wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zamość

Radni Hrubieszowa uchwalili budżet. Co trzecia złotówka pójdzie na szkoły

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 stycznia 2010, 16:13

Prawie 36 milionów złotych dochodów i ponad 42 miliony wydatków. Takim budżetem będzie dysponować w tym roku Hrubieszów. Deficyt ma być pokryty z kredytów i pożyczek.

Najwięcej, bo ponad 15 mln złotych, pochłoną wydatki na oświatę i wychowanie.

– Co trzecia złotówka pójdzie więc do szkół, a prawie 20 proc. budżetu, czyli ponad 8 mln złotych przeznaczymy na pomoc społeczną – powiedział na sesji burmistrz Zbigniew Dolecki.

Dodał, że budżet "idzie w kierunku proinwestycyjnym”.

Radni zapisali w nim ponad 6,5 mln złotych na budowę basenu przy Szkole Podstawowej nr 2 i boisk szkolnych oraz 2,4 mln złotych na rozbudowę i modernizację Hrubieszowskiego Domu Kultury (miasto liczy do dofinansowanie obu projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego), a także ponad 4 mln złotych na odnawialne źródła energii i termomodernizację budynków użyteczności publicznej.

Przy Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji powstaną korty tenisowe. Na ten cel zabezpieczono w budżecie 12 tys. złotych.

Do innych poważnych wydatków można także zaliczyć budowę kompleksu boisk wielofunkcyjnych "Orlik Lekkoatletyczny”, a także zakończenie budowy kolejnych dwóch segmentów mieszkań socjalnych przy ul. Gródeckiej.

Na zakup sprzętu i oprogramowania w celu poprawy jakości usług internetowych przeznaczono 1,4 mln złotych (zadanie ma być realizowane przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Hrubieszowie).

Na budowę kanalizacji sanitarnej przy ul. Wodnej i Krętej zabezpieczono 725 tys. złotych. Po zakończeniu inwestycji centrum miasta będzie kompleksowo skanalizowane.

W tym roku budowane będą budowane i rozbudowywane drogi oraz chodniki m.in. przy ul. Ceglanej, Tęczowej, Rubinowej, a także na osiedlach Basaja i Sławęcin.

Miasto będzie także budować oświetlenie przy ulicach Hubala, Kolejowej, Zamojskiej i Nowej oraz przygotowywać dokumentację na podobną inwestycję przy ul Wyzwolenia, Ceglanej i Krasickiego oraz w osiedlu Michałówka. Na ten cel zabezpieczono w sumie 470 tys. złotych.

– Przyjmujemy ten budżet, choć zdajemy sobie sprawę, że jest niedoszacowany – powiedział radny Czesław Podgórski. – Mamy świadomość, że niektóre inwestycje mogą nie "wypalić”, bo nie wiadomo, czy miasto dostanie dofinansowanie na ich realizację.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mentor
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mentor
mentor (23 stycznia 2010 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przedrostek "pro" po łacinie znaczy :zamiast , zastępujący , mam pytanie , co oznacza stwierdzenie
"budżet idzie w kierunku proinwestycyjnym" i tutaj następuje wyszczególnienie zamierzonych zadań inwestycyjnych??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!