poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Premier Szydło wyznaczyła wójta gminy Radecznica

Autor: ask

Marian Szuper pełni od czwartku obowiązki wójta gminy Radecznica – taką decyzję podjęła premier Beata Szydło po tym, jak dotychczasowy stracił możliwość odwoływania się od skazującego go wyroku.

Dotychczasowy wójt Radecznicy Edward P. został skazany w lutym tego roku prawomocnym wyrokiem sądu na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata za domaganie się usług seksualnych od swojej podwładnej oraz innych kobiet ubiegających się o pracę. 

Do tych zdarzeń doszło, gdy P. pełnił jeszcze funkcję dyrektora Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy. Teresa Bodys, komisarz wyborczy w Zamościu, zdecydowała o wygaśnięciu mandatu wójta i zapowiedziała zarządzone nowych wyborów, w których P. nie mógłby startować.

Mimo to wójt nie ustąpił ze stanowiska, ale odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten pod koniec kwietnia skargę oddalił, ale wójtowi przysługiwała jeszcze skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Skorzystał z tej możliwości. Prawomocna i niekorzystna dla Edwarda P. decyzja zapadła 4 października.

Wojewoda lubelski wystąpił do premier RP o wyznaczenie Mariana Szupera do pełnienia funkcji wójta gminy Radecznica. To, jak długo 52-letni Marian Szuper, wcześniej m.in. radny Rady Gminy Biłgoraj, będzie zajmował stanowisko wójta Radecznicy, zależy od decyzji tamtejszej Rady Gminy. Jeśli nie zdecyduje się ona na zorganizowanie wcześniejszych, przedterminowych wyborów, będzie rządzić gminą do 11 listopada przyszłego roku, czyli do czasu wynikającego z kalendarza wyborczego.

Użytkownik niezarejestrowany
polak i Patriota...
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 października 2017 o 13:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To już w Radecznicy zabrakło ludzi, by zajęli się problemami własnej gminy. Poprzedni z gm. Frampol obecny z gm. Biłgoraj. W Radecznicy zatrudnia sie najemników przywiezionych w torbach. To wstyd dla społeczeństwa, gdzie funkcjonuje Szpital i Bazylika.
Rozwiń
polak i Patriota...
polak i Patriota... (20 października 2017 o 08:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Rocznica męczeństwa..."..narod jest wystarczająco umeczony po 8 latach nierzadow PO i nie chce już o zadnych męczennikach slyszec nawet słowa. Niewyedukowana chołota nie wie jak jest dobrze teraz dla wszystkich a nie tylko dla swoich. Po cholerę zajmować się jakimiś męczennikami? Niech oni sami sobie już się mecza a nie jeszcze taki cos wyciagac na powierzchnie ziemi! Pomyśl kołtunie zanim cos naskrobiesz! Dzinnik poszedł po słusznej linii bo chce być dla wszystkich a nie roztrwonić dobytek mardosci narodowej! Ciemniak Tusk i inne niech się zajmują męczennikami bo to ich domena!
Rozwiń
Gość
Gość (20 października 2017 o 06:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no to pewnie zostawia pisiorka do 11 listopada. przegrał w wyborach to teraz dali go na komisarza
Rozwiń
Gość
Gość (19 października 2017 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak rządziło peło to też miałam ochotę się podpalić ale szkoda zdrowia........
Rozwiń
Gość
Gość (19 października 2017 o 21:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rocznica męczeństwa kapelana "Solidarności". W dzienniku ani słowa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!