poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Radnym nie podoba się styl pracy kontrolerów MZK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lutego 2009, 17:30
Autor: Bogdan Nowak

Ubierają się za mało reprezentacyjnie. Są bezwzględni nawet wobec niepełnosprawnych. A na dodatek podstępnie czatują na niewinnych pasażerów - takie zastrzeżenia mają radni Zamościa.

- Nasi kontrolerzy chluby miastu nie przynoszą. To pewne - zakomunikował na ostatniej sesji radny Marek Dziura (PiS).

- Jak oni chodzą ubrani! Byle jak! Władze powinny się tym zająć - dorzucił Dziura i swoim wystąpienie wywołał prawdziwą burzę.

- Mnie się skarżyli niepełnosprawni pasażerowie MZK - dodał Gerard Waszkiewicz, radny PO. - Mieli bilety, ale wieźli ze sobą listwy do boazerii. Kontroler powiedział, że to jest dodatkowy bagaż i dał im karę. Chcieli dopłacić 2 zł., ale nie było dyskusji. To kłopot. Ci ludzie żyją głównie z zasiłków z opieki społecznej.

Żalów było więcej. - Zdarza się, że mieszkańcy innych miast kasują w zamojskich autobusach kupione u siebie bilety - wyłuszczył Antoni Zieliński z PiS. - Dopiero od kontrolerów dowiadują się, że jadą właściwie na gapę. Widziałem kilka takich przypadków. Oni zapłacili tylko nie w Zamościu. Coś tu jest nie tak.

Dlatego Zieliński domaga się od miasta, aby w autobusach MZK pojawiły się informacje typu: "W tym autobusie obowiązują bilety kupione w Zamościu”.
- Bo sprawdzający nie przyjmują tłumaczeń - argumentował.

- Zresztą kontrolerzy działają podstępnie. Kiedyś wszedłem do autobusu i zaraz do mnie jeden podskoczył. I chciał mi dać mandat. Zaraz, chwileczkę! Nie przejechałem jeszcze nawet jednego przystanku! To brak zaufania do klienta. A bilet dla mnie moje dzieci skasowały…

W obronie krytykowanych stanął prezydent Marcin Zamoyski. - Ta sprawa urosła nagle do czegoś co jest ogromne i ważne, a tak nie jest - tłumaczył radnym.

- Prawo jest jedno; wsiadasz i kasujesz bilet I ten bilet trzymasz przy sobie. Zresztą wszystko jest na nich napisane. To co klient jest ślepy? Czytajmy napisy na biletach i tyle!
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Łukasz
ło
do ło
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Łukasz
Łukasz (23 maja 2009 o 15:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kontrolerzy w Zamościu zachowują się jak hieny. Miałem kiedyś nieprzyjemność zapłacenia mandatu. Wsiadłem w zatłoczoną "trójkę" pod Koszarami. Miałem dwa bilety po 90 gr (bilet cały kosztował 1,80 zł). Zdążyłem w telepiącym się autobusie i tłoku skasować jeden z nich, trzymałem się poręczy by nie upaść. Pod Hetmanem z powrotem dopchałem się do kasownika skasować drugi, równo z otwarciem drzwi wpadli kontrolerzy. Odwróciłem się do nich z wyjaśnieniem, ale wypisali mi mandat, mimo że nawet pasażerowie odezwali się w mojej obronie. Myślałem, że racja leży po mojej stronie. Kontrolerzy byli nawet bardzo mili, mówili że muszą mi wypisać, opisali sytuację i kazali jechać do biura. Pojechałem, wyjaśniałem sytuację, do tego pisałem odwołanie, ale i tak musiałem zapłacić (przecież to niemożliwe by nie skasować biletu, przystanki są daleko od siebie). Życzyłem tylko tej niemiłej pani więcej wiary w uczciwość ludzi.
Taka sytuacja nie jest możliwa np. we Wrocławiu, gdzie mieszkam. Też są kontrole, ale nie wygląda to jak napad hien na autobus / tramwaj jak tylko się zatrzyma. Można spokojnie poszukać biletu, nawet czasami skasować przy kontrolerze.
Rozwiń
ło
ło (27 lutego 2009 o 20:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a mi się tytuł rodowy Pana Zamojskiego bardzo, a bardzo podoba i jak ładnie brzmi przy Jego nazwisku. Jest wielki i tego mu nikt nie odbierze. A szuje szczekają i kąsają. No niestety tego draństwa to jest ci dostatek.
Rozwiń
do ło
do ło (27 lutego 2009 o 20:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezydent już raz mówił o nieudacznikach, a teraz czepia się niewidomych (ślepy to w jego pojęciu wyzwisko). Teraz na kogo kolej? Czy jemu ktoś wyciąga, że był "Hrabią"?
Rozwiń
...ło
...ło (27 lutego 2009 o 20:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
..nie prezydent, ale te barany z PISuaru
Rozwiń
jaco
jaco (27 lutego 2009 o 19:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nikt już MZK nie jeździ. O co chodzi? A ten prezydent to ma tupet. No, no.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!