środa, 21 lutego 2018 r.

Zamość

Poślizg na starcie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 maja 2005, 20:38

Przeciąga się powołanie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. O przeprowadzeniu sprawnej rekrutacji raczej nie może być już mowy. Dobrze, jeśli w ogóle w tym roku do niej dojdzie.

Na dzisiejszym posiedzeniu rząd miał przyjąć rozporządzenie w sprawie powołania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. Jednak sprawa opóźni się przynajmniej o tydzień. - Jeszcze w lutym dałabym sobie rękę uciąć, że rozporządzenie będzie w marcu. Teraz zaczynam się martwić, czy uczelnia zdąży ruszyć w październiku - martwi się senator Irena Kurzępa, jedna z inicjatorów powołania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. - Być może to tylko niekompetencja urzędników, a może komuś zależy na tym, aby sprawie ukręcić łeb.
Projekt rozporządzenia w sprawie powołania PWSZ gotowy jest od pół roku. Mimo to jego uchwalenie odkładano do maja. Kiedy na początku miesiąca dokument trafił pod obrady Komitetu Rady Ministrów, sprawę odłożono ponownie. Dlaczego? - Członkowie komitetu zażądali uzupełnienia uzasadnienia powołania uczelni i dodatkowych informacji o kadrze - mówi Mieczysław Grabianowski, rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.
Zawinili urzędnicy. - Komplet niezbędnych dokumentów jest w posiadaniu Departamentu Szkolnictwa Wyższego MENiS - wskazuje senator Kurzępa.
Przez ich opieszałość rozporządzenie w sprawie zamojskiej uczelni trafi na posiedzenie Komitetu Rady Ministrów z poślizgiem, dopiero w czwartek. Po uzyskaniu akceptacji, zajmie się nim rząd. Czas jednak nagli. Zakładając optymistycznie, że rząd przyjmie w końcu rozporządzenie, to zostanie ono ogłoszone na początku czerwca, a wejdzie w życie dwa tygodnie później. - Na uruchomienie uczelni nie będzie za późno, ale rekrutację trzeba będzie zacząć we wrześniu. Musimy mieć czas na powołanie władz i przyjęcie zasad naboru studentów - wyjaśnia Irena Kurzępa.
Rekrutację rozpoczął za to Zespół Kolegiów Nauczycielskich, na bazie którego ma powstać PWSZ. - Zdaję sobie sprawę, że to dziwna sytuacja, ale nie mogliśmy dłużej czekać. Gdybyśmy nie podjęli decyzji o rozpoczęciu rekrutacji, mogłoby nie być ani nas, ani nowej uczelni - wyjaśnia Izabela Świtalska, dyrektor ZKN w Zamościu. - Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przejściowo szkoły funkcjonowały równolegle. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!