niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zamość

Radni z Biłgoraja: Bramy piekielne Kościoła nie przemogą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 listopada 2013, 18:33
Autor: (rp)

Rada Powiatu Biłgorajskiej stanowisko przyjęła na ostatniej sesji (http://www.bilgorajski.pl)
Rada Powiatu Biłgorajskiej stanowisko przyjęła na ostatniej sesji (http://www.bilgorajski.pl)

Dziennikarze "inspirują falę oszczerstw, manipulacji i przeinaczeń” godzącą w księży i biskupów – twierdzą radni powiatu biłgorajskiego. Dlatego postanowili wstawić się za duchownymi.

Stanowisko w obronie Kościoła katolickiego rada powiatu przyjęła w ostatni czwartek. Stanowisko przedstawił wicestarosta Stanisław Schodziński i zaproponował, żeby przyjąć je przez aklamację. Ponieważ nikt nie zaprotestował tak też się stało.

Radnym powiatowym działania mediów przypominają "niechlubne czasy okresu PRL”. Twierdzą, że "szczególna fala ataków” dotknęła arcybiskupów Henryka Hosera i Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. "Dziennikarze mętnego nurtu próbują oszukać społeczeństwo przekazując mu ideologię gender, promocję praktyki in vitro i żądanie możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne oraz próbę uczynienia z Kościoła siedliska pedofilii” – grzmią radni. Czują się w obowiązku zaprotestować – wszak na budynku starostwa wiszą tablice z Dekalogiem.

Radni idą jednak dalej. "Uderzenie dziennikarzy piszących na zamówienie środowisk genderowskich przypomina nam niechlubne ataki na Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego zakończone Jego internowaniem, czy też brutalne ataki na Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszkę zakończone bestialskim morderstwem dokonanym przez aparat bezpieczeństwa” – czytamy w stanowisku.

Samorządowcy wzywają dziennikarzy do obrony cywilizacji chrześcijańskiej. "Kościół w Polsce, na czele ze swoimi kapłanami nie poddał się niemieckiemu nazizmowi ani dyktaturze komunistycznej. Nie ulegnie też dyktaturze genderowej antykulturowej zachodniej rewolucji. Bramy piekielne Kościoła nie przemogą” – kończą.

Przewodniczący rady Mirosław Późniak nie chciał dyskutować o stanowisku. – Jako katolik chciałbym, żeby Kościół poradził sobie m. in. ze sprawą pedofilii. Chcę pomóc, jak tylko mogę – stwierdził.

Stanowisko Rady Powiatu w Biłgoraju w obronie Kościoła Katolickiego z dnia 31 października 2013 r.

W ostatnim okresie obserwujemy zmasowany atak środków masowego przekazu na księży i biskupów Kościoła Katolickiego w Polsce. Dziennikarze wielu stacji telewizyjnych (w tym TVP), internetu, gazet i czasopism inspirują falę oszczerstw, manipulacji i przeinaczeń. Jako radni Rady Powiatu w Biłgoraju pragniemy stanowczo zaprotestować przeciw tym haniebnym praktykom przypominającym niechlubne czasy okresu PRL i stanąć w obronie naszych duszpasterzy.

Szczególnie fala tych ataków dotknęła księży arcybiskupów: Henryka Hosera – ordynariusza Diecezji Warszawsko – Praskiej i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Józefa Michalika. Dziennikarze mętnego nurtu próbują oszukać społeczeństwo przekazując mu ideologię gender, promocję praktyki in vitro i żądanie możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne oraz próbę uczynienia z Kościoła siedliska pedofilii.

Jako radni Rady Powiatu jesteśmy w sumieniu zobowiązani sprzeciwić się tym pomówieniom i manipulacjom, chociażby ze względu na fakt, że na budynku naszego Starostwa znajdują się tablice Dekalogu z pełnym tekstem 10 przykazań, które są dla nas nadrzędne, a Rada Powiatu w Biłgoraju w dniu 26.10.2006r. przyjęła stanowisko o ustanowieniu patronem Ziemi Biłgorajskiej Św. Stanisława Biskupa Męczennika, który oddał życie za publiczny ład moralny.

Dziennikarskie osądy i ferowane medialne wyroki wobec osób duchownych to wypróbowana strategia, którą znamy już z doświadczenia. Uderzenie dziennikarzy piszących na zamówienie środowisk genderowskich przypomina nam niechlubne ataki na Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego zakończone Jego internowaniem, czy też brutalne ataki na Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszkę zakończone bestialskim morderstwem dokonanym przez aparat bezpieczeństwa. Uderzenie

w najważniejszą osobę w Episkopacie Polski ma na celu osłabienie autorytetu Kościoła, rozproszenie i podział jego wiernych.

