Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

26 grudnia 2007 r.
17:38
Edytuj ten wpis

Posypały się nagrody w urzędach

Autor: Zdjęcie autora ANNA SZEWC
0 3 A A

Najhojniej obdarował swoich podwładnych prezydent Zamościa. Co nieco przed świętami zafundowali urzędnikom także burmistrzowie Biłgoraja, Hrubieszowa i Tomaszowa Lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ale już np. wójt Łukowej ani nagród, ani premii gminnym urzędnikom nie przyznał.

Zamojski magistrat jeszcze w listopadzie zakupił dla wszystkich urzędników, ale też pracowników podległych miastu jednostek (np. izby wytrzeźwień i kina) bony świąteczne (w zależności od dochodu było to od 150 do 350 zł). W grudniu miasto dołożyło do tego jeszcze roczne nagrody. - Średnio wyszło po 700 zł brutto na osobę - informuje Karol Garbula, rzecznik prezydenta. On problemów z wydaniem pieniędzy, które trafiły na jego konto nie miał. - Rozeszły się już prawie całkiem na świąteczne prezenty - zdradza Garbula. Swojego rzecznika prezydent nagrodził właśnie tą uśrednioną stawką. - O wysokości nagród decydowali dyrektorzy poszczególnych wydziałów, dokonując oceny swoich pracowników - wyjaśnia Otylia Młynarska-Chojnowska, szefowa wydziału organizacyjnego UM Zamość.

Również burmistrz Biłgoraja uznał, że nagrody należy przyznać wszystkim pracownikom, także tym zatrudnianym czasowo, np. w ramach prac interwencyjnych. - Wypłacone zostały jeszcze przed świętami, a każdy mógł godnie przeżyć święta - mówi Janusz Rosłan. Wsparł finansowo wszystkich, ale nie wszystkich premiował równo. Spośród swoich około 90 podwładnych najwyżej ocenił pracę miejskiego skarbnika, który dzięki temu na Boże Narodzenie mógł zrobić sobie zakupy za dodatkowy tysiąc złotych. Pozostali dostali mniej. - Na etatowego pracownika wypadło średnio po 550 złotych - zdradza Rosłan, ale ile konkretnie dostało się komu mówić już nie chce.

Niechętnie o świąteczno-noworocznych premiach wypowiada się też Marek Watras, sekretarz UM Hrubieszów. - To były tak drobne kwoty, że właściwie nie ma o czym mówić - próbuje nas zbyć. Po naleganiach dodaje jednak, że nagrody wyniosły od 200 do 400 złotych i trafiły niemal do wszystkich urzędników. - Z wyjątkiem dwóch osób, ale tych "niegrzecznych” nie wymieniajmy - zastrzega.

Urzędnicy z tomaszowskiego magistratu również zostali przed świętami wzmocnieni gotówką. - Ale nazywać tego nagrodami chyba nie można. Każda z około 65 zatrudnionych w urzędzie osób dostała tyle samo, czyli po 500 zł - informuje sekretarz Jan Zgardziński. - Były pieniądze do rozdania, bo udało się odpowiednią kwotę zaoszczędzić na funduszu płac.

Ale nie wszyscy mają tak dobrze.

W gminie Łukowa, jednej z bogatszych w powiecie biłgorajskim podobnych zwyczajów się nie praktykuje. - Bo każdy dostaje co miesiąc wynagrodzenie za swoją pracę i to powinno wystarczyć - tłumaczy wójt Stanisław Kozyra, który gminą rządzi już trzecią kadencję. Dlatego przed tymi świętami swoich pracowników nie nagradzał. I wcale nie ma pewności, czy kogokolwiek wyróżni na koniec roku.

Pozostałe informacje

Apteczna kontrabanda i carskie odznaczenia

Apteczna kontrabanda i carskie odznaczenia

Na granicy z Ukrainą i Białorusią nigdy nie jest nudno. Celnicy co rusz trafiają na niezwykłą kontrabandę, a pomysłowość przemytników potrafi zadziwić nawet doświadczonych funkcjonariuszy Służby Celnej czy Straży Granicznej.

Zmiana trasy dwóch autobusów. Ale tylko na jakiś czas

Zmiana trasy dwóch autobusów. Ale tylko na jakiś czas

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o niedzielnych zmianach w kursowaniu autobusów. Powodem są zawody biegowe.

Studencie, zostań dawcą szpiku

Studencie, zostań dawcą szpiku

Trwa wiosenna edycja projektu Helpers’ Generation. Do akcji, we współpracy z Fundacją DKMS włączyły się trzy lubelskie uczelnie.

Przed drugą turą w Zamościu. Niby debata, ale bez jednego kandydata
Wybory 2024

Przed drugą turą w Zamościu. Niby debata, ale bez jednego kandydata

Rafał Zwolak nie przyjął propozycji Andrzeja Wnuka i nie stawił się we wtorek w samo południe na Rynku Wielkim, aby wziąć udział w otwartej dla mieszkańców debacie. Więc urzędujący prezydent sam odpowiadał na pytania przygotowane przez jego sztab.

