Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

22 grudnia 2011 r.
19:38
Edytuj ten wpis

Rafałek będzie miał dom. Akt notarialny podpisany

0 11 A A
Do wiosny Rafał i jego mama pozostaną w starym domu (Leszek Wójtowicz)
Do wiosny Rafał i jego mama pozostaną w starym domu (Leszek Wójtowicz)

W czwartek podpisano akt notarialny na zakup domu w Liskach k. Hrubieszowa dla niepełnosprawnego Rafałka Ciężczaka i jego mamy. Zebrane od darczyńców pieniądze przekazał Caritas Polska. Zostało jeszcze sporo na leczenie i rehabilitację.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dobrze, że wszystko udało się szczęśliwie zakończyć – cieszy się Wiesława Ciężczak, mama Rafałka. – Do uzyskania przez syna pełnoletności będę jego pełnomocnikiem.

Na razie będą mieszkać w swoim starym domu bez wygód. – Moglibyśmy nawet jutro wprowadzać się do nowego domu, ale poczekamy do wiosny – mówi Ciężczakowa.

Do tego czasu – za część środków zgromadzonych na koncie – pani Wiesława chce w sprezentowanym przez ludzi domu m.in. wymienić okna i założyć centralne ogrzewanie. – Jeszcze raz z całego serca dziękuję wszystkim za pomoc, nie zmarnujemy ani złotówki – mówi mama Rafałka.

O niepełnosprawnym 11-latku z Lisek pisaliśmy wielokrotnie. Rafał urodził się z licznymi, wrodzonymi wadami nóg i bioder. Nie miał rąk. Przeszedł szereg operacji, czeka go jeszcze wiele bolesnych i skomplikowanych zabiegów.

Dzięki Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i "Sprawie dla reportera” jego historię poznała cała Polska. Chłopczyk marzył o łazience, a że pomoc zaczęła płynąć pełnymi strumieniami, zadecydowano o budowie domu.

Nic z tego nie wyszło. Matka chłopca obwiniała o to dyrektora Caritasu, ks. Wiesław Banaś podnosił, że to wina pani Wiesławy, bo "wielokrotnie zmieniała zdanie”. Stanęło na kupnie w Liskach murowanego domu z garażem na 30-arowej działce. Koszt – 135 tys. zł.

Matka chłopca miała przekazać ze swojego konta 60 tys. zł, a Caritas pozostałą kwotę. Pani Wiesława nie zgodziła się na takie rozwiązanie, sugerowała, że właścicielem domu nie zostanie jej syn, tylko Caritas.

Wszystko się w końcu wyjaśniło. Zakup domu – w wyniku zawartego porozumienia – w całości sfinansował Caritas Polska, który zobowiązał się także pokryć koszty leczenia i rehabilitacji chłopca.

Pani Wiesława może dysponować pieniędzmi zgromadzonymi na swoim prywatnym koncie, a jest tam ponad 70 tys. zł.

Do tej pory na pomoc Rafałkowi na konto Caritas Polska wpłynęło ponad 183 tys., natomiast na koncie Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej uzbierało się ponad 84 tys. zł.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tacowy / 23 grudnia 2011 o 21:23
[quote name='A' timestamp='1324639238' post='574457']
jeszcze link :


http://www.youtube.com/watch?v=rz0osCStwLk
[/quote]
SUPER!!!!Oto prawdziwy urzędnik kościoła (czyt.poborca podatkowy)
http://www.youtube.com/watch?v=JmPPA8YgZ5w
Avatar
carty w tas / 23 grudnia 2011 o 21:14
Akt notarialny podpisany
Gdyby nie nagłośnienie w mediach,to pazerny kosciół i złodziejski Caritas zawładnęli by całą gotówką.
Caritas zawsze chętnie "podpina się" pod różne akcje dobroczynne użyczając swego konta bankowego.Jak się zbierze spora sumka,Caritas odwraca się d..... do potrzebujących i udaje wariata.Pieniędze zebrane jakimś trafem giną.....
Jest to tak zwane szubrawstwo w wykonaniu kleru kat.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2011 o 16:24
"Stanęło na kupnie w Liskach murowanego domu z garażem. Koszt – 135 tys. zł.

Zakup domu (w wyniku zawartego porozumienia w całości sfinansował Caritas Polska), który zobowiązał się także pokryć koszty leczenia i rehabilitacji chłopca.

