poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Projekt "Mój bohater i jego historia”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 stycznia 2013, 17:11

Tak nazywa się projekt, który realizować będzie Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Stowarzyszenie "Drukarnia Wyobraźni”.

Aż 40 młodych ludzi, podzielonych na 8 grup, będzie w ramach tego projektu wykonywać działania o charakterze fotograficznym i dziennikarskim, których celem będzie między innymi zwiększenie aktywności mieszkańców oraz zaangażowanie w realizację działań wspólnotowych o charakterze kulturalnym.

W czasie trwania projektu młodzi ludzie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymają aparaty fotograficzne na własność, a także wezmą udział w szeregu ciekawych warsztatów. Będą to między innymi treningi twórczości, warsztaty dziennikarskie i reporterskie oraz przede wszystkim zajęcia fotograficzne.

Podczas tych warsztatów młodzi ludzie będą poszukiwać swojego bohatera i za pomocą sztuki fotografii opowiedzą nam jego historię.

Te historie będziemy mogli zobaczyć podczas wystaw fotograficznych zorganizowanych na zamojskich osiedlach, ale również – podczas wielkiego finału projektu – na Rynku Wielkim, gdzie poza fotografiami czeka nas prezentacja multimedialna. Całości dopełni photobook, czyli książka-album, który zostanie wydany w nakładzie 1000 egzemplarzy.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Szwajcarskiego Grantu Blokowego, Priorytet I Fundusz dla Organizacji Pozarządowych, utworzonego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. ­Całkowity koszt projektu wynosi 100 576,00 zł, a dofinansowanie ze środków Grantu Blokowego 90 000,00 zł.

Do 25 lutego 2013 roku trwa rekrutacja do projektu. Wszystkie dokumenty można przeczytać i pobrać ze strony internetowej www.ztf.pl z zakładki Projekt "Mój bohater i jego historia”.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!