Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

21 grudnia 2017 r.
21:01

Prywata w zakładzie karnym? "Praca za dowód wdzięczności"

2 27 A A
Z anonimu wynika, że przyjęcie do pracy zależało od tego, jak duży był „dowód wdzięczności”
Z anonimu wynika, że przyjęcie do pracy zależało od tego, jak duży był „dowód wdzięczności”

W Zakładzie Karnym we Włodawie kryterium przyjęcia do pracy nie jest wykształcenie, predyspozycje, umiejętności, czy chęć pracy, lecz tylko koneksje rodzinne i towarzyskie – pisze nasz czytelnik w mailu do redakcji. Dyrektor więzienia i wywołane w anonimie osoby odpierają te zarzuty

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Autor zawiadomienia twierdzi, że kilka miesięcy temu do pracy na stanowisko strażnika został przyjęty kuzyn Anny Cykier, która również pracuje w tym zakładzie. – Rzeczywiście mój brat cioteczny dostał się do pracy w zakładzie, gdzie ja już pracowałam – mówi Dziennikowi Anna Cykier.

– Jako szeregowy, cywilny pracownik działu finansów nie miałam najmniejszego wpływu na politykę kadrową. Tym bardziej, że byłam w niełasce u ówczesnego dyrektora, który z sekretariatu przesunął mnie do finansów. Bałam się, że zbieżność nazwisk wręcz zaszkodzi mojemu bratu.

Razem z kuzynem Cykier do pracy, również na stanowisko strażnika, został przyjęty mężczyzna, który zdaniem autorów anonimu miał wcześniej pracować w Niemczech jako rzeźnik, mimo że do naboru przystąpili, młodsi, lepiej wykształceni i sprawniejsi fizycznie kandydaci.

– Obaj ci strażnicy rozpoczęli pracę w naszym zakładzie 1 lipca tego roku – przyznaje Marek Abramowicz, dyrektor ZK we Włodawie. – Ja objąłem obecne obowiązki w czerwcu, a więc cały ich proces rekrutacyjny przebiegał jeszcze za poprzedniego dyrektora, czyli Ryszarda Deczkowskiego.

Z anonimu wynika, że przyjęcie do pracy zależało od tego, jak duży był „dowód wdzięczności”. – W czasie mojej dotychczasowej pracy w Służbie Więziennej wielokrotnie byłem kontrolowany przez różnego rodzaju służby – dodaje Abramowicz. – Gdyby padł na mnie choćby cień podejrzenia, na pewno nie zostałbym dyrektorem.

Autorzy anonimu wypomnieli także dyrektorowi, że publicznie obiecał dwóm stażystkom przyjętym do pracy w sekretariacie, że w zależności od zaangażowania jedną z nich zatrudni na stałe. Ostatecznie do pracy przyjął kobietę, która wcześniej pracowała w Urzędzie Gminy Wyryki. Tymczasem zwolnione tam przez nią miejsce zajęła żona kadrowca w ZK.

– Rzeczywiście stażystki były brane pod uwagę, ale ostatecznie w ramach komisji rekrutacyjnej zdecydowaliśmy się przyjąć osobę z zewnątrz – tłumaczy dyrektor. Jednocześnie nie potrafił się odnieść do zawartego w anonimie zarzutu, że niedawno do pracy w ZK została przyjęta konkubina jednego z podległych mu wychowawców. – Nie interesuje mnie życie prywatne moich podwładnych – powiedział Abramowicz.

Przyjęcia po nowemu

Przed kilkoma dniami (19 grudnia) rząd przyjął przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt całościowej reformy systemu naboru i szkolenia kadr Służby Więziennej. Dokument ten przewiduje m.in. wdrożenie centralnego naboru do służby, bo – jak uzasadniono – dotychczasowy system naboru nie pozwala na w pełni skuteczne koordynowanie polityki kadrowej w skali całego kraju.

Przyjmowaniem funkcjonariuszy zajmują się szefowie poszczególnych jednostek penitencjarnych. Nowa regulacja wprowadza regułę, że nabór prowadzić będą dyrektor generalny i dyrektorzy okręgowi Służby Więziennej. Ogłoszenia o naborze będą publikowane według jednolitej zasady. Powstanie ranking kandydatów, który pozwoli im na wybór jednostki pełnienia służby.

