poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Prezydentowa przecięła wstęgę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 września 2002, 21:14

Od przeszło dwóch godzin tutaj stoję. Choćbym miał dzisiaj nie jeść obiadu, muszę zobaczyć panią prezydentową – mówił mieszkaniec Zamościa. Wczoraj Jolanta Kwaśniewska otworzyła po rozbudowie Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zamościu.

ością czekali wychowankowie ośrodka. – To dla nich wydarzenie – poinformowała Anna Barwiak, pedagog-terapeuta w zamojskim ośrodku dla dzieci niepełnosprawnych.
– Sale są dużo większe i fajnie urządzone. Mamy też windę – zwierza się 12-letni Marcin Kiciak.
Jolancie Kwaśniewskiej przypadł zaszczyt przecięcia wstęgi na uroczystości otwarcia placówki. Zwiedziła także cały ośrodek, rozmawiała z wychowankami ośrodka. – Tej placówce kibicuję najdłużej. Wiele nauczyłam się od pracowników i rodziców dzieci niepełnosprawnych podczas poprzedniej wizyty. Zrobili na mnie ogromne wrażenie – wyznała.
Rozbudowę ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych w Zamościu udało się zrealizować w rok. Budynek, w którym zostanie zapewniona rehabilitacja i edukacja dla ok. 50 dzieci powstał dzięki pomocy fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier”, rządów m.in. Włoch, Szwajcarii i Kanady. – Wcześniej przez 11 lat męczyliśmy się w małych pomieszczeniach. Przez sześć lat poszukiwaliśmy środków na rozbudowę – informuje Maria Król, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zamościu.
Wiadomość, że pierwsza dama Polski przyjedzie do Zamościa rozeszła się lotem błyskawicy, dlatego przed ośrodkiem przy ul. Peowiaków zgromadziło się sporo ludzi. – Dotychczas widziałem żonę prezydenta w telewizji. Szkoda że nie możemy z nią porozmawiać. Mam w rodzinie osobę niepełnosprawną – mówi Longin Dużyński, mieszkaniec Zamościa.

Padwa zaserwowała

Późnym popołudniem J. Kwaśniewska udała się na obiad do restauracji Padwa przy Rynku Wielkim. Na przystawkę podano pierś z indyka w sosie żurawinowym, barszcz z kołdunami, a jako danie główne schab na dziko z bukietem warzyw, babkę warzywną w sosie pomidorowym lub do wyboru faszerowaną paprykę. Na deser – owoce i lody.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!