sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Prezydent Zamościa na plakacie. Czy to już kampania?

Autor: ask

(fot. FB Rafała Zwolaka)

„Inwestuj w Zamościu” – bilbordy z takim hasłem i podobizną prezydenta Andrzeja Wnuka zawisły właśnie w różnych częściach miasta. Opozycja zastanawia się, czy to już kampania wyborcza i pyta o to, kto sfinansował plakaty.

Na bilbordach znajduje się adres strony internetowej gospodarka.zamosc.pl, na której prezydent pisze: - Przedsiębiorcom poszukującym dogodnej lokalizacji dla działań biznesowych Zamość oferuje 40 ha uzbrojonych terenów inwestycyjnych w ramach Podstrefy Zamość SSE euro-Park Mielec oraz Zamojskiej strefy Aktywności Gospodarczej. Zapraszam do Zamościa, miasta idealnego do inwestowania.

Mimo to sprawa bilbordów wzbudziła ogromne kontrowersje.

- Czy Prezydent rozpoczął kampanię wyborczą? Ciekawe kto zapłaci za te bilbordy. Mieszkańcy miasta Zamościa, podatnicy czy osobiście sam prezydent? – pyta radny Rafał Zwolak i dodaje: - Oczywiście sprawdzę to. Jeśli przypadkiem finansowanie odbywa się z pieniędzy miejskich wezwę prezydenta do pokrycia kosztów z własnej kieszeni.

- W moim odczuciu prezydent Wnuk, pod pretekstem promowania Zamościa, promuje siebie. Wygląda to na wczesny etap jego kampanii wyborczej – uważa radna Marta Pfeifer. -  Jak w inny sposób wyjaśnić, że billboardy nie znajdują się poza Zamościem, tylko w jego centrum oraz nie przedstawiają żadnego z szeroko rozpoznawalnych symboli naszego miasta. Praktyka promowania miasta osobą prezydenta nie jest oczywiście nowa - robili tak rządzący od lat, rozpoznawalni w swoich regionach, prezydenci Rzeszowa oraz Lublina. Warto przy tym podkreślić, że billboardy z ich wizerunkami znajdowały się poza granicami administracyjnymi ich miast, czego nie możemy powiedzieć o akcji pana Wnuka.

Internauci są w tej sprawie podzieleni. Część z nich nie widzi w tym nic złego podkreślając, że urzędujący prezydent jest „twarzą” miasta i jako dobry gospodarz powinien tak zrobić. Inni podpowiadają, że lepszą reklamą byłby przedsiębiorca, który już zainwestował w strefie.

- 12 października Nowoczesna Zamość poparła zakaz promowania się polityków za publiczne pieniądze. Czyżby niektórzy się przestraszyli, że będzie to zakazane i już się śpieszą ? Żałosne .... – komentują oponenci.

- Szczerze mówiąc, nie wiem, czy za te billboardy płaciło miasto czy też unia europejska, ale służą one tylko i wyłącznie promocji podstrefy ekonomicznej, która coraz prężniej się rozwija – podkreśla Andrzej Wnuk pytany o bilbordy z jego wizerunkiem. - Inwestorzy przychodzą do prezydenta negocjować warunki, a nie do radnych. Naturalne jest więc, że to gospodarz miasta zachęca do inwestowania. Jakiś czas temu ukazały się billboardy z prezydentem Żukiem, nikomu też nie przeszkadzały tysiące folderów, w których byłą podobizna mojego poprzednika i słowo wstępne zachęcające do inwestowania.

Wnuk unika odpowiedzi na pytanie o to, czy będzie kandydował w kolejnych wyborach oraz, czy będzie zabiegał o poparcie jakiegoś ugrupowania. Wszystko wskazuje na to, że starania o to stanowisko podejmie Rafał Zwolak.

- Mieszkańcy mnie proszą abym kandydował, wręcz namawiają – mówił nam na początku października i podsumowywał: - Nie wiem, ale nie wykluczam.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 listopada 2017 o 09:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kampania nie musi się zaczynać na chwilę przed wyborami, więc oczywiste, że prezydent promuje swoją osobę. Za bilbordy powinien zapłacić z własnych środków. Jeżeli Urząd Miasta chce zachęcać do inwestowania w Zamościu to niech to robi w neutralny sposób, a nie z twarzą prezydenta na pół baneru. To nie Zamość potrzebuje A. Wnuka do promowania, tylko A. Wnuk potrzebuje Zamościa.
Rozwiń
Gość
Gość (1 listopada 2017 o 19:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zwolak to będzie katastrofa dla miasta.
Rozwiń
Gość
Gość (1 listopada 2017 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wnuk najgorszym prezydentem ZAMOŚCIA gdzie tańsza woda o 20% gdzie tańsze bilety gdzie gdzie .... ...aby dostać się do kasy to było lanie wody gdzie nowe miejsca pracy?
Rozwiń
Gość
Gość (30 października 2017 o 10:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki gospodarz z tego Wnuka jak nie wie kto płaci ? Wielkie billboardy z jego facjatą i podpisami i on niby nie wie kto płaci ? To pewnie najbardziej dyskutowana sprawa była ostatnio w urzędzie w Zamościu, które zdjęcie wybrać. Kto zna to wie buahahahahaha
Rozwiń
Gość
Gość (30 października 2017 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zwolak i Fajfer. Jak zwykle. Ciekawe, że Fajfer nie miała nic jak Zamuyski wydawał na kredowym papierze jak to wybudował ul. Sikorskiego tuż przed wyborami. W Tygodniku Zamojskim. Tam gdzie Hereta
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!