sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Radny przeciwny policyjnemu apelowi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 czerwca 2010, 12:40
Autor: Bogdan Nowak

Zamojscy policjanci chcą wprowadzić zakaz picia alkoholu m.in. na klatkach spółdzielczych bloków, w piwnicach, bramach i podwórkach. Apel został ośmieszony przez jednego z miejscowych radnych.

– Ten wniosek powstał po apelach mieszkańców Zamościa – tłumaczył nadkom. Konrad Piziorski, komendant zamojskich policjantów. – Mają dosyć m.in. zasikanych klatek schodowych i imprez na korytarzach bloków. Chcą czuć się bezpiecznie.

Zakaz spożywania alkoholu miał obejmować miejsca "ogólnodostępne” m.in. w budynkach należących do spółdzielni mieszkaniowych (chodzi o klatki schodowe, piwnice, bramy i podwórka), targowiska, parkingi, obiekty sportowe, plaże, tereny zielone oraz obiekty sakralne i cmentarze.

Projekt uchwały znalazł się w programie obrad zamojskiej Rady Miasta. Naruszenie tego nowego, miejskiego przepisu byłoby karane grzywną. Projekt uchwały spotkał się z atakiem Gerarda Waszkiewicza, radnego PO.

– Jestem przeciwny – mówił. – Uważam ten projekt za gniot prawny, który może naruszać swobody obywatelskie. Aktualne przepisy dają policji możliwość właściwego reagowania na zakłócanie ciszy nocnej czy wandalizm.

Następnie radny wniósł do projektu uchwały mnóstwo poprawek. Tłumaczył m.in., że zakaz picia powinien objąć także balkony na najniższych kondygnacjach budynków, mieszkania socjalne, ogródki działkowe, garaże, a nawet m.in. "obręb pomników, posągów i tablic”. Zapewniał nawet, że powinien objąć cały Zamość.

Te pomysły spotykały się z coraz głośniejszymi salwami śmiechu. Byli też oburzeni.

– To niestosowne – dziwił się Michał Malec, radny PiS. – Czyli ludzie nie będą mogli sobie wypić piwa w domu?

– Pan radny chce uchwałę ośmieszyć – dodał Eugeniusz Cybulski, radny SLD. – Dziwne, bo był w komisji, która ją opiniowała. Teraz wychodzi z tego jakieś kuriozum… Przenieśmy uchwałę na następną sesję.

– A swoje wnioski niech pan Waszkiewicz przedstawi radnym na piśmie – dodała radna Zofia Piłat (SLD).

Radni zdecydowali, że to najlepsze rozwiązanie. Komendant Piziorski nie krył zdenerwowania.

– Zapewniam też pana radnego, że policja zna swoje kompetencje – tłumaczył. – Jednak wysunął pan zbyt daleko idące wnioski… To jest śmieszne.

Mieszkańcy Zamościa też są zdziwieni. Dlaczego? 60-letnia pani Anna, która mieszka w staromiejskiej kamienicy. I ma dość "ogólnego pijaństwa”.

– Na Starówce jest mnóstwo knajp, nie ma za to spokoju – mówi. – To są swobody obywatelskie, gdy pijak sika na moje drzwi? Trzeba to ukrócić, wspierać policję, a nie ośmieszać. Ucierpią na tym jedynie zwykli obywatele.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
qwerty
Zniesmak Man
Zniesmak Man
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

qwerty
qwerty (1 lipca 2010 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i co, ta ustawa to niby miala by pomóc w walce z chamstwem? co za ignoranci
Rozwiń
Zniesmak Man
Zniesmak Man (1 lipca 2010 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Waszkiewicz ma mój głos, mimo, że jest z PO. Gdyby wszyscy myśleli społecznym horyzontem a nie swoim to takie ustawy przyjmolwane były by ze śmiechem
Rozwiń
Zniesmak Man
Zniesmak Man (1 lipca 2010 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Walczyć wszelkimi możliwymi środkami?! Przecież to nie dla zwalczania chamstwa tylko z wygodnictwa straży miejskiej i policji!!! Łatwiej mandat sprzedać byle komu byle gdzie, oby na odprawie zrypki nie dostać i bloczek opróżnić (bo tak jest w Zamościu - odprawa brzmi: masz sprzedać 40mandatów i ch.. mnie obchodzi komu) Ludzie! czy wy nie umiecie już nawet czytać???? ogródki działkowe?! podwórka, miejsca na grill??? Zbierali byście po tyłkach że hej! A gdzie jak gdzie, ale w Zamościu Policja na pewno nadużywałaby tej ustawy. I popieram stwierdzenie, że menel i cham będzie robił co chce i gdzie chce bo mandatów nie płaci a komornik nie ma z czego mu zabrać, poza tym śmierdzi i łatwiej przyczepić się normalnych ludzi na grillu, może kiełbase wyłudzić itp.... Przykładem są również masowe legitymowania bez potrzeby na przystankach, pod szkołami, kościołami. Tutaj również pan Komendant się popisuje karząc policjantów, którzy mają mniej, niż 100legitymowań na służbę. I co do Komendanta, podobno uwielbia kontrolować życie prywatne swoich pracowników, podobno im nawet znajomych selekcjonuje...
Rozwiń
lokator
lokator (1 lipca 2010 o 09:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A wybory do rady miasta tusz tusz [sąsiad stracił u mnie głos] A z chamstwem trzeba walczyć wszystkimi możliwymi środkami a policja jeśli się do tego pali to nie utrudniaj jej tego Panie radny. z poważaniem a co!
Rozwiń
werter
werter (1 lipca 2010 o 07:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chciałbym, aby władza oddana w ręce rady miejskiej służyła dobru publicznemu, nie represji... Przepisy zabraniające spożycia w miejscach publicznych obowiązują od dawna, również nie rozumiem jaki sens miała by taka ustawa, dodatkowo niezgodna z Konstytucją RP... Prawdopodobnie chodzi o pieniądze, które pan komendant zbierałby za nagrody za "napędzanie" kasy budżetu. I popieram przedmówcę, żul zawsze będzie żulem i po klatkach nawet kupę zrobić może, a mandatów się nie boi... Ustawa bije w normalnych obywateli, którzy musieliby nerwowo rozglądać się wokół, robiąc grilla na swojej działce, czy w ogródku... Reasumując -chora ustawa chorych ludzi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!