piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

RIO prześwietli sprawę przewożenia więźniów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 stycznia 2009, 16:01

Zamojski radny PiS najpierw domagał się wprowadzenia zakazu konwojowania więźniów przez strażników miejskich. Teraz chce, aby wydatki poniesione na ten cel przez magistrat sprawdziła Regionalna Izba Obrachunkowa.

- Straż miejska nie ma uprawnień do przewożenia więźniów - przekonuje radny Dariusz Zagdański (PiS). - Mówiłem o tym wielokrotnie na sesjach. Prezydent Zamościa wcale się tym nie przejął. Urząd nie przeprowadził żadnej kontroli wewnętrznej, a moje apele i wnioski zignorowano. Dlatego zawiadomiłem o tym Komendę Główną Policji, a teraz RIO.

Sprawa nie daje radnemu spokoju od dawna. W czerwcu napisał w tej kwestii pismo do prezydenta Marcina Zamoyskiego. Okazało się, że tylko w 2007 r. Straż Miejska przewoziła osadzonych na różne budowy (głównie na prace rewitalizacyjne na Starówce) aż 126 razy! Strażnicy robili to w ramach tzw. innych zadań. Prezydent wyjaśnił radnemu na piśmie, że były to patrole "mające nadzór nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonie SP nr 2 i 6 oraz na osiedlu im. J. Zamoyskiego”. - No to w jaki sposób strażnik konwojujący osadzonych ma zapewnić bezpieczeństwo zamościanom? - dziwi się radny.

Zagdański zaalarmował KGP, a jej kontrolerzy uznali, że "przewożenie skazanych przez strażników przekracza ich kompetencje”. Jednak na prezydencie Zamościa nie zrobiło to wrażenia.

- To nie jest zabronione - tłumaczył jeszcze na listopadowej sesji prezydent Zamoyski. - Czyli… jest dozwolone. Oni pracują dla dobra ogółu.

Dlatego Zagdański zwrócił się do RIO o przeprowadzenie w magistracie kontroli. - Niepokój pana radnego jest nieuzasadniony - zapewnia Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. - Wszystko jest zgodne z przepisami.
(bn)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~Bambo~
rabbi2
RABBI
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~Bambo~
~Bambo~ (20 stycznia 2009 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wstyd panie Z wstyd!!! Srać za pzreproszeniem w swoje gniazdo.A jak woża dowody do starszych ludzi to jest GIT, albo jakies pokąsane listy dla radnych????
Rozwiń
rabbi2
rabbi2 (13 stycznia 2009 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to nie chodzi o to by dop......ć prezydentowi, ale żeby zaprzestał takich praktyk (jego zgoda na przewożenie skazanych). SM powinna zająć się bezpieczeństwem w mieście, a wygląda na to ze jest firma transportowa.
Rozwiń
RABBI
RABBI (4 stycznia 2009 o 17:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A dlaczego Szanownemu Panu Radnemu "Z" tak zależy na tym by do....ć
Prezydentowi.
Jeszcze trochę to stanie na głowie i ... lub popełni rytualne "Sepuku" - najlepiej na placu w Warszawie.
Jest takie stare przysłowie że : "chłop wyjdzie ze wsi lecz .... z chłopa .... "
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!