Utworzone zostaną również listy wakatów w poszczególnych obszarach i okręgach Służby Więziennej.

Czytaj więcej o:

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 21:39
Do goscia ktory pisze o podpie... Matole bez szkoly,pytam sie co Ty popierasz chory system w ktorym glaby bez szkoly dostaja panstwowe stanowiska. To jest bardzo istotne zeby uregulowac system przyjmowania na takie stanowiska poniewaz na tych stanowiskach osoby musza cos soba prezentowac( szkola, jezyki obce) a nie kryterium znajomosci... Jeszcze trzeba bedzie troche czasu zeby to pozmienialo sie
Avatar
potwierdzam / 22 grudnia 2017 o 19:52
komuch napisał:
undefined napisał:
Od czasów przyjazdu czerwonych zas*ańców  w walonkach i kufajkach, na pancerzach T-34, z kwitkami PKWNu napisanego przez Stalina,  scenariusz prlowskiego awansu  jest ten sam, czyli  - bmw.
Ty synku PRL-u to na oczy nie widzałeś,dlatego nie powinieneś zabierać głosu w sprawach o których nie masz najmniejszego pojęcia.Wtedy przy przechodzeniu do pracy w innym zakładzie/pracy nie brakowało/ dostawało się grupę wyżej i lepsze zarobki.Po drugie:ci zas*ańcy wyzwolili twój/celowo z małej litery/kraj synku.Nie zapominaj o tym.
Ja widziałem i potwierdzam wpis podpisany normalka. Komuna to samo zło - czerwoni mieli szansę na koniec zrobic coś dobrego, ale nawet to spieprzyli, ponieważ woleli bezkarność i dobrze się wzbogacić na rozkradzionym majątku narodowym niż rozwijać polski przemysł, rolnctwo i myśl naukową. Sprzedawczyki i folksdojcze, ot i wsio. Współcześni peeselowcy to kwintesencja komuszej, przywiezionej na ruskich czołgach zdradzieckiej mentalności. I to ty dobrze sobie zapamętaj, że pierw na nas napadli i zgotowali Katyń, a później "wyzwalali".  
Ja widziałem i potwierdzam wpis podpisany normalka. Komuna to samo zło - czerwoni mieli szansę na koniec zrobic coś dobrego, ale nawet to spieprzyli, ponieważ woleli bezkarność i dobrze się wzbogacić na rozkradzionym majątku narodowym niż rozwijać polski przemysł, rolnctwo i myśl naukową. Sprzedawczyki i folksdojcze, ot i wsio. Współcześni peeselowcy to kwintesencja komuszej, przywiezionej na ruskich czołgach zdradzieckiej mentalności. I to ty dobrze sobie zapamętaj, że pierw na nas napadli i zgotowali Katyń, a później "w... rozwiń
Avatar
komuch / 22 grudnia 2017 o 15:01
undefined napisał:
Od czasów przyjazdu czerwonych zas*ańców  w walonkach i kufajkach, na pancerzach T-34, z kwitkami PKWNu napisanego przez Stalina,  scenariusz prlowskiego awansu  jest ten sam, czyli  - bmw.
 Ty synku PRL-u to na oczy nie widzałeś,dlatego nie powinieneś zabierać głosu w sprawach o których nie masz najmniejszego pojęcia.Wtedy przy przechodzeniu do pracy w innym zakładzie/pracy nie brakowało/ dostawało się grupę wyżej i lepsze zarobki.Po drugie:ci zas*ańcy wyzwolili twój/celowo z małej litery/kraj synku.Nie zapominaj o tym.
 Ty synku PRL-u to na oczy nie widzałeś,dlatego nie powinieneś zabierać głosu w sprawach o których nie masz najmniejszego pojęcia.Wtedy przy przechodzeniu do pracy w innym zakładzie/pracy nie brakowało/ dostawało się grupę wyżej i lepsze zarobki.Po drugie:ci zas*ańcy wyzwolili twój/celowo z małej litery/kraj synku.Nie zapominaj o tym. rozwiń
Avatar
normalka / 22 grudnia 2017 o 12:59
już 27 lat temu jak nie dałam w łapę o przyjęcie mnie do pracy po powrocie z wychowawczego w jednej z państwowych instytucji to mnie nie przyjęli do pracy. Także państwowe instytucje to jest twór dla rodziny, znajomych, partii rządzących 
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 12:35
Od czasów przyjazdu czerwonych zas*ańców w walonkach i kufajkach, na pancerzach T-34, z kwitkami PKWNu napisanego przez Stalina, scenariusz prlowskiego awansu jest ten sam, czyli - bmw.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 12:12
