czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Radny PiS apeluje: Otwórzmy Starówkę! Idźmy z postępem!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 kwietnia 2010, 11:52
Autor: Bogdan Nowak

Regulacje ruchu na Starym Mieście nie sprawdziły się. Tak uważa Dariusz Zagdański, szef zamojskiego klubu radnych PiS. Według niego trzeba zrezygnować z wszelkich restrykcji i zlikwidować ograniczenia dla ruchu w tej dzielnicy miasta.

– Z perspektywy czasu widać, że zmiany nie są dla mieszkańców miasta korzystne – mówił podczas ostatniej sesji Dariusz Zagdański. – Spowodowały one niepotrzebne utrudnienia. Warto zastanowić się nad zmianą tej sytuacji.

O co chodzi? Kilka lat temu władze Zamościa wprowadziły nowa regulację ruchu na Starym Mieście.

Jak tłumaczył Mirosław Pietrynko z Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej, Ochrony Środowiska i Infrastruktury Komunalnej UM miało to polepszyć dojazd do wielu placówek handlowych Starego Miasta, umożliwić dojście interesantom do sklepów i instytucji i m.in. zwiększyć rotację pojazdów na parkingach.

Jednak najważniejszym powodem miało być wyproszenie ze staromiejskich uliczek, kłębiących się wszędzie aut. – To polepszy wygląd ulic – tłumaczył nam Pietrynko.

Zmiany zostały wprowadzone. Ustalono m.in., że w godz. 9-18 będzie można zastawiać samochody na Starym Mieście tylko na płatnych parkingach. Poza tymi godzinami, postój jest wprawdzie bezpłatny, ale tylko w wyznaczonych miejscach.

Auta dostawcze mogą natomiast wjeżdżać na Starówkę po wykupieniu karty postojowej lub abonamentu.

To nie wszystko. Zmienił się też organizacja ruchu na niektórych ulicach (m.in. z ul. Grodzkiej można się teraz przedostać na Łukasińskiego).

Efekt? Niektóre uliczki Starówki rzeczywiście wyglądają teraz znacznie lepiej. Są jednak takie miejsca, gdzie zmiany sytuację pogorszyły. Chodzi głównie o Rynek Solny, na wprost Ratusza.

– Tutaj po prostu jest tyle aut, że nie można już szpilki wcisnąć – złościł się wczoraj 30-letni pan Andrzej z Zamościa. – Większość należy do urzędników magistratu.

Radny Zagdański wie jednak co zrobić, by samochody nie piętrzyły się tylko w wybranych przez urzędników miejscach.

– Czy powinniśmy Stare Miasto zamykać, czy otworzyć dla mieszkańców, przedsiębiorców, taksówkarzy i turystów? – pytał retorycznie podczas sesji. – Idźmy do przodu, z postępem. Przywróćmy organizację ruchu sprzed 2008 r! Zmiany się nie sprawdziły. Otwarta Starówka ułatwi ludziom życie.

Radny zapewnił, że jego wniosek "wynika z postulatów” Zamościan. Na sesji nikt jednak tego pomysłu nie skomentował…
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~Nowy~
antek przedsiębiorca
g
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~Nowy~
~Nowy~ (6 kwietnia 2010 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten gość " g" jest jakiś dziwny...???? Tyle ostatnio sie mówi o kolei, kto stał za jej upadkiem w mieście!!! Prasy nie czytasz?
Jak władza ściąga inwestorów... Do tej pory ich nie widać !!! Tylko trąbią o Włochu no i teraz o Panu Sikorze, którzy mają problemy z przetargami. Nawet swoich inwestorów się "wykańcza"...
Moim zdaniem... Dziennik Wschodni jest medialnie niezależny i to dobrze BO MA ODWAŻNE ARTYKUŁUY, KTÓRE JAK WIDAĆ CO NIEKTÓRYCH WKURZAJĄ...!!!! Serdecznie pozdrawiam
Rozwiń
antek przedsiębiorca
antek przedsiębiorca (6 kwietnia 2010 o 16:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No w końcu ruszyło ... Wrażliwi mieszkańcy... A może dacie popracować swobodnie przedsiębiorcom, a nie w godzinach 6 -8...
Rozwiń
g
g (6 kwietnia 2010 o 12:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chce dodac, ze proponowanie ruchu samochodowego bez ograniczeń na tak małym Starym Mieście to wg mnie skandal. Wiadomo, ze poprzez skandale w dzisiejszych czasach zdobywa się rozgłos. Zwłaszcza jesli sa to skandale pod tzw. publiczkę (w tym przypadku uzytkowników samochodów). Przy okazji sa inne korzyści - jest rozgłos - piszą o tym gazety itd. Skandale mogą także słuzyć dobru albo złu. Niepokojace jest jeżeli skandal służy dobru jednostki kosztem dobra wiekszej grupy. Jak jest w tym przypadku niech kazdy sam osądzi.
Rozwiń
dks
dks (6 kwietnia 2010 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan radny nie reprezentuje wszystkich mieszkańców Starówki tylko kilku mieszkańców ulicy Ormiańskiej którzy parkują bez zezwolenia i najchętniej wjechali by samochodami do własnych mieszkań. Dał sie facet podpuścić i ma problem.
Rozwiń
g
g (6 kwietnia 2010 o 08:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie radny, niech Pan się zastanowi. Dość, że ulice Zamościa poza Starym Miastem są nieprzyjazne dla pieszych. Nigdzie oddechu dla pieszego. Teraz pieszy jest wystraszony - albo długo czeka zanim przejdzie przez przejście, albo niebezpiecznie przebiega przez to przejscie, żeby zdążyć przed pedzącą następną watahą samochodów. Pieszy jest intruzem. Co Pan chce zrobić, ze Starego Miasta - parking i "kino samochodowe". To jest tak mały obszar, ze powinien być szczególnie chroniony, własnie dla pieszych i turystów. Nawet teraz przy ograniczonym ruchu zmuszony jestem uciekać przed pedzącymi samochodami po Starym Mieście !!!!!
Chciałbym ponadto zapytać, czy to są istotne problemy naszego miasta? Oczekuję czegoś innego. Np. co dalej z koleją? Jaka jest perspektywa na rozwój przedsiębiorczości w naszym mieście? Powtarzam jako mieszkaniec Zamoscia, oczekuję właśnie tego.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!