środa, 24 stycznia 2018 r.

Zamość

Powrót do przeszłości

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 września 2008, 17:26

Praca uczniów i nauczycieli nie poszła na marne. Projekt "Młodzież innowacyjna i przedsiębiorcza” znalazł się w dziesiątce najlepszych w Polsce.

Przeprowadzony on został przez zamojski Wschodni Klub Techniki i Racjonalizacji.

W ramach projektu zrealizowana została cztery lata temu 37 edycja Turnieju Młodych Mistrzów Techniki. To konkurs na najlepszą pracę dyplomową uczniów szkół technicznych z terenu całej Zamojszczyzny skierowany nie tylko uczniów i nauczycieli, ale też przedsiębiorców, którzy nie tylko sponsorowali nagrody, ale też zapewniali laureatom możliwość odbywania stażu w swoich firmach.

- To był bardzo pożyteczny turniej - wspomina Henryk Studnicki, były dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju.

W tym czasie praca dyplomowa polegająca na opracowaniu projektu technicznego była obowiązkiem wszystkich uczniów kończących szkoły techniczne. Jednemu z uczestników TMMT udało się stworzyć projekt, który został opatentowany.

- Praca ucznia Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju dotyczyła projektu przyrządu dokonującego pomiaru dla oceny prawidłowości ścinki drzew, który może mieć praktyczne zastosowanie w szkoleniu drwali i ocenie wypadkowości - wspomina Zdzisław Staszczuk, prezes Wschodniego Klubu Techniki i Racjonalizacji w Zamościu.

- Stanowi to wyjątkowe osiągniecie zarówno młodego pomysłodawcy, jak i osób wspomagających go w procesie patentowym i potwierdza, jak ważne jest wspieranie kreatywności młodzieży na tym etapie edukacji.

Ale turniej odszedł do lamusa. - Po reformie szkolnictwa brakuje inżynierów z doświadczeniem w kierunkach innowacyjnych - podnosi prezes Staszczuk. - Nowych rozwiązań można szukać już na poziomie średnich szkół technicznych.

Dodaje, że najlepsze prace uczniów szkół technicznych można rozwinąć w ramach własnej działalności gospodarczej. - Jeżeli dostaniemy dotacje, to w przyszłym wrócimy do organizacji turnieju - zapowiada prezes.

Nikt nie ma wątpliwości, że jest potrzebny. - Młodzież będzie miała motywację, aby rozwijać swoje zainteresowania - mówi Henryk Studnicki. - Zapaleńców w szkołach nie brakuje.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
między nami leszczami
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

między nami leszczami
między nami leszczami (15 września 2008 o 09:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lepiej kupcie nowe okulary Lichograjowi, bo już drzewa myli z drwalami
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!