poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Prezydent Komorowski spędzi dwa dni w Zamościu. Co będzie robił?

  Edytuj ten wpis

Bronisław Komorowski (Karol Zienkiewicz / Archiwum)
Bronisław Komorowski (Karol Zienkiewicz / Archiwum)

Choć to niecodzienny gość i niecodzienna wizyta, to Ratusz zapewnia, że nie będzie malowania trawy na zielono ani równania krawężników. do Zamościa ma przyjechać prezydent Bronisław Komorowski.

– Pierwsze zaproszenie skierowaliśmy zaraz po zaprzysiężeniu, później sukcesywnie były powtarzane – mówi Karol Garbula, sekretarz miasta Zamość. – Cieszymy się, że pan prezydent znalazł czas, aby odwiedzić nasze miasto.

Bronisław Komorowski ma się pojawić w Zamościu z dwudniową oficjalną wizytą w poniedziałek po południu. Czym dotrze: samochodem czy samolotem i w którym hotelu spędzi noc?
– Ze względów bezpieczeństwa nie podajemy takich informacji do publicznej wiadomości – powiedziała nam Dominika Sobiesiak z Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP, która odpowiada za zamojską wizytę głowy państwa.

Ale nam udało się ustalić, że Komorowski przyleci śmigłowcem, a nocować będzie w staromiejskim Hotelu Orbis Zamojski. Do dzisiaj nie dostaliśmy potwierdzenia, czy prezydentowi towarzyszyć będzie małżonka.

Jak miasto przygotowuje się do wizyty? – Nie planujemy wielkiego sprzątania, u nas zawsze jest czysto – śmieje się Garbula. – Pan prezydent będzie miał okazję zobaczyć, jak Zamość się rozwija i jak przebiega jego rewitalizacja. Nie sądzę, by mieszkańcy odczuli większe utrudnienia.

Policja i Straż Miejska zapewniają, że miasto nie będzie przypominać twierdzy. Nad bezpieczeństwem prezydenta czuwać będzie przede wszystkim Biuro Ochrony Rządu. W piątek funkcjonariusze BOR prześwietlali obiekty, w których ma się pojawić Bronisław Komorowski, przemierzali trasę, jaką będzie się przemieszczać kolumna prezydencka.

– Nie będzie malowania trawy, ani ścian czy podłóg, bo będziemy gościć pana prezydenta w auli świeżo wyremontowanego budynku – mówi Ewa Kołtun z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu, gdzie jutro głowa państwa weźmie udział w inauguracji roku akademickiego. – Dla nas to zaszczyt i wyróżnienie.

Cieszą się studenci. – Bo taka wizyta nieczęsto się zdarza – mówi Marta Knysz z drugiego roku politologii.
Wcześniej prezydent Komorowski pojawi się na uroczystym otwarciu hali sportowej przy ul. Kalinowej na os. Powiatowa. Tutaj dominuje zabudowa jednorodzinna. – Nigdy bym nie pomyślał, że prezydent Polski przejedzie pod moim domem – kręci głową pan Andrzej.

Czy Komorowskiego niczym prezydenta USA stać będzie na przykład na spontaniczne zamówienie przekąski w którymś z barów? – Już to widzę, jak wyluzowany Komorowski zostawia "borowców”, wpada do fast fooda i krzyczy: "Ho, ho, ho, ho! Hot-doga!” – żartuje 18-letni Michał, licealista.

Przypomnijmy, że w maju Zamość odwiedził b. prezydent Niemiec Horst Kőhler.

Program wizyty Bronisława Komorowskiego w Zamościu

• W poniedziałek o godz. 16 Bronisław Komorowski złoży kwiaty w miejscu pamięci
na Rotundzie.
• We wtorek o godz. 9.40 prezydent otworzy halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 6 w Zamościu (ul. Kalinowa), o 10.30 weźmie udział w inauguracji roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Szymona Szymonowica (ul. Zamoyskiego).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
marta
Henio
Kolk
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

marta
marta (21 października 2011 o 07:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Lach' timestamp='1318789196' post='547953']
A co on może robić ? ...będzie rozpychał i tak już okazały brzuch.Potem złoży kwiatki albo kamyka (nie wiem jak tam mają w zwyczaju ?) pod pomnikiem Króla Dawida,coś bez sensu palnie w kilku miejscach i pojadą utłuc jakiegoś jelenia bo to czas rykowiska. Oby tylko nie w Roztoczańskim Parku Narodowym.
[/quote]
hehe dobre...
Rozwiń
Henio
Henio (18 października 2011 o 07:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ykonom dworski' timestamp='1318832609' post='548036']
No, dobra, jak będzie przejeżdżać ta kawalkada cyrkowa koło mojego domu, to na wiwat obszczeka ich mój coundel Burry przygarnięty z boru koło Zwierzyńca.
[/quote]
Kundelki ujadają, karawana idzie dalej.
Rozwiń
Kolk
Kolk (17 października 2011 o 19:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy to ma być znowu na cmentarzu ???
Rozwiń
manio z Łabuniek
manio z Łabuniek (17 października 2011 o 16:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dla wesołego 18 letniego szczyla każdy starszy od niego to PAN, nawet Prezydent Komorowski. Ponadto Prezydent złoży kwiaty w Rotundzie a nie na Rotundzie. Pan pismak nie był na kilku lekcjach j. polskiego
Rozwiń
Olo
Olo (17 października 2011 o 14:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miasto jak sie rozwija, ale sie ubawilem niech zobaczy jak jest gorzej z roku na rok mlodzi bez pracy i perspektyw zyciowych.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!