Będąc wyznawcami Kościoła Katolickiego brońmy dobrego Jego imienia i nie pozwólmy na odbieranie Kościołowi prawa do zabierania głosu w kwestii wartości narodowych, społecznych i rodzinnych. Równocześnie zwracamy się do dziennikarzy, którym droga jest prawda o naturze i ostatecznym przeznaczeniu człowieka do obrony cywilizacji chrześcijańskiej. Ksiądz metropolita arcybiskup Józef Michalik stojący na czele naszej Archidiecezji Przemyskiej jest wiernym i odważnym pasterzem Kościoła Chrystusowego, który odwołuje się do podstawowych wartości ewangelicznych prawd wiary zwracając uwagę na zagrożenia życia moralnego w naszej Ojczyźnie. Dzisiejsi siewcy niemoralności, chcący zawładnąć umysłami wiernych są na usługach niektórych środowisk biznesowych i politycznych, dla których propaganda wynaturzeń i rozwiązłości jest naczelnym celem.

Rada Powiatu w Biłgoraju staje w obronie tysięcy gorliwych kapłanów, zakonników i biskupów, którzy prowadzą wiernych Chrystusowymi drogami, którzy bronią naszej polskiej tożsamości, patriotyzmu, wiary oraz przestrzegania zasad Dekalogu w życiu publicznym. Nie ulegajmy dyktatowi i psychozie deprawatorów moralności odwracających pojęcia dobra i zła. Kościół w Polsce, na czele ze swoimi kapłanami nie poddał się niemieckiemu nazizmowi ani dyktaturze komunistycznej. Nie ulegnie też dyktaturze genderowej antykulturowej zachodniej rewolucji. Bramy piekielne kościoła nie przemogą.


Przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju Mirosław Późniak

Biłgoraj, 31.10.2013 r.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
szach-mat z Trójmiasta
Ewa
Karol
(45) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

szach-mat z Trójmiasta
szach-mat z Trójmiasta (12 listopada 2013 o 11:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak jadę w rodzinne strony do Trójmiasta, to się mnie pytają , czy to prawda że wjeżdżając do Biłgoraja trzeba pokazać zaświadczenie o przystąpieniu do spowiedzi i komunii, śmieją się, że Biłgoraj to bastion ciemnoty , ignorancji i zacofania, coż tym razem sie nie wyłgam, bo mają dowód czarno na białym;

Rozwiń
Ewa
Ewa (7 listopada 2013 o 12:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W centrum miasta, naprzeciw kościoła w Biłgoraju jest skwer. Ławki zapyziałe, stół z farby obłazi,ale niech tam Zieleń chroni przed ulicą, zasiadam z gazetą. Najpierw przeszkadza fetor byłego piwa, potem się orientuję,że to miejsce ma stałych lokatorów. Pan,pani,jeszcze jeden pan. Bez żenady wyjmują wódę i piwo,majówkują, są u siebie. Z ich rozmowy wynika,że byli tu wczoraj, przedwczoraj,nawet nocą,że to stałe miejsce spotkań towarzyskich. 

Kompromitacja Biłgoraja przebiega równolegle;

     Zadufki w Radzie nadymają się posłannictwem zbawiania nie zniżą się do zajmowania się sprawami codzienności.

    Lumpy na skwerze obejmują w posiadanie reprezentację miasta.

   Gratuluję!

Rozwiń
Karol
Karol (6 listopada 2013 o 16:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Rozdział państwa od kościoła w pełnej krasie! "Dziennikarze mętnego nurtu próbują oszukać społeczeństwo przekazując mu ideologię gender, promocję praktyki in vitro i żądanie możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne oraz próbę uczynienia z Kościoła siedliska pedofilii. " - prawda jednak jest taka że "ideolodzy gender" nie muszą robić z KK siedliska pedofil - sam z siebie robi cakiem dobrze. :D

Rozwiń
sosna
sosna (6 listopada 2013 o 12:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciemnota, kołtuństwo, zakłamanie i służalczość.

Rozwiń
Zygmunt
Zygmunt (6 listopada 2013 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A po co ?Piekło jest tam od zawsze !!!!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (45)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!