Do tej pory na pomoc Rafałkowi na konto Caritas Polska wpłynęło ponad 183 tys. zł,
na koncie Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej uzbierało się ponad 84 tys. zł.

Pani Wiesława może dysponować pieniędzmi zgromadzonymi na swoim prywatnym koncie, jest tam ponad 70 tys. zł"
[size="3"]
Caritas Polska ma nadwyżkę 48 tys. PLN (183 tys. PLN - 135 tys. PLN), podobno na koszty leczenia i rehabilitacji chłopca.

A Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na co wyda uzbierane 84 tys. PLN ? [/size]
"Stanęło na kupnie w Liskach murowanego domu z garażem. Koszt – 135 tys. zł.

Zakup domu (w wyniku zawartego porozumienia w całości sfinansował Caritas Polska), który zobowiązał się także pokryć koszty leczenia i rehabilitacji chłopca.

Do tej pory na pomoc Rafałkowi na konto Caritas Polska wpłynęło ponad 183 tys. zł,
na koncie Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej uzbierało się ponad 84 tys. zł.

Pani Wiesława może dysponowa... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2011 o 14:26
[quote name='zenek' timestamp='1324643281' post='574477']
Analfabeto! Gdybyś potrafił odczytać prawidłowo tekst, to byś wiedział na co pójdzie reszta piniędzy i nie pisałbyś głupot.
[/quote]
Ja umiem czytać i wyczytałem że Caritas zebrał 267 tysięcy, za dom zapłacił 135 tysięcy, więc na koncie Caritasu pozostało 132 tysiące. Pieniądze zostały wpłacone przez darczyńców dla dziecka, ale matka dziecka nie może nimi dysponować aby zaspokajać jego potrzeby. Pieniądze pozostając na koncie Caritasu będą pracowały na Caritas (czytaj odsetki), a nie na dziecko.
Caritas zobowiązał się pokryć koszty leczenia i rehabilitacji dziecka, czyli może być i tak patrząc na dotychczasowe postępowanie księdza dyrektora, że będzie zwracał matce tylko za udokumentowane rachunki jeśli wcześniej je zapłaci ze swoich środków. Nasuwa mi się pytanie: gdy te koszty będą niższe niż 132 tysiące co się stanie z różnicą i czy zostaną wypłacone dziecku? I drugie: jeśli zabraknie na okna czy ogrzewanie do nowego domu, czy też podobne potrzeby nie będące wprost kosztami leczenia i rehabilitacji czy Caritas dołoży z tych 132 tysięcy.
Albo autor napisał artykuł niedbale, albo wpłata na konto Caritasu skutkuje zaspokojeniem potrzeb bogatego Caritasu a nie biednego potrzebującego. Co już można nazwać wyłudzeniem.
[quote name='zenek' timestamp='1324643281' post='574477']
Analfabeto! Gdybyś potrafił odczytać prawidłowo tekst, to byś wiedział na co pójdzie reszta piniędzy i nie pisałbyś głupot.
[/quote]
Ja umiem czytać i wyczytałem że Caritas zebrał 267 tysięcy, za dom zapłacił 135 tysięcy, więc na koncie Caritasu pozostało 132 tysiące. Pieniądze zostały wpłacone przez darczyńców dla dziecka, ale matka dziecka nie może nimi dysponować aby zaspokajać jego potrzeby. Pieniądze pozostając na koncie Caritasu będą... rozwiń
Avatar
Fang / 23 grudnia 2011 o 13:37
Dobrze że sprawę nagłośniono w mediach i pazerne łapy właścicieli czarnych sukienek były zmuszone oddać to co nie ich.
Avatar
zenek / 23 grudnia 2011 o 13:28
[quote name='Aqua' timestamp='1324639167' post='574455']
A co z resztą pieniędzy dla Rafała zebranych na koncie Caritasu???? Ludzie wpłacali te pieniądze DLA RAFAŁA a nie dla księży jako zarobek !!!
Co prawda " nie samym chlebem człowiek żyje" ale naprawdę mu i jego mamie te pieniądze bardziej się przydadzą!
[/quote]
Analfabeto! Gdybyś potrafił odczytać prawidłowo tekst, to byś wiedział na co pójdzie reszta piniędzy i nie pisałbyś głupot.
Avatar
A / 23 grudnia 2011 o 12:20
[quote name='Aqua' timestamp='1324639167' post='574455']
A co z resztą pieniędzy dla Rafała zebranych na koncie Caritasu???? Ludzie wpłacali te pieniądze DLA RAFAŁA a nie dla księży jako zarobek !!!
Co prawda " nie samym chlebem człowiek żyje" ale naprawdę mu i jego mamie te pieniądze bardziej się przydadzą!
[/quote]
jeszcze link :