aaaaa no i są bydlaczki podpierda...czki Wigilia tuż tuż a Bozia patrzy i ukarze bydlaczki pod...czki ukarze
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 10:51
przyjrzyjcie się innym ZK na scianie wschodniej
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 10:14
Widać Włodawa to piękne miasto skoro zjeżdżają się tam do pracy osoby z większych niedaleko położonych miast i dostają tam pracę.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 09:29
sama prawda głebokiej prowincji, gdzie bieda z praca , a byle jaka fuszka to na wage złota i zasada antka żony brat rodzony i nie matura a chec szczera................. hahhahaah ale tak jest w miescinach wschodnich; nic tylko wiac do wawki, kraka czy wrocka
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 09:08
Mieszkam we Włodawie i mogę wymienić conajmniej kilka nazwisk które zostały przyjęte przez znajomości. Ojciec odchodzi na emeryture, przychodzi syn. To ściśle zamknięta grupa, osoba z poza tego środowiska nie ma szans na prace w zakładzie. Na teście sprawności fizycznej wygrywaja ludzie z poza zakładu bo się przygotowują, dostają się natomiast miernoty czy to fizyczne czy intelektualne.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 21:39
Do goscia ktory pisze o podpie... Matole bez szkoly,pytam sie co Ty popierasz chory system w ktorym glaby bez szkoly dostaja panstwowe stanowiska. To jest bardzo istotne zeby uregulowac system przyjmowania na takie stanowiska poniewaz na tych stanowiskach osoby musza cos soba prezentowac( szkola, jezyki obce) a nie kryterium znajomosci... Jeszcze trzeba bedzie troche czasu zeby to pozmienialo sie
Avatar
potwierdzam / 22 grudnia 2017 o 19:52
komuch napisał:
undefined napisał:
Od czasów przyjazdu czerwonych zas*ańców  w walonkach i kufajkach, na pancerzach T-34, z kwitkami PKWNu napisanego przez Stalina,  scenariusz prlowskiego awansu  jest ten sam, czyli  - bmw.
Ty synku PRL-u to na oczy nie widzałeś,dlatego nie powinieneś zabierać głosu w sprawach o których nie masz najmniejszego pojęcia.Wtedy przy przechodzeniu do pracy w innym zakładzie/pracy nie brakowało/ dostawało się grupę wyżej i lepsze zarobki.Po drugie:ci zas*ańcy wyzwolili twój/celowo z małej litery/kraj synku.Nie zapominaj o tym.
Ja widziałem i potwierdzam wpis podpisany normalka. Komuna to samo zło - czerwoni mieli szansę na koniec zrobic coś dobrego, ale nawet to spieprzyli, ponieważ woleli bezkarność i dobrze się wzbogacić na rozkradzionym majątku narodowym niż rozwijać polski przemysł, rolnctwo i myśl naukową. Sprzedawczyki i folksdojcze, ot i wsio. Współcześni peeselowcy to kwintesencja komuszej, przywiezionej na ruskich czołgach zdradzieckiej mentalności. I to ty dobrze sobie zapamętaj, że pierw na nas napadli i zgotowali Katyń, a później "wyzwalali".  
Ja widziałem i potwierdzam wpis podpisany normalka. Komuna to samo zło - czerwoni mieli szansę na koniec zrobic coś dobrego, ale nawet to spieprzyli, ponieważ woleli bezkarność i dobrze się wzbogacić na rozkradzionym majątku narodowym niż rozwijać polski przemysł, rolnctwo i myśl naukową. Sprzedawczyki i folksdojcze, ot i wsio. Współcześni peeselowcy to kwintesencja komuszej, przywiezionej na ruskich czołgach zdradzieckiej mentalności. I to ty dobrze sobie zapamętaj, że pierw na nas napadli i zgotowali Katyń, a później "w... rozwiń
Avatar
komuch / 22 grudnia 2017 o 15:01
undefined napisał:
Od czasów przyjazdu czerwonych zas*ańców  w walonkach i kufajkach, na pancerzach T-34, z kwitkami PKWNu napisanego przez Stalina,  scenariusz prlowskiego awansu  jest ten sam, czyli  - bmw.
 Ty synku PRL-u to na oczy nie widzałeś,dlatego nie powinieneś zabierać głosu w sprawach o których nie masz najmniejszego pojęcia.Wtedy przy przechodzeniu do pracy w innym zakładzie/pracy nie brakowało/ dostawało się grupę wyżej i lepsze zarobki.Po drugie:ci zas*ańcy wyzwolili twój/celowo z małej litery/kraj synku.Nie zapominaj o tym.
