wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

Radni za klimatyzacją

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 stycznia 2008, 20:08
Autor: Bogdan Nowak

Mieszkańcy komunalnych mieszkań m.in. z ul. Kiepury w Zamościu, kierowcy z MZK i kupcy z Nadszańca będą mogli protestować w komfortowych warunkach.

Uchwalając tegoroczny budżet, radni zarezerwowali w nim 100 tys. zł na klimatyzację w Sali Consulatus Ratusza.

- Klimatyzacja w tego typu pomieszczeniach konferencyjnych to już jest standard - tłumaczy Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. - Latem w naszej sali jest tak duszno, że nie daje się wytrzymać. Klimatyzacja poprawi komfort pracy radnych. Pozy tym, odbywają się tam np. międzynarodowe sympozja i konferencję. Taki wydatek jest uzasadniony.

Na ostatnich sesjach Rady Miasta rzeczywiście była wyjątkowo duszna atmosfera. Gromadnie przybywali tam kupcy z Nadszańca (protestowali przeciwko likwidacji Hali Targowej, w której pracują) i kierowcy MZK (prosili o zwiększenie dopłat dla spółki). Wcześniej byli tam m.in. lokatorzy z ZGL, którzy błagali o wymianę okien i remonty w domach przy ul. Kiepury.

Ognisk zapalanych w Zamościu przybywa i w Consulatusie robi się coraz bardziej gorąco. Do tego stopnia, że nawet zimą otwierane są tam okna! Urzędnicy i radni postanowili z tym skończyć. Na ostatniej sesji uchwalono budżet, w którym znalazło się m.in. 100 tys. zł na zainstalowanie klimatyzacji w Sali Consulatus. - My mamy po kilka stopni w domach, a im gorąco - oburza się Maria Ferens, lokatorka jednego z domów przy ul. Kiepury. - A przecież ZGL jest spółką miejską! Radni powinni przecież zadbać także o innych.

Jednak nawet rajcy zamojskiej opozycji uważają, że klimatyzacja w Consulatusie powinna być. - Nie kwestionowaliśmy tego - tłumaczy Krzysztof Zwolan (PiS). - Ta inwestycja jest planowana od trzech lat i wielokrotnie była z budżetu zdejmowana. Poza tym, to pomieszczenie na siebie zarabia, bo bywa wynajmowane. Ten argument prezydenta Zamościa nas przekonał.

Nie tylko zamojscy radni nie będą się pocić. Biłgorajscy urzędnicy wyremontowali pierwsze piętro magistratu. W części pomieszczeń i sali konferencyjnej także jest klimatyzacja. Całość pochłonęła ok. 117 tys. zł. - W zachodnim skrzydle budynku mniej przygrzewa słońce i dlatego zrezygnowaliśmy tam z klimatyzacji - mówi Marek Kluz, kierownik referatu organizacyjnego biłgorajskiego UM. - Robimy tylko to, co jest konieczne.

W Tomaszowie Lub. i Hrubieszowie o klimatyzacji na razie nie myślą. - Są ważniejsze potrzeby - tłumaczy Grażyna Temporowicz, przewodnicząca hrubieszowskiej RM. - Klimatyzacja jest tylko w gabinecie burmistrza. Została wykonana... sposobem gospodarczym. Nie sprawdza się. Burmistrz jest ciągle przeziębiony.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
ewa
Uczeń III LO
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 lutego 2008 o 11:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprawę załatwi autoryzowany instalator Mitsubishi Electric. [url="http://www.serwisklimy.pl/"]Klimatyzacja serwis[/url], stropy chłodzące, kuehldecken, wentylacja mechaniczna - Kraków i okolice.
Rozwiń
ewa
ewa (27 stycznia 2008 o 22:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A cóż za dbałość o interesantów?? W biurze dowodów osobistych na potwierdzenie przelewu na konto urzędu, dokonane elektronicznie mówią "świstek", i że "kazdy może sobie taki wydrukować", dyskusjom i dywagacjom nie było końca, moje zdumienie wprost ogromne, a tu zależy im na klimacie?? może lepiej z klimą poczekać, a dać urzędnikom kasę na dokształcanie??
Rozwiń
Uczeń III LO
Uczeń III LO (14 stycznia 2008 o 13:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W mojej szkole teraz jest zimno (19 stopni) a w lecie duszno. Też chcę klimy!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!