poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Prezydent Zamościa pozwał Jarosława Kaczyńskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2014, 17:12
Autor: jsz

Marcin Zamoyski złożył pozew przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Poszło o wypowiedzi prezesa PiS, dotyczące pałacu w Klemensowie. Sprawa będzie rozpatrzona w trybie wyborczym.

W piątek pozew przeciwko prezesowi Prawa i Sprawiedliwości wpłynął do Sądu Okręgowego w Zamościu. Urzędujący prezydent miasta, który będzie walczył o następną kadencję, poczuł się znieważony przez szefa PiS. Chodzi o słowa Jarosława Kaczyńskiego, które padły podczas jego czwartkowej wizyty w Zamościu. Prezes PiS mówił o staraniach Zamoyskiego, dotyczących odzyskania pałacu w Klemensowie. Kaczyński stwierdził, że Zamoyski "załatwił za pomocą wojewody lubelskiego odzyskanie pałacu”.

- Z uwagi na te insynuacje postanowiłem załatwić sprawę tak, a nie inaczej - kwituje prezydent Zamoyski. - Pozew jest złożony. Jeśli chodzi o sam pałac, to do tej pory nie zapadły żadne prawomocne decyzje.

Do tej pory wojewoda zdążył uchylić decyzję sprzed 10 lat. Wydał też decyzję administracyjną, z której wynika, że majątek w Klemensowie nie mógł być objęty reformą rolną. Pałac może zostać zwrócony rodzinie Zamoyskich, ale decyzja nie jest jeszcze prawomocna. W tej chwili na to się nie zanosi, bo odwołanie w sprawie złożyło starostwo.

Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Zamoyskiego domaga się od Jarosława Kaczyńskiego sprostowania nieprawdziwych informacji w lokalnej oraz ogólnopolskiej prasie. Chce również zapłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem” w Zamościu.

Prezes PiS przyjechał do Zamościa, by poprzeć kandydata swojej partii na prezydenta tego miasta. Andrzej Wnuk zmierzy się w drugiej turze z urzędującym prezydentem miasta. W pierwszej turze Zamoyski uzyskał - 43,46 proc. głosów, a Wnuk - 33,85 proc.

Wnuk formalnie nie należy do żadnej partii. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Obecnie szefuje spółce medialnej, wydającej tygodniki lokalne. Marcin Zamoyski to potomek założycieli miasta. Ma 67 lat. Jest bezpartyjny. Prezydentem Zamościa jest od 2002 r. W poprzednich wyborach samorządowych Zamoyski dwukrotnie wygrywał w pierwszej turze.
  Edytuj ten wpis
Gość
Gość
ADA
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 lipca 2015 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co winien Zamojski , że majątek ma z dziada , pradziada , ale co mówić o tych co majątek co odziedziczyli dzięki komunie..
Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2015 o 14:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobrze , popieram!!'
Rozwiń
ADA
ADA (25 listopada 2014 o 06:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

CBA chcą odwołania Zamoyskiego ze względu na jego ogromny majątek ziemski. Prezydent wpisał do oświadczenia majątkowego, że ma gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 460 ha (330 ha przeliczeniowych). Sęk w tym, że samorządowiec może mieć gospodarstwo rodzinne, czyli tylko do 300 ha. Według CBA, prezydent naruszył tym samym tzw. ustawę antykorupcyjną. Dlatego w połowie czerwca Biuro wysłało do Rady Miasta Zamość wniosek o wygaszenie mandatu Zamoyskiego. Oznaczałoby to, że prezydent pożegnałby się z fotelem.

Rozwiń
maczeta
maczeta (22 listopada 2014 o 21:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale pachnie /smierdzi/ PiSowską Komuną !!!

O czym ty piszesz,komunistyczna świnio.

Rozwiń
schaboszczak
schaboszczak (22 listopada 2014 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jakież są zasługi Jarosława ?

gospodarcze

naukowe

osobiste - nie znam

społeczne - skłócenie Polaków

Zależy kto o Jarosława pyta ?  Miękka ,komunistyczna,czerwona pyta ?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!