czwartek, 22 lutego 2018 r.

Zamość

Rekrutacja na studia. Sprawdź, gdzie dają indeksy bez egzaminów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lipca 2010, 12:44

Fizjoterapia, turystyka i rekreacja, a może bezpieczeństwo narodowe? W Zamościu można wybierać w bogatej ofercie miejscowych uczelni.

– Myślałem o studiach na wojskowej uczelni, ale nie zdałem egzaminu praktycznego – martwi się Marcin, tegoroczny maturzysta. – Muszę rozejrzeć się za czymś konkretnym w Zamościu.

Można wybierać. Pierwsza tura rekrutacji w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji zakończy się 7 sierpnia.

– Bardzo dużym powodzeniem cieszą się studia pomostowe na kierunku pielęgniarstwo. Limit 150 miejsc dawno już został przekroczony – informuje Małgorzata Bzówka, kierownik działu promocji i rekrutacji WSZiA.

W tym roku wśród nowości uczelnia proponuje dziennikarstwo i komunikację społeczną ze specjalnościami: dziennikarstwo online, reklama i public relations oraz grafika komputerowa. Dużym powodzeniem, kolejny rok z rzędu cieszy się natomiast fizjoterapia (studia magisterskie) oraz pedagogika z nową specjalnością – pracownik socjalny.

Druga tura rekrutacji w WSZiA rozpocznie się w połowie sierpnia i potrwa do końca września. W ub. roku przyjęto ponad 1000 osób, z czego prawie połowę stanowili studenci I i II stopnia na kierunku fizjoterapia.

W tym roku po raz pierwszy zgłoszenia kandydatów na studia licencjackie i inżynierskie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu przyjmowane są wyłącznie w trybie rejestracji internetowej.

– Kandydaci mają możliwość wprowadzenia swoich danych do systemu w punkcie rekrutacyjnym w Instytucie Humanistycznym PWSZ, gdzie w razie problemów pracownik uczelni udzieli im pomocy – wyjaśnia Ewa Kołtun z PWSZ.

Po raz pierwszy uczelnia prowadzi rekrutację na kierunek turystyka i rekreacja. Zajęcia ze studentami będą tu prowadzić pracownicy naukowi z Zamiejscowego Wydziału Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.

Pierwszy etap rekrutacji na studia stacjonarne został już zakończony. Do 29 sierpnia będzie można się zapisać na studia stacjonarne i niestacjonarne, a na wrzesień zaplanowano trzeci, ostatni etap.

Najpopularniejsze kierunki studiów w PWSZ to politologia, turystyka i rekreacja, filologia angielska oraz mechanika i budowa maszyn.

W Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego zapisy rozpoczęły się na początku czerwca, a rekrutacja potrwa do 26 września.

– Najpopularniejsze kierunki to administracja oraz bezpieczeństwo narodowe – relacjonuje Małgorzata Smarzewska z WSHE.

Podczas ubiegłorocznej rekrutacji uczelnia przyjęła ponad 300 nowych studentów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
bask
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bask
bask (21 lipca 2010 o 15:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wydział Nauk Rolniczych w Zamościu:
wolne miejsca, studia bezpłatne (dzienne)
kierunki:
-rolnictwo: agrobiznes, ochrona środowiska rolniczego. agroturystyka (I-go st. inżynierskie)
-biologia: biologia analityczna. biologia środowiskowa (I-go st. lic,)

ZAPRASZAMY, UL. SZCZEBRZESKA 102
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!