środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Prokuratura bada, czy burmistrz Biłgoraja przekroczył uprawnienia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 marca 2010, 13:26

Zniszczenie tablic ogłoszeniowych oraz usunięcie flag narodowych i portretów dostojników państwowych – to tylko niektóre z litanii zarzutów wysuwanych przez działaczy Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej wobec burmistrza i jego urzędników.

Konflikt pomiędzy organizacją Mariana Jagusiewicza a burmistrzem Januszem Rosłanem nie jest nowy. U jego podłoża leży zabytkowy dworek modrzewiowy przy ul. Kościuszki, skąd w zeszłym roku usunięto komitet, bo nie płacił za wynajem pomieszczeń.

Budynek został wydzierżawiony na 10 lat z obowiązkiem przeprowadzenia remontu. – Z propozycji nowej lokalizacji skorzystały wszystkie mieszczące się tam organizacje społeczne. Oprócz komitetu – mówi Janusz Rosłan.

Po eksmisji spór jeszcze bardziej się zaostrzył, mnożyły się wzajemne oskarżenia.

Członkowie komitetu zarzucają burmistrzowi i urzędnikom magistratu złośliwe działanie, m.in. stosowanie represji politycznych (Jagusiewicz jest blisko środowiska Radia Maryja, Rosłanowi bliżej do SLD) i niszczenie mienia.

Burmistrz złożył zaś zawiadomienie o wdarciu się do byłej już siedziby komitetu (sprawa jest w sądzie – red.).

Śledczy mieli dość skarg. – Jedynym wyjściem, które pozwoli na całościową ocenę konfliktu jest wszczęcie postępowania i przeprowadzenie wszystkich niezbędnych czynności dowodowych – powiedział nam dzisiaj Zbigniew Reszczyński, szef Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, która bada, czy burmistrz od 2003 roku działał na szkodę komitetu.

Rozpoczęły się przesłuchania świadków, strony mogą składać wnioski procesowe i uczestniczyć w konfrontacjach.

– To jedyna możliwość, by sprawę kompleksowo wyjaśnić – twierdzi prokurator Reszczyński.

Burmistrz Biłgoraja nie chciał dzisiaj odnosić się do prowadzonego postępowania. Wcześniej wielokrotnie podkreślał, że Jagusiewicz i jego komitet prowadzą działalność polityczną a nie społeczną.

Za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków grozi do trzech lat więzienia.

– Nam chodzi tylko o to, by burmistrz naprawił wyrządzone szkody – podnosi Marian Jagusiewicz. – Jesteśmy legalną organizacją. Przez 30 lat dużo dobrego zrobiliśmy dla miasta, a teraz ktoś chce to wszystko niszczyć. Po to walczyliśmy o wolną Polskę? To jest wielkie draństwo!

Jagusiewicz i komitet

O komitecie i jego szefie głośno zrobiło się 5 lat temu, gdy na budynku biłgorajskiego starostwa przytwierdzili tablice z dekalogiem. Później m.in. domagali się od władz lokalnych uznania posła Janusza Palikota za "persona non grata”. Miała to być reakcja na nazwanie przez niego ojca Tadeusza Rydzyka Belzebubem z Torunia. Jagusiewicz z niesmakiem odnosił się też do twórczości Singera.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
rodak
łada biłgoraj
Medicus
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rodak
rodak (9 marca 2010 o 20:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najwidoczniej Jagusiewicz to człowiek jakich w Biłgoraju wielu,z wrodzoną iteligencją i głębokim patriotyzmem.Ci ludzie bez względu na światopogląd umieli pracować dla tego miasta..... i służyć temu miastu -jak chociażby J. Dechnik. Ale tak to już jest,nawet najpiękniejsze ogrody nie są wolne od chwastów .Przez takie "chwasty"wspomniany J.Dechnik strzelił sobie w głowę,Panie Jagusiewicz niech Pan wytrwa,zło się smo wyniszczy.
Rozwiń
łada biłgoraj
łada biłgoraj (9 marca 2010 o 20:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
medicus czyli pewnie synek Dolińskiego czyli zięcia Wolaninów,doliński bez Wolaninów to śm..ć,ale podpatrzył u Panasa i święta krowa z niego.Zabierajcie się za tych co trzeba
Rozwiń
Medicus
Medicus (9 marca 2010 o 18:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jagusiewicz nie powinien zawracać głowy prokuraturze tylko udać się na badania do lekarza. Jego pomysły za długo były tolerowane i uznał że wolno mu wszystko jak jego idolowi z Torunia. Ten człowiek to chorobliwy pieniacz który potrzebuje wroga a jak go nie ma to go wykreuje. Atakował już różne osoby nie tyllko burmistrza ale i księdza nie ponosząc konsekwencji. Stawia 10 przykazań ale nie stosuje się do nich może za bardzo napatrzył się na postępowanie księży. Niepotrzebnie media robią mu reklamę bo ostatnio prapytałem grono znajomych z Biłgoraja i nie wiele osób go kojarzy a dopiero jak wspomni się o niektórych jego pomysłach to coś sobie przypominają lae oceniają go negatywnie
Rozwiń
łada gromada
łada gromada (9 marca 2010 o 16:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie wiecie kim jest Rosłan,jest ok.A takie byd...i jak Doliński i jego Spectransport okradają cały kraj i nikt nic nie robi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!