Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 grudnia 2013 r.
18:46
Edytuj ten wpis

Radosław Cz. miał być księdzem. W USA grozi mu 55 lat więzienia

Autor: Zdjęcie autora łm
33 12 A A

Radosław Cz. z Hrubieszowa, któremu w USA grozić może nawet 55 lat więzienia za brutalne znęcanie się nad psem, miał być księdzem. Był w seminarium duchownym w Lublinie, ale został z niego wyrzucony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Psa znaleziono pod koniec sierpnia w parku w miasteczku Quincy w stanie Massachusets. 2-letnia suczka była na skraju śmierci. Miała połamane żebra, kości, pocięty język, pękniętą czaszkę, nosiła ślady podpalania. Oprawca wkładał jej długopis w oczy i głodził. Trzeba ją było uśpić. Amerykańskie media piszą o jednym z najgorszych od lat przypadków znęcania się nad zwierzęciem. Sprawa poruszyła opinię publiczną w Ameryce. Miłośnicy zwierząt skrzyknęli się w Internecie i wyznaczyli nagrodę za znalezienie zwyrodnialca. Na Facebooku powstał profil "Justice for Puppy Doe” ("Sprawiedliwość dla Puppy Doe”), który śledzi już ponad 80 tys. osób.


Okradł kościół?


W październiku zatrzymano w tej sprawie Radosława Cz., 32-letniego imigranta pochodzącego z Hrubieszowa. Mężczyzna przyjechał do USA w 2008 roku. Amerykańska policja podaje, że od stycznia 2012 roku mieszkał na plebanii przy kościele w New Bedford, ale w kwietniu oświadczył, że opuszcza parafię. Razem z nim z plebanii zniknęły czeki na kwotę ponad 6 tys. dolarów. Policja podejrzewa, że to Radosław Cz. ukradł pieniądze. Od stycznia 2013 r. mężczyzna był w Quincy. Opiekował się tam 95-letnią staruszką. Ofertę pracy znalazł w jednej z katolickich gazet. Śledczy ustalili, że w czerwcu kupił psa. Zapłacił za niego 40 dolarów. Mężczyzna, który sprzedał mu czworonoga, zeznał, że Radosław Cz. wyglądał dobrze i wzbudzał zaufanie, a po psa przyjechał nowym Chryslerem z przyciemnianymi szybami. Zmasakrowaną suczkę znaleziono trzy miesiące później w parku. 23 października policjanci zatrzymali Radosława Cz., który niedługo później usłyszał zarzuty znęcania na zwierzęciem. W domu, gdzie mieszkał znaleziono ślady krwi suczki.


Usunięty z seminarium w Lublinie


Cz. wychowywał się w Hrubieszowie. – Chodził do naszej szkoły, ale żaden z nauczycieli z obecnej kadry nie zna go – mówi Andrzej Pachla, dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie. Mężczyznę pamięta za to jego emerytowana wychowawczyni. – To był grzeczny i spokojny chłopak. Uczył się średnio, ale był pracowity. Z tego, co pamiętam, wychowywała go mama. Ojciec zmarł, gdy Radek był mały – opowiada Tygodnikowi Zamojskiemu. Po szkole średniej Radosław Cz. chciał zostać księdzem. Jak ustaliliśmy, był w kilku seminariach duchownych w Polsce, m.in. w Lublinie. Wstąpił do niego w 2004 roku. – Spędził u nas trzy lata i został usunięty – potwierdza ks. dr Franciszek Nieckarz, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Lublinie. Duchowny nie chce jednak zdradzić, dlaczego wyrzucił Radosława C. Tłumaczy, że nie ma to żadnego związku ze sprawą w USA.


Pół miliona kaucji


Radosław Cz. usłyszał w USA 11 zarzutów. Za każdy grozi mu 5 lat więzienia. Nie przyznał się do winy. Jeżeli będzie skazany, to do Polski zostanie deportowany najprawdopodobniej dopiero po odbyciu wyroku. Na proces będzie czekał w areszcie, chyba że wpłaci pół miliona dolarów kaucji.


Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xxx / 7 grudnia 2013 o 07:53

Prawdziwy katolik. Nie dziwi nic.

Avatar
wlodek69 / 7 grudnia 2013 o 07:38

dobrze kanali !!!!!!!!!!

Avatar
KD / 6 grudnia 2013 o 22:46

W USA się sumuje więc 55, a u nas góra 2 w zawiasach, więc lepiej niech tam go skażą, a nam przyślą na wykonanie wyroku. Lepiej żeby się powiesił.

https://www.facebook.com/pages/Justice-for-Puppy-Doe/730535090297199

A swoją drogą wszyscy podają już dawno nazwisko (Fackt, SE i paru innych), więc czemu DW zachowuje się jak cnotliwa Zuzanna ???  