http://www.youtube.com/watch?v=rz0osCStwLk
Avatar
Aqua / 23 grudnia 2011 o 12:19
A co z resztą pieniędzy dla Rafała zebranych na koncie Caritasu???? Ludzie wpłacali te pieniądze DLA RAFAŁA a nie dla księży jako zarobek !!!
Co prawda " nie samym chlebem człowiek żyje" ale naprawdę mu i jego mamie te pieniądze bardziej się przydadzą!
Avatar
Gwiazka / 23 grudnia 2011 o 09:52
to bardzo dobra wiadomość że w końcu udało się dojść do porozumienia, bo kazda ze stron ma swoje oczekiwania i obawy - nie zapominajcie o tym.
Proszę Was w tym miejscu o to by w tym świątecznym czasie na chwile chociaz wspomniec i dodać siły innemu ciężko choremu chłopcu który w tym momencie walczy o swoje życie.... chciałabym aby jak najwięcej z Nas wsparło go dobrym słowem, modlitwą, trzymaniem kciuków.... bo pieniazki na operację czekają już tylko na dobre wyniki Michasia...
http://michalekromaniuk.blogspot.com/
Avatar
Gość / 23 grudnia 2011 o 09:19
Dajcie zdjęcie nowego domu
Avatar
tacowy / 23 grudnia 2011 o 21:23
[quote name='A' timestamp='1324639238' post='574457']
jeszcze link :


http://www.youtube.com/watch?v=rz0osCStwLk
[/quote]
SUPER!!!!Oto prawdziwy urzędnik kościoła (czyt.poborca podatkowy)
http://www.youtube.com/watch?v=JmPPA8YgZ5w
Avatar
carty w tas / 23 grudnia 2011 o 21:14
Akt notarialny podpisany
Gdyby nie nagłośnienie w mediach,to pazerny kosciół i złodziejski Caritas zawładnęli by całą gotówką.
Caritas zawsze chętnie "podpina się" pod różne akcje dobroczynne użyczając swego konta bankowego.Jak się zbierze spora sumka,Caritas odwraca się d..... do potrzebujących i udaje wariata.Pieniędze zebrane jakimś trafem giną.....
Jest to tak zwane szubrawstwo w wykonaniu kleru kat.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2011 o 16:24
"Stanęło na kupnie w Liskach murowanego domu z garażem. Koszt – 135 tys. zł.

Zakup domu (w wyniku zawartego porozumienia w całości sfinansował Caritas Polska), który zobowiązał się także pokryć koszty leczenia i rehabilitacji chłopca.

Do tej pory na pomoc Rafałkowi na konto Caritas Polska wpłynęło ponad 183 tys. zł,
na koncie Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej uzbierało się ponad 84 tys. zł.

Pani Wiesława może dysponować pieniędzmi zgromadzonymi na swoim prywatnym koncie, jest tam ponad 70 tys. zł"
[size="3"]
Caritas Polska ma nadwyżkę 48 tys. PLN (183 tys. PLN - 135 tys. PLN), podobno na koszty leczenia i rehabilitacji chłopca.

A Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na co wyda uzbierane 84 tys. PLN ? [/size]
"Stanęło na kupnie w Liskach murowanego domu z garażem. Koszt – 135 tys. zł.

Zakup domu (w wyniku zawartego porozumienia w całości sfinansował Caritas Polska), który zobowiązał się także pokryć koszty leczenia i rehabilitacji chłopca.

Do tej pory na pomoc Rafałkowi na konto Caritas Polska wpłynęło ponad 183 tys. zł,
na koncie Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej uzbierało się ponad 84 tys. zł.

