środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Restaurator kontra magistrat, wojna o kamienicę trwa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lipca 2009, 19:39
Autor: Bogdan Nowak

Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego. Zamojski sąd odwołał komornika. Mimo to Luigi Tondelli, zamojski restaurator nie ustaje w walce o odzyskanie kamienicy przy Rynku Wielkim.

- Domagałem się sprawiedliwości i ją wywalczyłem - tłumaczy Ligi Tondelli. - Wyrok sądu jest jednoznaczny. Kamienica ma do mnie wrócić! Nie mogłem doprosić się egzekucji wyroku, dlatego sprawa trafiła do komornika. I on ją w końcu zakończy!

Włoch jest właścicielem zamojskiej restauracji "La Cantina” oraz szefem spółki "Lubet”. Stanęła ona do przetargu na kamienice przy Rynku Wielkim tzw. Morandówkę. Wygrała go.

Włoch chciał tam stworzyć Dom Pracy Twórczej. Z planu wynikało, że będzie miał do zagospodarowania 1,1 tys. mkw. powierzchni. Okazało się jednak, że brakuje ok. 200 metrów. Tondelli był tym oburzony, a… urzędnicy rozwiązali z nim umowę i do kamienicy wprowadzili inną firmę. Sprawa trafiła do sądu.

Tondelli wygrał z miastem w dwóch instancjach. Wyrok w lubelskim Sądzie Apelacyjnym jest jednoznaczny: kamienica ma do niego wrócić. Jednak Włoch nie mógł doprosić się egzekucji wyroku. Był w tej sprawie m.in. na sesji RM. Prezydent zbył jego apel milczeniem.

Za przedsiębiorcą ujął się Dariusz Zagdański, radny i szef klubu PiS. Wielokrotnie na sesjach dopytywał się, kto poniesie koszty przegranego procesu (ok. 10 tys. zł) i ewentualnego odszkodowania.

Włoch skierował sprawę do komornika, który wnioskował o wydanie przedmiotu dzierżawy w ciągu miesiąca. Termin wypadał na 1 lipca. Magistrat złożył zażalenie do sądu na czynności komornicze i wniósł o wstrzymanie egzekucji.

- Podobno Sąd Rejonowy dopatrzył się nieścisłości formalnych. Ciekawe jakich - dziwi się Tondelli. - Jestem pewien, że kamienicę odbiorę. Ale taktyka urzędników jest oburzająca! Nie przyznali się do błędu, ale szukają kruczków prawnych.

Miasto się nie poddaje.- Już została wniesiona kasacja do Sądu Najwyższego - mówi Karol Garbula, rzecznik UM w Zamościu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!