Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 stycznia 2016 r.
14:48

Przystanki kolejowe kosztowały dwa miliony złotych. Teraz są bezużyteczne

Autor: Zdjęcie autora drs
0 26 A A
Nowe przystanki kolejowe oddane do użytku w czerwcu 2015 r. spółka PKP PLK zbudowała za 2 mln zł (fot. PKP PLK)
Nowe przystanki kolejowe oddane do użytku w czerwcu 2015 r. spółka PKP PLK zbudowała za 2 mln zł (fot. PKP PLK)

Aż do połowy marca wstrzymane zostały kursy pociągów do dwóch przystanków kolejowych Zamość Starówka i Zamość Wschód otwartych zaledwie 6 miesięcy temu. Skąd taka decyzja?

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obsługująca to połączenie spółka Przewozy Regionalne tłumaczy, że pociągi nie miały dogodnego miejsca do zawracania i musiały pokonywać zbędne kilometry dojeżdżając aż do Jarosławca. Przewoźnik przyznaje, że generowało to dodatkowe koszty niewspółmierne do zainteresowania podróżnych odcinkiem Zamość – Zamość Wschód. Spółka twierdzi, że na tym odcinku w pociągu było średnio od 1 do 3 pasażerów.

Od 13 marca zawracanie umożliwić ma szynobusom nowa stacja końcowa budowana przez zarządcę torów, spółkę PKP PLK, w pobliżu przystanku Zamość Wschód. Do tego miejsca wydłużona ma zostać trasa wszystkich pociągów dojeżdżających do miasta. Dopóki miejsce do zawracania nie będzie gotowe, wszystkie składy będą kursować wyłącznie do stacji Zamość.

Nowe przystanki kolejowe oddane do użytku w czerwcu 2015 r. spółka PKP PLK zbudowała za 2 mln zł. 

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 stycznia 2016 o 19:16

Trzeba było ten tor odstawczy przed przejazdem budować żeby nie blokować ruchu samochodowego!!!! Tera jeszcze wiadukt zbudujta.

Avatar
Henio / 14 stycznia 2016 o 14:06

Nie może. Takie przepisy.

Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 13:13
O co naprawdę chodzi? Przecież szynobus nie "zawraca" tylko maszynista przesiada się do kabiny na drugim końcu jednostki i rozpoczyna jazdę w drugą stronę. Czy nie może tego zrobić na dowolnym przystanku?
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 17:53

Hrubieszów-Zamość-Lublin może nie bo przejazd by zajął 3 razy tyle co busem z Hrubieszowa do Lublina. Ale szynobus relacji Zamość-Hrubieszów przydałby się jak najbardziej. Byłaby konkurencja dla wszechogarniających busiarzy...

Wszechogarniąjących busiarzy. Heh dobre. Gdzie ty się polskiego uczyłeś???

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 15:13

Budowa miejsca do zawracania już trwa.

W którym to miejscu? daj foto.

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 13:36
Budowa miejsca do zawracania już trwa. Poczekajmy, zobaczymy jak to będzie. A tak na marginesie, kurs do Hrubieszowa by się przydał.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 10:30

i po co bić pianę skoro od 13 marca pojedzie tam więcej pociągów i tym samym oferta dla pasazerów będzie lepsza? do końca grudnia i tak mało kto miał szansę skorzystać z tych pociągów

Avatar
tellchar / 10 stycznia 2016 o 12:34

Z tego co wiem szynobusy mają dwie kabiny (jedną z przodu,drugą z tyłu) i mogą jeździć do przodu i do tyłu bez obracania się o 180 stopni.

Tu nie chodzi o możliwość zmiany kierunku jazdy (bo taka jest), tylko o przepisy. Zmiana kierunku może nastąpić tylko na niektórych stacjach

Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 12:22
Bo im ten miś jest droższy to wiecie co.... Sie zbudowało, sie rozbierze, wyceniło się drożej, zrobi się protokół zniszczenia lub rozbiórki, to się i na rozbiórce zarobi..
Avatar
podróżny / 7 stycznia 2016 o 13:37

Hrubieszów-Zamość-Lublin może nie bo przejazd by zajął 3 razy tyle co busem z Hrubieszowa do Lublina. Ale szynobus relacji Zamość-Hrubieszów przydałby się jak najbardziej. Byłaby konkurencja dla wszechogarniających busiarzy...

Avatar
Gość / 18 stycznia 2016 o 19:16

Trzeba było ten tor odstawczy przed przejazdem budować żeby nie blokować ruchu samochodowego!!!! Tera jeszcze wiadukt zbudujta.

Avatar
Henio / 14 stycznia 2016 o 14:06

Nie może. Takie przepisy.

Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 13:13
O co naprawdę chodzi? Przecież szynobus nie "zawraca" tylko maszynista przesiada się do kabiny na drugim końcu jednostki i rozpoczyna jazdę w drugą stronę. Czy nie może tego zrobić na dowolnym przystanku?
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 17:53

Hrubieszów-Zamość-Lublin może nie bo przejazd by zajął 3 razy tyle co busem z Hrubieszowa do Lublina. Ale szynobus relacji Zamość-Hrubieszów przydałby się jak najbardziej. Byłaby konkurencja dla wszechogarniających busiarzy...

Wszechogarniąjących busiarzy. Heh dobre. Gdzie ty się polskiego uczyłeś???

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 15:13

Budowa miejsca do zawracania już trwa.

W którym to miejscu? daj foto.

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 13:36
Budowa miejsca do zawracania już trwa. Poczekajmy, zobaczymy jak to będzie. A tak na marginesie, kurs do Hrubieszowa by się przydał.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 10:30

i po co bić pianę skoro od 13 marca pojedzie tam więcej pociągów i tym samym oferta dla pasazerów będzie lepsza? do końca grudnia i tak mało kto miał szansę skorzystać z tych pociągów

Avatar
tellchar / 10 stycznia 2016 o 12:34

Z tego co wiem szynobusy mają dwie kabiny (jedną z przodu,drugą z tyłu) i mogą jeździć do przodu i do tyłu bez obracania się o 180 stopni.

Tu nie chodzi o możliwość zmiany kierunku jazdy (bo taka jest), tylko o przepisy. Zmiana kierunku może nastąpić tylko na niektórych stacjach

Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 12:22
Bo im ten miś jest droższy to wiecie co.... Sie zbudowało, sie rozbierze, wyceniło się drożej, zrobi się protokół zniszczenia lub rozbiórki, to się i na rozbiórce zarobi..
Avatar
podróżny / 7 stycznia 2016 o 13:37

Hrubieszów-Zamość-Lublin może nie bo przejazd by zajął 3 razy tyle co busem z Hrubieszowa do Lublina. Ale szynobus relacji Zamość-Hrubieszów przydałby się jak najbardziej. Byłaby konkurencja dla wszechogarniających busiarzy...

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 26

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!