 Ty synku PRL-u to na oczy nie widzałeś,dlatego nie powinieneś zabierać głosu w sprawach o których nie masz najmniejszego pojęcia.Wtedy przy przechodzeniu do pracy w innym zakładzie/pracy nie brakowało/ dostawało się grupę wyżej i lepsze zarobki.Po drugie:ci zas*ańcy wyzwolili twój/celowo z małej litery/kraj synku.Nie zapominaj o tym. rozwiń
Avatar
normalka / 22 grudnia 2017 o 12:59
już 27 lat temu jak nie dałam w łapę o przyjęcie mnie do pracy po powrocie z wychowawczego w jednej z państwowych instytucji to mnie nie przyjęli do pracy. Także państwowe instytucje to jest twór dla rodziny, znajomych, partii rządzących 
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 12:35
Od czasów przyjazdu czerwonych zas*ańców w walonkach i kufajkach, na pancerzach T-34, z kwitkami PKWNu napisanego przez Stalina, scenariusz prlowskiego awansu jest ten sam, czyli - bmw.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 12:12
aaaaa no i są bydlaczki podpierda...czki Wigilia tuż tuż a Bozia patrzy i ukarze bydlaczki pod...czki ukarze
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 10:51
przyjrzyjcie się innym ZK na scianie wschodniej
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 10:14
Widać Włodawa to piękne miasto skoro zjeżdżają się tam do pracy osoby z większych niedaleko położonych miast i dostają tam pracę.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 09:29
sama prawda głebokiej prowincji, gdzie bieda z praca , a byle jaka fuszka to na wage złota i zasada antka żony brat rodzony i nie matura a chec szczera................. hahhahaah ale tak jest w miescinach wschodnich; nic tylko wiac do wawki, kraka czy wrocka
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 09:08
Mieszkam we Włodawie i mogę wymienić conajmniej kilka nazwisk które zostały przyjęte przez znajomości. Ojciec odchodzi na emeryture, przychodzi syn. To ściśle zamknięta grupa, osoba z poza tego środowiska nie ma szans na prace w zakładzie. Na teście sprawności fizycznej wygrywaja ludzie z poza zakładu bo się przygotowują, dostają się natomiast miernoty czy to fizyczne czy intelektualne.
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka 2 1

MUNDIAL 2018 Po niezwykle emocjonującym meczu w Niżnym Nowogrodzie Chorwacja zdeklasowała Argentynę wygrywając 3:0 i zapewniła sobie wyjście z grupy. Z kolei Leo Messi i spółka są o krok od pożegnania się z turniejem w Rosji

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend]
22 czerwca 2018, 21:00

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny weekend z plenerowym Kinem Perła. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. horror Wrota do piekieł i dramat Belgica.

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 8 6

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 3 28

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd 10 5

W czwartek sąd rejonowy uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa dotyczącego prof. Elżbiety Starosławskiej, byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Rozstrzygnięcie jest prawomocne.

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko 9 7

Puławscy urzędnicy prowadzą rozmowy z właścicielami działek, na których jeszcze w tym roku może powstać nowe miejskie targowisko. Opcje są dwie: tymczasowy, tańszy obiekt na cudzej ziemi lub pozyskanie gruntu i budowa tego docelowego z pełnym wyposażeniem.

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 5 4

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 27 1

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 51 9

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 15 7

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 7 5

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 1 5