wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

Przez najbliższe trzy miesiące ceny biletów komunikacji miejskiej w Zamościu na pewno nie ulegną zmianie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 czerwca 2004, 17:35

Wzrosły ceny paliwa, a więc za bilety pasażerowie powinni płacić więcej - tłumaczą w Miejskim Zakładzie Komunikacji. Na razie zamojscy radni odłożyli tę sprawę na później.

Zdrożeć miałyby tylko bilety jednorazowego przejazdu. Za bilet normalny w strefie miejskiej zamiast dotychczasowych 1,50 zł trzeba byłoby zapłacić 1,60 zł (bilet ulgowy zdrożałby z 75 do 80 gr). Więcej trzeba byłoby zapłacić także za bilety kupowane w autobusie - u kierowców. - Po pierwsze tak jest w innych miastach, a po drugie - kierowcy skarżą się, że mają opóźnienia na trasie, bo muszą zajmować się sprzedażą biletów - mówi Krzysztof Litwin, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu.
Za wprowadzeniem projektu uchwały w sprawie podwyżek cen biletów za przejazdy komunikacją miejską do porządku poniedziałkowych obrad sesji Rady Miasta optował prezydent miasta Marcin Zamoyski, ale jego pomysł nie znalazł posłuchu u radnych. Za jego wprowadzeniem do porządku obrad głosowało jedenastu radnych, dwóch było przeciwnych, a pięciu wstrzymało się od głosu. Do tego, by projekt trafił na sesję zabrakło zaledwie jednego głosu poparcia. - Ten projekt uchwały był pozytywnie zaopiniowany przez komisję budżetową, dlatego trochę zdziwiłem się, że nie wszedł do porządku obrad. Może dlatego tak się stało, że w momencie głosowania na sali nie było wszystkich radnych. Według mnie lepiej byłoby, gdyby ten temat stanął jednak na sesji - mówi radny Krzysztof Zwolan z Koalicyjnego Klubu Prawicy, który szefuje Komisją Budżetową RM.
Przeciwny wprowadzaniu do porządku obrad tego projektu był natomiast radny Tomasz Hałasa (Klub SLD). - Nie tak dawno w Ratuszu odbyło się spotkanie radnych z przedstawicielem firmy "Doradca Consulans” w sprawie prywatyzacji MZK. Było na nim mówione, że prywatyzacja nie będzie wiązała się z podwyżką cen biletów, a tu proszę - na sesję miał trafić projekt uchwały właśnie dotyczący podwyżek. Dlatego byłem przeciwny - oświadcza Tomasz Hałasa.
W MZK informują, że powodem proponowanej przez przedsiębiorstwo podwyżki cen biletów jest tylko i wyłącznie wzrost cen paliwa. - Dlatego odsunięcie w czasie tej uchwały odbije się niekorzystnie na finansach przedsiębiorstwa - mówi prezes zamojskiego MZK Krzysztof Litwin.
Jak nas poinformowano w zamojskim Urzędzie Miasta, projekt uchwały dotyczący podwyżek cen biletów trafi na sesję pod koniec sierpnia. - Gdyby radni przyjęli tę uchwałę, to nowe stawki weszłyby z życie najprawdopodobniej w październiku - mówi Roman Kozak, dyrektor Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej. Ochrony Środowiska i Infrastruktury Komunalnej w zamojskim magistracie.

Dzieci bez ulgi

Radny Stanisław Lis zaapelował na poniedziałkowej sesji Rady Miasta, by przywrócić w mieście ulgowe bilety jednorazowego przejazdu dla dzieci i młodzieży. - Już nawet nie chodzi o to, by była to aż 50 proc. zniżka, ale żeby w ogóle jakaś była - mówił podczas obrad Stanisław Lis, radny niezależny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!