poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Zamość

Produkować Chcą Chemię

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 marca 2007, 16:21

Na uruchomienie zakładu niemiecka firma PCC chce wyłożyć 500 mln euro. Pracę mogłoby znaleźć nawet tysiąc osób.

W grę wchodzi Hrubieszów albo gmina Dorohusk. Ale równie dobrze inwestor może wybrać Podkarpacie, Słowację lub Ukrainę. Jest o co walczyć.

- Firma PCC poszukuje przy granicy z Ukrainą miejsca pod inwestycję. Po głębokiej analizie wskazaliśmy dwie lokalizacje: Hrubieszów i gminę Dorohusk - powiedział przedwczoraj w Zamościu Mariusz Grad, członek Zarządu Województwa Lubelskiego.
Inwestora, który chce produkować lekką chemię, interesuje działka o powierzchni 50-100 ha, dostęp do szerokiego toru i gazu ziemnego z Ukrainy. - Mamy ok. 80 ha gruntów w klinie pomiędzy bazą Linii Hutniczej Szerokotorowej, ulicą Nową i starym dworcem PKP - informuje wiceburmistrz Marek Bartkowiak.

Z dostępem do szerokiego toru nie ma więc problemu, nitkę ukraińskiego gazu podciągnięto już do zlokalizowanych w tamtej okolicy Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych i Zakładu Karnego.
- Po sąsiedzku jest rozdzielnia energii elektrycznej, oczyszczalnia ścieków, planowana jest budowa południowej obwodnicy Hrubieszowa - wymienia atuty Bartkowiak. - W studium przestrzennym zagospodarowania miasta teren przeznaczony jest pod rozwój przemysłu i działalności gospodarczej.
Szkopuł w tym, że to obszar rolny, a grunty najwyższej klasy znajdują się w prywatnych rękach. Ale władze Hrubieszowa deklarują pomoc w ich wywłaszczeniu. - Trzeba się będzie spotkać z właścicielami i przekonać ich do sprzedaży działek - mówi wiceburmistrz.
Urząd Marszałkowski, który prowadzi negocjacje z niemieckim koncernem, zapowiedział pomoc w "odrolnieniu” działek, czyli zielone światło jest włączone.
- Dołożymy wszelkich starań, aby koncern zainwestował u nas - zapewnia Bartkowiak.
Ale gruszek w popiele nie zamierzają zasypiać władze gminy Dorohusk. Trzeba kuć żelazo póki gorące, bo inwestor może przebierać w ofertach jak w ulęgałkach. Pod koniec miesiąca przedstawiciele PCC mają oglądać miejsca pod inwestycję na Lubelszczyźnie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!