizji, pobierają ją także od posiadaczy kont indywidualnych. Warto jednak wiedzieć, że wiele spraw bankowych można dziś załatwić szybciej i taniej. Zamiast stać co miesiąc w kolejce, żeby zapłacić domowe rachunki przelewem do innych banków, można złożyć w swoim banku zlecenie stałe na dokonywanie za nas opłat. Za przelew do innego banku PKO BP pobiera prowizję w wysokości 3 zł. Za wpłatę gotówki w kasie banku do innego banku - 0,5 proc. kwoty, ale nie mniej niż 5 zł. Za korzystanie z obcego bankomatu - 2,5 proc. kwoty, ale nie mniej niż 4 zł. Za samo prowadzenie konta bank bierze 3 zł miesięcznie (superkonto studenckie -1 zł). Jeśli ktoś się uprze płacić rachunki przelewem z konta, co miesiąc odda bankowi znaczną kwotę i straci sporo czasu na wypełnianie dokumentów i stanie w kolejce. Tymczasem zlecenie stałe kosztuje w PKO BP 1 zł za każdą transakcję. - Zlecenie można złożyć nawet w każdym bankomacie- podpowiada dyrektor banku Stanisław Binięda.
Chodzi o tzw. depozyty bankomatowe, które zdaniem zamojskich bankowców są bardzo rzadko wykorzystywane. - Wykorzystanie bankomatu jest bezpłatne - wyjaśnia Katarzyna Grela, dysponent banku. - Można tam wpłacać pieniądze na konto, wykonywać przelewy, składać zlecenia, złożyć wniosek o kredyt itd.
Bank nie bierze dodatkowych opłat za prowadzenie konta dla młodzieży "Graffiti”. Bezpłatnie prowadzi także konta elektroniczne: "Inteligo” (przelewy są tańsze niż z tradycyjnego konta, oprocentowanie lokat jest wyższe, dostęp do konta jest całodobowy, a pieniądze bez prowizji pobiera się przy pomocy karty z wszelkich bankomatów). Z superkonta w PKO BP można korzystać także przy pomocy kart kredytowych. Jeśli limit na koncie jest uzupełniony przed upływem 52 dni, praktycznie korzysta się z kart bez prowizji. Przekroczenie tego limitu czasu oznacza odsetki w wysokości 19,9 proc. w skali rocznej. Za samą kartę trzeba jednak zapłacić. Jest to opłata roczna. 28 zł kosztuje karta "błękitna” z limitem 2 tys. zł na 30 dni, 59 zł "srebrna” z limitem 10 tys. zł i 150 zł "złota” - z limitem 50 tys. zł. Telefoniczne uzgadnianie salda kosztuje 6 zł miesięcznie, ale kto ma telefon komórkowy, może mieć bieżącą informacje o saldzie (SMS za 2 zł miesięcznie). Wyciągi na skrzynkę internetową kosztują 1 zł miesięcznie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!