poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Profesor Marczewski wojewódzkim konsultantem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 sierpnia 2009, 12:31
Autor: (lew)

Prof. dr hab. Krzysztof Marczewski odebrał z rąk wojewody lubelskiego Genowefy Tokarskiej powołanie na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie hipertensjologii. To dziedzina zajmująca się przebiegiem i leczeniem nadciśnienia tętniczego.

Do jego obowiązków należeć będzie m.in. przeprowadzanie na terenie województwa lubelskiego kontroli zakładów opieki zdrowotnej dotyczącej realizacji kształcenia i doskonalenia zawodowego lekarzy.

Ponadto będzie prowadził ponadto kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych oraz wyposażenia placówek w aparaturę i sprzęt medyczny. Prof. Marczewski będzie też odpowiedzialny za sporządzanie opinii dotyczącej oceny zasobów i potrzeb kadrowych w dziedzinie hipertensjologii. Jego zadaniem będzie również wydawanie opinii o stosowanym postępowaniu diagnostycznym i leczniczym.

Prof. Krzysztof Marczewski jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie. Specjalizację II stopnia w dziedzinie hipertensjologii uzyskał w 2006 roku.

Jest specjalistą chorób wewnętrznych, nefrologii, endokrynologii, hipertensjologii oraz balneoklimatologii i medycyny fizykalnej. W latach 1981–1998 pracował w Katedrze i Klinice Nefrologii Akademii Medycznej najpierw jako asystent, potem jako adiunkt. Później był kierownikiem Zakładu Etyki AM w Lublinie.

Od 2001 roku jest ordynatorem Oddziału Nefrologii, Endokrynologii i Chorób Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych ze Stacją Dializ im. Jana Pawła II w Zamościu. W 2004 został dziekanem Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Prof. dr hab. Krzysztof Marczewski od 4 lat jest Członkiem Europejskiej Grupy ds. Etyki w Nauce i Nowych Technologiach przy Komisji Europejskiej. Ponadto jest członkiem 6 krajowych i 3 międzynarodowych towarzystw naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. Odznaczony złotym medalem Alberta Schweitzera, przyznawanym za wybitne zasługi dla humanizmu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!