Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

19 marca 2008 r.
20:55
Edytuj ten wpis

Ratunek na medal

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 8 A A

Strażacy są pełni podziwu dla zimnej krwi i poświęcenia Stanisława Warzochy i szykują dla niego medal oraz specjalną nagrodę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gdyby nie ten mężczyzna, jego dwaj sąsiedzi nie przeżyliby czyszczenia przydomowego szamba.

- Byliśmy jedną nogą na tamtym świecie - mówi 49-letni Adam z Bełżca na Zamojszczyźnie. - To dzięki sąsiadowi żyjemy.

Pan Stanisław niechętnie opowiada o wypadku. Twierdzi, że na jego miejscu każdy zachowałby się tak samo. Ma 58 lat, pracuje w zamojskiej agencji ochroniarskiej i zapewnia, że nie jest "materiałem” na bohatera.

Kiedy kilka dni temu kręcił się po podwórku, nagle usłyszał wołanie sąsiadki o pomoc. Okazało się, że pan Adam i jego 15-letni syn Krzyś są w niebezpieczeństwie. Mężczyźni czyścili szambo. Stężenie gazów było tak wysokie, że obaj stracili przytomność. Upadli tak nieszczęśliwie, że jeden leżał na drugim.

- W pierwszej chwili zobaczyłem tylko Adama. Nie wiedziałem, jak się zachować. Było pewne, że jeśli zejdę na dół, to też stracę przytomność - opowiada Warzocha. - Znalazłem jakiś drut. Zacząłem nim trącać sąsiada i krzyczeć z całych sił. Jakoś się ocknął! Złapałem go za rękę i podciągnąłem do góry.

Uratowany mężczyzna zaczął rozglądać się za synem. Chłopiec leżał już na dnie zbiornika. Ojciec zaczerpnął powietrza i skoczył. Chwycił syna wpół, podniósł go do góry, a Stanisław Warzocha wyciągnął chłopca na powierzchnię. Krzyś nie oddychał.

- Mama chłopca zadzwoniła po pogotowie i straż, ale nie mieliśmy chwili do stracenia - ciągnie dalej Warzocha. - Nie wyczuwaliśmy tętna. Zaczęliśmy go reanimować wspólnie z jego matką. W końcu zaczął oddychać.

Ojciec i syn trafili do tomaszowskiego szpitala. Żadnemu nic się nie stało. Krzyś po kilku dniach w szpitalu wczoraj poszedł do szkoły.

Strażacy z Bełżca są pełni podziwu dla Stanisława Warzochy. - Taka postawa jest godna najwyższej pochwały. Bez jego zimnej krwi doszłoby do tragedii - Krzysztof Gmoch, komendant OSP w Bełżcu nie ma wątpliwości. - Uhonorujemy to. Z komendantem tomaszowskiej PSP chcemy przyznać mu medal i jakaś nagrodę.
Stanisław Warzocha jest tym zamieszaniem zawstydzony. - Krzysia wyciągnął ojciec, ja mu tylko dopomogłem - tłumaczy.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jk / 20 marca 2008 o 19:45
Pogratulować zimnej krwi.
Avatar
Gość / 20 marca 2008 o 09:37
I o takich rzeczach chcemy czytać a nie o ciągłych bredniach różnych Tuskach Niesołowskich i innych Schetynach.
Avatar
sss / 20 marca 2008 o 09:37
n napisał:
Bez przesady!zaraz medal i nagrodę!?

aleś ghłupia n
Avatar
ak / 20 marca 2008 o 09:35
evo napisał:
I o takich rzeczach chcemy czytać a nie o ciągłych bredniach różnych Kaczyńskich, Bredzińskich czy Karskich!!!
Avatar
evo / 20 marca 2008 o 08:56
I o takich rzeczach chcemy czytać a nie o ciągłych bredniach różnych Kaczyńskich, Bredzińskich czy Karskich!!!
Avatar
n / 20 marca 2008 o 08:53
Bez przesady!zaraz medal i nagrodę!?
Avatar
obywatel / 20 marca 2008 o 08:53
jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś czyścił szambo - niby z czego??... przekuwał bo zapchała się dziura wylotowa do spuszczania w glebę - a i owszem - i pewnie własnie tak było w tym wypadku
Avatar
kik / 20 marca 2008 o 07:30
Co za historia! Brawo dla tego pana!
Avatar
jk / 20 marca 2008 o 19:45
Pogratulować zimnej krwi.
Avatar
Gość / 20 marca 2008 o 09:37
I o takich rzeczach chcemy czytać a nie o ciągłych bredniach różnych Tuskach Niesołowskich i innych Schetynach.
Avatar
sss / 20 marca 2008 o 09:37
n napisał:
Bez przesady!zaraz medal i nagrodę!?

aleś ghłupia n
Avatar
ak / 20 marca 2008 o 09:35
evo napisał:
I o takich rzeczach chcemy czytać a nie o ciągłych bredniach różnych Kaczyńskich, Bredzińskich czy Karskich!!!
Avatar
evo / 20 marca 2008 o 08:56
I o takich rzeczach chcemy czytać a nie o ciągłych bredniach różnych Kaczyńskich, Bredzińskich czy Karskich!!!
Avatar
n / 20 marca 2008 o 08:53
Bez przesady!zaraz medal i nagrodę!?
Avatar
obywatel / 20 marca 2008 o 08:53
jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś czyścił szambo - niby z czego??... przekuwał bo zapchała się dziura wylotowa do spuszczania w glebę - a i owszem - i pewnie własnie tak było w tym wypadku
Avatar
kik / 20 marca 2008 o 07:30
Co za historia! Brawo dla tego pana!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 3 1

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 3 0

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 24 15

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 16 5

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 202 22

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 1

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!