Pani Wiesława może dysponowa... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2011 o 14:26
[quote name='zenek' timestamp='1324643281' post='574477']
Analfabeto! Gdybyś potrafił odczytać prawidłowo tekst, to byś wiedział na co pójdzie reszta piniędzy i nie pisałbyś głupot.
[/quote]
Ja umiem czytać i wyczytałem że Caritas zebrał 267 tysięcy, za dom zapłacił 135 tysięcy, więc na koncie Caritasu pozostało 132 tysiące. Pieniądze zostały wpłacone przez darczyńców dla dziecka, ale matka dziecka nie może nimi dysponować aby zaspokajać jego potrzeby. Pieniądze pozostając na koncie Caritasu będą pracowały na Caritas (czytaj odsetki), a nie na dziecko.
Caritas zobowiązał się pokryć koszty leczenia i rehabilitacji dziecka, czyli może być i tak patrząc na dotychczasowe postępowanie księdza dyrektora, że będzie zwracał matce tylko za udokumentowane rachunki jeśli wcześniej je zapłaci ze swoich środków. Nasuwa mi się pytanie: gdy te koszty będą niższe niż 132 tysiące co się stanie z różnicą i czy zostaną wypłacone dziecku? I drugie: jeśli zabraknie na okna czy ogrzewanie do nowego domu, czy też podobne potrzeby nie będące wprost kosztami leczenia i rehabilitacji czy Caritas dołoży z tych 132 tysięcy.
Albo autor napisał artykuł niedbale, albo wpłata na konto Caritasu skutkuje zaspokojeniem potrzeb bogatego Caritasu a nie biednego potrzebującego. Co już można nazwać wyłudzeniem.
[quote name='zenek' timestamp='1324643281' post='574477']
Analfabeto! Gdybyś potrafił odczytać prawidłowo tekst, to byś wiedział na co pójdzie reszta piniędzy i nie pisałbyś głupot.
[/quote]
Ja umiem czytać i wyczytałem że Caritas zebrał 267 tysięcy, za dom zapłacił 135 tysięcy, więc na koncie Caritasu pozostało 132 tysiące. Pieniądze zostały wpłacone przez darczyńców dla dziecka, ale matka dziecka nie może nimi dysponować aby zaspokajać jego potrzeby. Pieniądze pozostając na koncie Caritasu będą... rozwiń
Avatar
Fang / 23 grudnia 2011 o 13:37
Dobrze że sprawę nagłośniono w mediach i pazerne łapy właścicieli czarnych sukienek były zmuszone oddać to co nie ich.
Avatar
zenek / 23 grudnia 2011 o 13:28
[quote name='Aqua' timestamp='1324639167' post='574455']
A co z resztą pieniędzy dla Rafała zebranych na koncie Caritasu???? Ludzie wpłacali te pieniądze DLA RAFAŁA a nie dla księży jako zarobek !!!
Co prawda " nie samym chlebem człowiek żyje" ale naprawdę mu i jego mamie te pieniądze bardziej się przydadzą!
[/quote]
Analfabeto! Gdybyś potrafił odczytać prawidłowo tekst, to byś wiedział na co pójdzie reszta piniędzy i nie pisałbyś głupot.
Avatar
A / 23 grudnia 2011 o 12:20
[quote name='Aqua' timestamp='1324639167' post='574455']
A co z resztą pieniędzy dla Rafała zebranych na koncie Caritasu???? Ludzie wpłacali te pieniądze DLA RAFAŁA a nie dla księży jako zarobek !!!
Co prawda " nie samym chlebem człowiek żyje" ale naprawdę mu i jego mamie te pieniądze bardziej się przydadzą!
[/quote]
jeszcze link :


http://www.youtube.com/watch?v=rz0osCStwLk
Avatar
Aqua / 23 grudnia 2011 o 12:19
A co z resztą pieniędzy dla Rafała zebranych na koncie Caritasu???? Ludzie wpłacali te pieniądze DLA RAFAŁA a nie dla księży jako zarobek !!!
Co prawda " nie samym chlebem człowiek żyje" ale naprawdę mu i jego mamie te pieniądze bardziej się przydadzą!
Avatar
Gwiazka / 23 grudnia 2011 o 09:52
to bardzo dobra wiadomość że w końcu udało się dojść do porozumienia, bo kazda ze stron ma swoje oczekiwania i obawy - nie zapominajcie o tym.
Proszę Was w tym miejscu o to by w tym świątecznym czasie na chwile chociaz wspomniec i dodać siły innemu ciężko choremu chłopcu który w tym momencie walczy o swoje życie.... chciałabym aby jak najwięcej z Nas wsparło go dobrym słowem, modlitwą, trzymaniem kciuków.... bo pieniazki na operację czekają już tylko na dobre wyniki Michasia...
http://michalekromaniuk.blogspot.com/
Avatar
Gość / 23 grudnia 2011 o 09:19
Dajcie zdjęcie nowego domu
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 0 1

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 7 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 9

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 5

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 22 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 67 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!