Avatar
Andi / 6 grudnia 2013 o 20:46

Wyjątkowy zwyrodnialec!!

Śledzę tą sprawę prawie od początku. Mam nadzieje że zostanie porządnie ukarany, gdyż będzie sądzony w USA. Tam respektuje się prawa zwierząt.

Avatar
Emka / 6 grudnia 2013 o 20:08

Mam nadzieję,że zrobią mu w więzieniu to samo co on temu biednemu psu robił, długopis w oko, potną język, podpalą i skopią tak,że mu kości czaszki i żebra popekają, a i jeszcze zagłodzą, grubasowi psychopacie przyda się przymusowa dieta.PSYCHOL!!!!!!!! Życzę mu wszystkiego co najgorsze!!!!

Avatar
ksiadz pedofil / 6 grudnia 2013 o 19:45

olowek mu w dupe i ptak do buzi

Avatar
Kot / 6 grudnia 2013 o 19:45

Raczej od krat, a nie od siatki :D

Avatar
x / 6 grudnia 2013 o 18:13

to w końcu ile mu grozi tej odsiatki 5 czy 55 lat ?

Avatar
Ania / 6 grudnia 2013 o 18:07

Cześć wszystkim ;) Piszę pracę licencjacką na Uniwersytecie Warszawskim i mam do wypełnienia krótką i prostą ankietę, która mi pomoże. Bardzo prosze o jej ściągnięcie stąd: http://tiny.pl/q9nmt, wypełnienie i odesłanie na a.rogus@mail.com. Was to nic nie kosztuje a mi bardzo pomoże w pisaniu pracy ;) Wesołych świąt ;*

Avatar
Eugeniusz / 6 grudnia 2013 o 17:22

zawsze mówiłam, że z tymi katolikami bardzo blisko kościoła lub księżmi jest coś nie tak, 

Ja myślę, że z tobą jest coś nie tak. Lecz się póki nie jest za późno...

Avatar
xxx / 7 grudnia 2013 o 07:53

Prawdziwy katolik. Nie dziwi nic.

Avatar
wlodek69 / 7 grudnia 2013 o 07:38

dobrze kanali !!!!!!!!!!

Avatar
KD / 6 grudnia 2013 o 22:46

W USA się sumuje więc 55, a u nas góra 2 w zawiasach, więc lepiej niech tam go skażą, a nam przyślą na wykonanie wyroku. Lepiej żeby się powiesił.

https://www.facebook.com/pages/Justice-for-Puppy-Doe/730535090297199

A swoją drogą wszyscy podają już dawno nazwisko (Fackt, SE i paru innych), więc czemu DW zachowuje się jak cnotliwa Zuzanna ???  

Avatar
Andi / 6 grudnia 2013 o 20:46

Wyjątkowy zwyrodnialec!!

Śledzę tą sprawę prawie od początku. Mam nadzieje że zostanie porządnie ukarany, gdyż będzie sądzony w USA. Tam respektuje się prawa zwierząt.

Avatar
Emka / 6 grudnia 2013 o 20:08

Mam nadzieję,że zrobią mu w więzieniu to samo co on temu biednemu psu robił, długopis w oko, potną język, podpalą i skopią tak,że mu kości czaszki i żebra popekają, a i jeszcze zagłodzą, grubasowi psychopacie przyda się przymusowa dieta.PSYCHOL!!!!!!!! Życzę mu wszystkiego co najgorsze!!!!

Avatar
ksiadz pedofil / 6 grudnia 2013 o 19:45

olowek mu w dupe i ptak do buzi

Avatar
Kot / 6 grudnia 2013 o 19:45

Raczej od krat, a nie od siatki :D

Avatar
x / 6 grudnia 2013 o 18:13

to w końcu ile mu grozi tej odsiatki 5 czy 55 lat ?

Avatar
Ania / 6 grudnia 2013 o 18:07

Cześć wszystkim ;) Piszę pracę licencjacką na Uniwersytecie Warszawskim i mam do wypełnienia krótką i prostą ankietę, która mi pomoże. Bardzo prosze o jej ściągnięcie stąd: http://tiny.pl/q9nmt, wypełnienie i odesłanie na a.rogus@mail.com. Was to nic nie kosztuje a mi bardzo pomoże w pisaniu pracy ;) Wesołych świąt ;*

Avatar
Eugeniusz / 6 grudnia 2013 o 17:22

zawsze mówiłam, że z tymi katolikami bardzo blisko kościoła lub księżmi jest coś nie tak, 

Ja myślę, że z tobą jest coś nie tak. Lecz się póki nie jest za późno...

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 7

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 33 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 25

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!