Stal Kraśnik ma nowego trenera

Stal Kraśnik ma nowego trenera

Po porażce ze Startem Krasnystaw w Kraśniku zdecydowali się na zmianę trenera. Kamila Dydo zastąpił Kamil Witkowski, który jeszcze niedawno prowadził trzecioligowe Karpaty Krosno.

KOWR o wynikach audytu: Kilkanaście lat zajmie odbudowa renomy polskiej hodowli koni

KOWR o wynikach audytu: Kilkanaście lat zajmie odbudowa renomy polskiej hodowli koni

Nie będzie już wyprzedaży cennych koni za wszelką cenę – zapowiada kierownictwo KOWR. Ale ośrodek, który nadzoruje stadniny, nie nastawia się też na spektakularne wyniki finansowe aukcji Pride of Poland. – Ważniejsza jest obecne odbudowa renomy polskiej hodowli, a to może potrwać kilkanaście lat – przyznaje Henryk Smolarz, dyrektor KOWR.

Ostatnia chwila na zgłoszenie swojego pomysłu ws. ogrodów społecznych

Ostatnia chwila na zgłoszenie swojego pomysłu ws. ogrodów społecznych

Tylko do 21 kwietnia potrwają konsultacje społeczne miejskiego projektu zakładania przez mieszkanki i mieszkańców Lublina wspólnych ogrodów społecznych.

Dziura na dziurze, jednak już niedługo się to zmieni

Dziura na dziurze, jednak już niedługo się to zmieni

Miasto zabiera się za remont ulicy Pliszczyńskiej. Niedługo otwarty zostanie przetarg, w ramach którego wykonawca będzie miał za zadanie stworzyć projekt ulicy z chodnikami i zrealizować przebudowę.

Koncert z muzyką do filmu „Chłopi” w CSK
21 kwietnia 2024, 16:00

Koncert z muzyką do filmu „Chłopi” w CSK

W niedzielę (21 kwietnia) odbędzie się wyjątkowy koncert z muzyką do filmu „Chłopi”, którą skomponował Łukasz „L.U.C.” Rostkowski.

3k6 Festiwal Gier: Skok w Świat Rozrywki!
20 kwietnia 2024, 10:00

3k6 Festiwal Gier: Skok w Świat Rozrywki!

Już niebawem, 20-21 kwietnia, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny stanie się epicentrum najnowszego wydarzenia na mapie polskiej rozrywki – 3k6 Festiwal Gier! To zupełnie nowe doświadczenie dla wszystkich pasjonatów planszówek, RPG i szeroko pojętej kultury gier.

 Skarby Kultury Przestrzeni: Zielona restauracja w centrum Lublina

Skarby Kultury Przestrzeni: Zielona restauracja w centrum Lublina

Prezentujemy Skarby Kultury Przestrzeni: restauracja Chisza na Świętoduskiej. O lokalu opowiada Aramais Grigoryan, właściciel Chiszy.

Wrotki nie ma, Czart wysiaduje jaja. Co z sokołami na kominie elektrociepłowni?

Wrotki nie ma, Czart wysiaduje jaja. Co z sokołami na kominie elektrociepłowni?

Teoretycznie jutro ma się wykluć pierwsze jajo z lęgu Wrotki i Czarta mieszkających na kominie lubelskiej elektrociepłowni. Jednak obserwatorzy niepokoją się nieobecnością Wrotki. Gdzie jest sokolica?

American Corner UMCS oficjalnie otwarte
ZDJĘCIA
galeria

American Corner UMCS oficjalnie otwarte

W poniedziałek w hali widowiskowej ACK ,, Chatka Żaka” odbyła się uroczysta gala otwarcia Amerykańskiego Centrum Edukacji i Biznesu UMCS, w której wziął udział Mark Brzezinski, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce

Razer BlackShark V2 Pro: Słuchawki dla PlayStation i Xbox

Razer BlackShark V2 Pro: Słuchawki dla PlayStation i Xbox

Wersja na PC jest już całkiem dobrze znana. Teraz Razer przygotował słuchawki Razer BlackShark V2 Pro dla graczy konsolowych z profilami dźwiękowymi dostosowanymi do takich gier jak Apex Legends, Call of Duty i Fortnite.

Jak Polacy dbają o higienę po COVID-19?

Jak Polacy dbają o higienę po COVID-19?

Ludzie myli i dezynfekowali ręce tak często podczas pandemii COVID-19, że powszechnym problemem w 2021 roku były niedobory żelów dezynfekujących, czy ręczników papierowych. Cały ten nacisk wywierany na mycie rąk nie był jednak wyssany z palca. Nauka jednoznacznie dowodzi, że częste mycie rąk zmniejsza ryzyko różnych chorób. Jest to łatwy w praktykowaniu i skuteczny nawyk, który pozwala zadbać o higienę osobistą. Jednak czy obecnie Polacy dbają o higienę rąk w równie skrupulatny sposób? Możemy z pewnością stwierdzić, że jednym z pozytywnych następstw pandemii jest wzrost świadomości społeczeństwa w tej kwestii. Oto więcej informacji i danych statystycznych w tym temacie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium