wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Zamość

Radnym nie podoba się styl pracy kontrolerów MZK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lutego 2009, 17:30
Autor: Bogdan Nowak

Ubierają się za mało reprezentacyjnie. Są bezwzględni nawet wobec niepełnosprawnych. A na dodatek podstępnie czatują na niewinnych pasażerów - takie zastrzeżenia mają radni Zamościa.

- Nasi kontrolerzy chluby miastu nie przynoszą. To pewne - zakomunikował na ostatniej sesji radny Marek Dziura (PiS).

- Jak oni chodzą ubrani! Byle jak! Władze powinny się tym zająć - dorzucił Dziura i swoim wystąpienie wywołał prawdziwą burzę.

- Mnie się skarżyli niepełnosprawni pasażerowie MZK - dodał Gerard Waszkiewicz, radny PO. - Mieli bilety, ale wieźli ze sobą listwy do boazerii. Kontroler powiedział, że to jest dodatkowy bagaż i dał im karę. Chcieli dopłacić 2 zł., ale nie było dyskusji. To kłopot. Ci ludzie żyją głównie z zasiłków z opieki społecznej.

Żalów było więcej. - Zdarza się, że mieszkańcy innych miast kasują w zamojskich autobusach kupione u siebie bilety - wyłuszczył Antoni Zieliński z PiS. - Dopiero od kontrolerów dowiadują się, że jadą właściwie na gapę. Widziałem kilka takich przypadków. Oni zapłacili tylko nie w Zamościu. Coś tu jest nie tak.

Dlatego Zieliński domaga się od miasta, aby w autobusach MZK pojawiły się informacje typu: "W tym autobusie obowiązują bilety kupione w Zamościu”.
- Bo sprawdzający nie przyjmują tłumaczeń - argumentował.

- Zresztą kontrolerzy działają podstępnie. Kiedyś wszedłem do autobusu i zaraz do mnie jeden podskoczył. I chciał mi dać mandat. Zaraz, chwileczkę! Nie przejechałem jeszcze nawet jednego przystanku! To brak zaufania do klienta. A bilet dla mnie moje dzieci skasowały…

W obronie krytykowanych stanął prezydent Marcin Zamoyski. - Ta sprawa urosła nagle do czegoś co jest ogromne i ważne, a tak nie jest - tłumaczył radnym.

- Prawo jest jedno; wsiadasz i kasujesz bilet I ten bilet trzymasz przy sobie. Zresztą wszystko jest na nich napisane. To co klient jest ślepy? Czytajmy napisy na biletach i tyle!
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Łukasz
ło
do ło
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Łukasz
Łukasz (23 maja 2009 o 15:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kontrolerzy w Zamościu zachowują się jak hieny. Miałem kiedyś nieprzyjemność zapłacenia mandatu. Wsiadłem w zatłoczoną "trójkę" pod Koszarami. Miałem dwa bilety po 90 gr (bilet cały kosztował 1,80 zł). Zdążyłem w telepiącym się autobusie i tłoku skasować jeden z nich, trzymałem się poręczy by nie upaść. Pod Hetmanem z powrotem dopchałem się do kasownika skasować drugi, równo z otwarciem drzwi wpadli kontrolerzy. Odwróciłem się do nich z wyjaśnieniem, ale wypisali mi mandat, mimo że nawet pasażerowie odezwali się w mojej obronie. Myślałem, że racja leży po mojej stronie. Kontrolerzy byli nawet bardzo mili, mówili że muszą mi wypisać, opisali sytuację i kazali jechać do biura. Pojechałem, wyjaśniałem sytuację, do tego pisałem odwołanie, ale i tak musiałem zapłacić (przecież to niemożliwe by nie skasować biletu, przystanki są daleko od siebie). Życzyłem tylko tej niemiłej pani więcej wiary w uczciwość ludzi.
Taka sytuacja nie jest możliwa np. we Wrocławiu, gdzie mieszkam. Też są kontrole, ale nie wygląda to jak napad hien na autobus / tramwaj jak tylko się zatrzyma. Można spokojnie poszukać biletu, nawet czasami skasować przy kontrolerze.
Rozwiń
ło
ło (27 lutego 2009 o 20:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a mi się tytuł rodowy Pana Zamojskiego bardzo, a bardzo podoba i jak ładnie brzmi przy Jego nazwisku. Jest wielki i tego mu nikt nie odbierze. A szuje szczekają i kąsają. No niestety tego draństwa to jest ci dostatek.
Rozwiń
do ło
do ło (27 lutego 2009 o 20:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezydent już raz mówił o nieudacznikach, a teraz czepia się niewidomych (ślepy to w jego pojęciu wyzwisko). Teraz na kogo kolej? Czy jemu ktoś wyciąga, że był "Hrabią"?
Rozwiń
...ło
...ło (27 lutego 2009 o 20:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
..nie prezydent, ale te barany z PISuaru
Rozwiń
jaco
jaco (27 lutego 2009 o 19:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nikt już MZK nie jeździ. O co chodzi? A ten prezydent to ma tupet. No, no.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!