piątek, 23 lutego 2018 r.

Zamość

Przytuła schodzi już ze sceny

  Edytuj ten wpis
Autor: Bogdan Nowak

"Namysłowiaków”, obchodzących w tym roku jubileusz 125-lecia czekają zmiany. Józef Przytuła, który przez ostatnich 20 lat był dyrektorem i dyrygentem orkiestry odchodzi na emeryturę. Aby wybrać jego następcę, zamojski magistrat ogłosi ogólnopolski konkurs.

O swojej decyzji dyrektor Przytuła poinformował muzyków orkiestry jeszcze podczas jednej z wiosennych prób. Nie składał jednak w tej sprawie podania do zamojskiego magistratu. Jeszcze w połowie września się wahał. - Przez dwadzieścia lat udało mi się orkiestrę utrzymać. Jestem z tym zespołem związany - stwierdził wówczas Józef Przytuła, zastrzegając, że decyzji jeszcze nie podjął. Tymczasem dowiedzieliśmy się, że kilka dni temu złożył już w Urzędzie Miasta Zamość formalne podanie. - Dyrektor Przytuła zdecydował się odejść na emeryturę - potwierdza Marta Derkacz-Turczyn z Wydziału Promocji Kultury i Spraw Społecznych UM w Zamościu. - Będzie jednak prowadził zespół do końca roku. W grudniu ogłosimy ogólnopolski konkurs na nowego dyrektora orkiestry.
Na to, jakie warunki zostaną postawione potencjalnym kandydatom i ilu ich ostatecznie będzie, okaże się więc dopiero za kilka miesięcy. Przypomnijmy, że POW obchodzi w tym roku jubileusz 125-lecia swojego istnienia. Zespół składa się z 45 muzyków i tzw. pracowników artystycznych. Jej działalność jest finansowana przede wszystkim przez samorząd. W 2005 r. miasto wydało na "Namysłowiaków” ok. 920 tys. zł. POW popularyzuje głównie muzykę inspirowaną folklorem. Zmiana dyrektora może wiązać się m.in. ze zmianą repertuaru i charakteru orkiestry.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!