poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Rolnicy zablokowali drogę przy Bolmarze w Bodaczowie. Żądają pieniędzy za rzepak

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 sierpnia 2011, 14:13
Autor: (ak) (gat)

Zakłady Tłuszczowe w Bodaczowie (Archiwum)
Zakłady Tłuszczowe w Bodaczowie (Archiwum)

Nie mogli się doczekać wypłat za dostarczony do Bolmaru rzepak, więc zablokowali dorgę przy Zakładach Tłuszczowych w Bodaczowie. W proteście wzięło udział kilkudziesięciu rolników.

W tej chwili przy samym zakładzie jest około setki rolników. Czekają na rozmowy z szefami firmy, która przyjęła od nich zakontraktowany rzepak, ale mimo obietnic nie przelała dotąd na konta plantatorów pieniędzy.

Rolnicy czekali na pieniądze od kilku tygodni.

- Pierwszy termin był 29 lipca. Pieniądze nie przyszły - opowiada Piotr Wojda z Nielisza, który do Bolmaru w Bodaczowie dostarczył tyle rzepaku, ile zakontraktował, czyli 7,5 tony.

Bolmar kazał plantatorowi czekać. Więc czekał. Ale w zeszłym tygodniu znowu wybrał się do Bodaczowa. Udało mu się dostać do księgowości. Tam usłyszał, że pieniądze będą na jego koncie 9 sierpnia. Termin minął, a rolnik nie otrzymał ani złotówki.

Plantatorzy rzepaku protestują przed Bolmarem - zdjęcia

W podobnej sytuacji jest mnóstwo innych plantatorów rzepaku. Niektórym puściły nerwy. Dzisiaj, na znak protestu zablokowali drogę w Bodaczowie. Teraz już ten odcinek jest już przejezdny, ale zdesperowani rolnicy nadal czekają przed zakładem. Liczą na rozmowy z szefami firmy.

- Rozmawiałem z panem Walczakiem i powiedział, że niestety ale dzisiaj pieniędzy nie mają - mówił zebranym Szymon Kuczyński, wiceprezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i przewodniczący OZPR lubelsko-mazowiecko-podkarpackiego. - Uważam, że trzeba zgłosić do prokuratury podejrzenie popełnienia przestępstwa i w ten sposób zabezpieczyć majątek firmy - móił rolnikom.

Do Bodaczowa przyjechał dzisiaj m.in. wicestarosta zamojski .

Nadzieja na wypłaty pojawiła się dzisiaj po południu. - Na dzień dzisiejszy firma ma pół miliona złotych - obwieścił zebranym Piotr Krukowski.

- Te środki będą wypłacane, ale jednak pozew zbiorowy musimy złożyć dlatego, że są nieprawidłowości. Zakłady nie miały pieniędzy, nie miały załatwionych kredytów a skupowały rzepak - mówił Krukowski.

Z tego co wiadomo, ZT Bolmar miały zobowiązania także wobec swoich pracowników. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dzisiaj te należności zostały uregulowane. Ludzie dostali pobory.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
EEEE
piesnapo
rzetelny
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

EEEE
EEEE (11 sierpnia 2011 o 14:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy ktoś coś wie nowego w sprawie płatności ZT za rzepak?
Rozwiń
piesnapo
piesnapo (10 sierpnia 2011 o 16:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O co chodzi? Wybraliście taki rząd, POgrążający kraj w szambo, to tak macie! Macie kraj bez fabryk, zakładów, stoczni, kopalń,bez armii! Teraz też idźcie i głosujcie na tych samych. Ale pamiętajcie: KTO ZAGŁOSUJE NA PO i ich program, będzie miał na sumieniu wszystko, co w przyszłości uchwali ta opcja.
Rozwiń
rzetelny
rzetelny (10 sierpnia 2011 o 15:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Spokojnie, na internetowej stronie ZTB

http://######ztb.pl/
reklamuje się jako RZETENA FIRMA !!!!
poniej certyfikat

CERTYFIKAT RZETELNOŚCI
Krajowy Rejestr Długów zaświadcza, że:
Zakłady Tłuszczowe w Bodaczowie Sp. z o.o.
Nadarzyn
NIP: 5632078401


na dzień 2011-08-10 r. godzina 15:31
nie posiada żadnych przeterminowanych zobowiązań
notowanych w Krajowym Rejestrze Długów, spełniających warunki określone
w Ustawie z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych
i wymianie danych gospodarczych
(Dz. U. Nr 81, poz. 530).


Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Armii Ludowej 21, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia–Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0000169851, NIP 895-17-94-707, kapitał zakładowy 4.000.000 zł, wpłacony w całości.
Rozwiń
0-
0- (9 sierpnia 2011 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
taka mała uwaga.9 sierpnia jeszcze trwa i kasa teoretycznie może przyjść.Pewnie jej nie będzie ale przydała by się poprawność w pisaniu
Rozwiń
Ala
Ala (9 sierpnia 2011 o 15:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bo Bolmar nie isnieje, takich oto mamy dziennikarzy "powiedzą co wiedza" a niekoniecznie jest co zgodne z prawdą. Firma obecnie się nazywa Zakłady tłuszczowe w Bodaczowie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!