sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Zamojscy radni zdecydowali, że Niemcy mogą budować
w Zamościu kolejny supermarket. Pawilon o powierzchni 5400 mkw. stanie na terenie należącym obecnie do zamojskiej "Delii”. Jeśli spółka nie sprzeda gruntu zbankrutuje.

Budowa supermarketu niemieckiej sieci handlowej to prosta konsekwencja decyzji radnych o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego pomiędzy ulicami Prostą i Prymasa Wyszyńskiego. Wniosek "Delii” w tej sprawie został przyjęty wyłącznie 11 głosami radnych prawicy, przy 3 głosach przeciwnych i 13 wstrzymujących się (cała lewica).
"Delia” jest spółką Mostostalu. Helmuth Floeth - przewodniczący Rady Nadzorczej Mostostalu wyjaśnił na poniedziałkowej sesji, że chodzi tu o sprzedaż Niemcom gruntu, na którym stoi pusta hal a o powierzchni 4,5 tys. mkw. Niemiecki inwestor chce postawić tam pawilon handlowy. Zobowiązuje się też do wybudowania bezkolizyjnego zjazdu do ul. Prymasa Wyszyńskiego.
- Jeśli nie sprzedamy tego gruntu i nie oddamy kredytu bankowi, "Delia” padnie - mówi H. Floeth. - Ten zakład generuje rocznie 5 mln zł strat. Mostostal stracił na niej przez 3 lata 15 mln zł. Aktualnie spółka ma 13 mln zł zadłużenia. Jeśli sprzedamy działkę, pozwoli nam to ewentualnie przetrwać do końca tego roku i wypłacić odprawy dla ok. 150 osób, które trzeba zwolnić - tłumaczył Floeth.
Ale sprzedaż działki Niemcom nie gwarantuje, że "Delia” się utrzyma. Z uzyskanych pieniędzy nie spłaci całego zadłużenia. Jest to tylko szansa na przetrwanie zakładu do końca tego roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!