piątek, 19 stycznia 2018 r.

Zamość

Radny Soboń jest nie do ruszenia

  Edytuj ten wpis
Autor: Bogdan Nowak

Lokatorzy odwołali zarząd i radę nadzorczą SM im. Jana Zamoyskiego. Tak podziękowali im za prace, do której było mnóstwo zastrzeżeń. Nie udało się jednak pozbawić stanowiska wszystkich. Aby odwołać z zarządu radnego Marka Sobonia, potrzebna była zgoda Rady Miasta. A ta niemal jednogłośnie powiedziała NIE.

– Ten pan powinien zostać odwołany, bo taka jest wola członków spółdzielni – tłumaczy Jan Sadło, p.o. prezesa SM im. J. Zamoyskiego. – Jednak radnego nie można odwołać bez zgody całej rady. Dlatego wystąpiliśmy z takim wnioskiem do przewodniczącego RM. I co? Członkowie rady pokazali, że potrafią być solidarni…

Mieszkańcy spółdzielni od dawna byli niezadowoleni z pracy swojego zarządu. Chodziło głównie o odpadające elewacje bloków, zaniedbane klatki schodowe i dziurawe chodniki, a przy tym wysokie czynsze. Mieli ich dość.

Kilka tygodni temu odbyło się walne zebranie, na którym spółdzielcy wylali swoje żale. Postanowiono odwołać zarząd.

Za odwołaniem prezesa głosowało aż 298 osób. Sprzeciwiło się natomiast 92 spółdzielców. Odwołano też m.in. Annę Chruścielewską, zastępcę prezesa i Marka Sobonia, członka zarządu.

Pełniącym obowiązki prezesa spółdzielni został Jan Sadło, jego zastępcą Jacek Szkałuba, a na członka zarządu obwołano Romana Chachułę. Niektóre zmiany były jednak tylko… teoretyczne. Dlaczego?

Soboń pełni także funkcję miejskiego radnego. Startował z Komitetu Wyborczego Marcina Zamoyskiego.

Słynie m.in. z tego, że jest wyjątkowo małomówny (można śmiało powiedzieć że podczas obrad nie wypowiada się… wcale), kontakt z nim jest mizerny (wielokrotnie próbowaliśmy zdobyć jego numer telefonu, ale bezskutecznie) i często podczas obrad wychodzi (podobno na papieroska). Taki styl pracy widać odpowiada innym rajcom.

– Skąd taki wniosek? – pytała na sesji Katarzyna Wołoszyn, radna PO. – Czy ktoś udowodnił panu Soboniowi jakieś nadużycia finansowe czy malwersacje?

– Po prostu nie dyskutujmy na ten temat – dodał radny Artur Pasieczny z PiS. – Taki jest mój wniosek. Od razu przejdźmy do głosowania.

Tak się stało. Jaki był efekt? Wszyscy rajcy sprzeciwili się odwołaniu ich kolegi z pracy w SM.

Tylko radny Eugeniusz Cybulski wstrzymał się od głosu. – Bo mam uwagi na temat tej uchwały – tłumaczył. – Jej tryb nie był po prostu właściwy. Chciałem zapoznać się z uzasadnieniem wniosku spółdzielni. To prawo mi odebrano.

Nowe władze spółdzielni mają teraz twardy orzech do zgryzienia.

– Będziemy musieli pana Sobonia zatrudnić – mówi Jan Sadło. – Mamy wolne stanowisko kierownika jednego z działów. Tyle, że pan Soboń nie spełnia wymogów. Co dalej? Zaproponujemy mu funkcję gospodarza jednego z naszych domów. Tyle takie stanowisko możemy mu zaoferować.

O NIEPRAWIDŁOWOŚCIACH, JAKIE ZASTAŁ W SPÓŁDZIELNI NOWY ZARZĄD NAPISZEMY WKRÓTCE
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~koczis2000~
Gość
STYX
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~koczis2000~
~koczis2000~ (2 listopada 2009 o 19:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sadło już kiedyś był prezesem....
eldorada nie zrobił....
może teraz?????????
Rozwiń
Gość
Gość (28 października 2009 o 21:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miotła, szmata i wiadro wody oraz kijek z gwoździem na papierki. Tak się kończy kariera dyzmy sobonia-zamojskiego radnego-niemowy. Radnym już nigdy nie zostaniesz za swoje chamstwo, cfaniactwo, obłudę, prymitywizm i lawiranctwo. Czekałem na to od dawna i stało sie... Twoi dotychczasowi wyborcy bardzo chętnie podziękują ci za "pracę" w radzie miasta.
Miłej pracy Panie Cieć.
Rozwiń
STYX
STYX (28 października 2009 o 18:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Anioł ???????? Tylko,żeby nie robił klubu w piwnicy !
Rozwiń
dobre
dobre (27 października 2009 o 15:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gospodarz domu! To jest to!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!