sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Powiedzcie, jak wam poszło

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lipca 2006, 19:07

Maturzyści z LO im. ONZ w Biłgoraju świętują. Egzaminu dojrzałości nie zdała tam tylko jedna osoba. W niektórych szkołach mieliśmy wczoraj kłopoty z otrzymaniem wyników matur.

- Mnie tu już dzisiaj nie ma. Jestem na urlopie. Analizę przygotujemy na sierpniową Radę Pedagogiczną - powiedział nam Zygmunt Kamiński, dyrektor I LO w Zamościu
Jego zastępcy wyszli wcześniej, unikając kłopotliwych pytań. Ile osób nie zdało matury w III LO? Od godz. 13 dyrektor szkoły był nieuchwytny. Sekretarka poinformowała nas, że pakuje się do Francji. Wicedyrektor wyjechał tymczasem do Portugalii, a wyniki matury mogą podać tylko ci dwaj panowie, choć to nie jest tajemnica.

Obie wymienione szkoły to najpopularniejsze licea państwowe w Zamościu, rywalizujące o poziom nauczania i liczbę uczniów. Dlaczego nie chciały podać wyników matury? Dobrze, że maturzyści byli rozmowni. - Jestem zaskoczona, bo spodziewałam się lepszego wyniku z biologii - powiedziała nam Joanna Twardziszewska, absolwentka klasy biologiczno-chemicznej w I LO. - W testach za dużo było genetyki, a my nie przerobiliśmy w całości tego materiału - przyznaje Małgorzata Skroban z tej samej klasy. Wszyscy są zgodni co do tego, że trzy lata nauki w liceum, to za mało.

W II LO w Zamościu matury nie zdało 7,2 proc. uczniów. - To wynik nieco lepszy niż w roku ubiegłym - mówi wicedyrektor Beata Chmura.
W tym roku więcej jest tu maturzystów z wysokimi ocenami. - Generalnie jesteśmy zadowoleni. Baliśmy się, że może nie zdać większy odsetek uczniów - zapewnia Chmura.
Rewelacyjnie wypadli maturzyści z LO im. ONZ w Biłgoraju. Na 325 uczniów maturę oblała tylko jedna osoba. - Zabrakło jej 2 proc. z angielskiego - ubolewa Marian Klecha, dyrektor szkoły.
W ubiegłym roku było tak samo. Z analizy przedmiotowej, którą szkoła zdążyła już zrobić, wynika, że biłgorajscy uczniowie najlepiej radzili sobie z językami obcymi (84-89 proc.). Dobrze wypadli też z przedmiotów ścisłych. Najgorzej radzili sobie z językiem ojczystym, historią i biologią.
Maturzyści z Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lub. też nie mają się czego wstydzić. Na 312 osób maturę oblało 9. W Zespole Szkół nr 3 w Hrubieszowie nie poradziło sobie 7 proc. licealistów. Historia rozłożyła maturzystów w Horodle. Tam 15 uczniów (40 proc.) oblało maturę, z czego połowa właśnie z historii. Biologia z kolei dała się we znaki maturzystom z LO w Grabowcu. Egzaminu dojrzałości nie zdało 30 proc. uczniów. Oblał też co czwarty maturzysta w Krasnobrodzie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!