wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zamość

Prawicowi radni Zamościa zaapelowali do prezydenta o lepszą współpracę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 maja 2003, 09:38

O wielu decyzjach podejmowanych w mieście dowiadujemy się dopiero z mediów - skarży się przewodniczący Koalicyjnego Klubu Prawicy Zamojskiej, który zaapelował do Marcina Zamoyskiego o lepszą współpracę.

- Apelujemy o ścisłą współpracę - z takimi słowami wystąpił na ostatniej sesji Rady Miasta przewodniczący KKPZ Krzysztof Zwolan, informując jednocześnie, że klub prawicy wystosował do prezydenta oświadczenie, które ma przyczynić się do zacieśnienia obustronnej współpracy. - Mając na względzie zaniepokojenie środowiska prawicowego ostatnimi decyzjami prezydenta, wydaje się nam, że w tej trudnej sytuacji finansowo-gospodarczej miasta powinno się wymagać od radnych i prezydenta, by wszelkie podejmowane decyzje były przemyślane, konsultowane, zrozumiałe i akceptowane przynajmniej przez większość radnych.
W zasadzie tylko tyle o stanowisku koalicjantów można było usłyszeć w Ratuszu tydzień temu, pomimo tego, iż jeden z radnych domagał się, by prawica wyjawiła jakimi decyzjami jest tak bardzo zaniepokojona. - Prosilibyśmy jednak o jakąś informację, bo może w mieście dzieje się coś istotnego, o czym poza prawicą nikt nic nie wie - zachęcał Marek Ciastoch (SLD). - Skoro publicznie mówicie o jakichś działaniach, to chciałbym wiedzieć o co dokładnie chodzi.
Dopiero po sesji Zwolan zdecydował się zdradzić więcej szczegółów dotyczących stanowiska koalicjantów. - Jako klub radnych wspierający prezydenta powinniśmy być informowani o tym, co się dzieje w mieście - mówił. - Chcielibyśmy współuczestniczyć w życiu Zamościa, a nie tylko być obserwatorami wydarzeń. Tymczasem o wielu podejmowanych decyzjach dowiadujemy się dopiero z mediów.
O jakie decyzje chodzi? Np. o skład nowej rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. - Nie chcę, by pomyślano, że nie podoba się nam skład tej rady, bo tak nie jest. Nie chcemy też wchodzić w kompetencje prezydenta i wpływać na jego decyzje, ale zaproponowany skład rady mógł być także z nami skonsultowany.
Dużo szumu wywołała również nowa struktura organizacyjna magistratu. - Nie chodzi tylko o wypowiedzenia z pracy - zapewnia b. wiceprezydent Zamościa. - Wiadomo, że zaplanowane zmiany są naprawdę istotne. Nas jednak nie zapoznano wcześniej z projektem nowej struktury organizacyjnej urzędu.
Co na to prezydent Zamościa? - O planowanych zmianach na basenie wszyscy wiedzieli i jak to się skończyło? Osoby, które miały dostać wypowiedzenia z pracy, nie potrafiły godnie z niej odejść. Przyniosły za to zwolnienia lekarskie. Gdyby wcześniej wszyscy wiedzieli o planowanych zmianach w urzędzie miasta, to także mogłoby się zdarzyć, że zachorowaliby np. dyrektorzy wydziałów, a to uniemożliwiałoby wręczenie im wypowiedzeń. Dlatego najpierw wręczyłem wypowiedzenia, a dopiero potem przekazałem informację o tym - powiedział Marcin Zamoyski, zapewniając jednocześnie, że zależy mu na współpracy z prawicową koalicją.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!