środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Przejście graniczne w Zosinie do przebudowy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 września 2011, 08:34
Autor: (lew)

Przejście graniczne w Zosinie (Leszek Wójtowicz)
Przejście graniczne w Zosinie (Leszek Wójtowicz)

Ma być znacznie większe, a przede wszystkim będą mogły je przekraczać samochody ciężarowe o masie do 3,5 t. Mowa o przejściu granicznym w Zosinie, które czeka przebudowa. Właśnie wyłoniono wykonawcę.

Przejście będzie rozbudowywane w ramach "Programu rozwoju infrastruktury granicznej na polsko-ukraińskiej granicy państwowej w latach 2010–2013”.

Na modernizację przejścia zabezpieczono w budżecie państwa 76 mln zł, w tym 12 mln zł na ten rok. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Polko-Ukraińskiej Granicy Państwowej.

Inwestycja ruszy lada dzień. Przetarg na pierwszy etap robót wygrała firma z Lubyczy Królewskiej, która spośród czterech oferentów przedstawiła najciekawszą ofertę. W czwartek zawarto umowę. Prace, które obejmują budowę nasypu na części wyjazdowej, kosztować będą 10,6 mln zł.

– Zakończenie robót budowlanych nastąpi w terminie 90 dni od dnia podpisania umowy – informuje Ryszard Rachoń, zastępca dyrektora Lubelskiego Zarządu Przejść Granicznych w Chełmie.

Inwestycja będzie realizowana etapami do 2013 r. Po zakończeniu wszystkich prac przejście będą mogły je przekraczać samochody ciężarowe do 3,5 t.

Po modernizacji wspólna kontrola dalej będzie prowadzona po polskiej stronie, ale zwiększy się ilość pasów ruchu do 12. Dla samochodów osobowych przewidziano po 4 pasy w obu kierunkach, a dla autobusów i małych samochodów ciężarowych po jednym.

Przewidywana wydajność przejścia to 4 tys. samochodów osobowych na dobę w obu kierunkach, 30-50 autobusów i 1000 samochodów ciężarowych.

W planach jest budowa nowego, trzykondygnacyjnego budynku głównego, 9 pawilonów kontrolerskich (3 przy wyjeździe i 6 przy wjeździe do Polski), powstaną też budynki kontrolne dla pasażerów autobusów, a także budynek kontroli szczegółowej przy wjeździe do naszego kraju. Zainstalowane zostaną ponadto systemy monitoringu, regulacji ruchu itp.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ja
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ja
ja (21 września 2011 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[code]Po modernizacji wspólna kontrola dalej będzie prowadzona po polskiej stronie, ale zwiększy się ilość pasów ruchu do 12. Dla samochodów osobowych przewidziano po 4 pasy w obu kierunkach, a dla autobusów i małych samochodów ciężarowych po jednym.[/code]

Na razie jest po 2 pasy w obu kierunkach włącznie dla autobusów i dla małych samochodów ciężarowych pytanie jak te małe samochody ciężarowe zmieszczą się na moście i za mostem po stronie ukraińskiej? Skoro ma być po 4 pasy w obu kierunkach to ilu celników, strażników będą nas odprawiali? Bo jak tyle co teraz to czarno to widzę i dalej będzie trzeba stać 5-8h na wjazd do Polski :/ Aha i po co ta regulacja ruchu? Jak będą regulować ruch skoro samochody będą stali i stali i co 20-40 min podjeżdżali jakieś 50-100 metrów. Ciekawe jak będzie w Euro 2012
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!