środa, 26 kwietnia 2017 r.

Zamość

Rolnicze i strażackie święto

Dodano: 28 sierpnia 2001, 15:02
Autor: (ak)

W tym roku święto plonów w tej gminie połączone zostanie z otwarciem świetlicy
w Górecku Starym oraz jubileuszem 65-lecia tamtejszej jednostki OSP. Początek uroczystości planowany jest na godz. godz. 14.00. Wtedy odprawiona zostanie msza św., w czasie której poświęcone będą wieńce i chleb.

Część obrzędową rozpocznie wywołanie gospodarza dożynek i przekazanie mu chleba z rąk starostów. Składaniu wieńców towarzyszyć będą występy zespołów ludowych, po czym nastąpi otwarcie świetlicy. Imprezę zakończy koncert kapeli ''Rzemyki'' i orkiestry dętej z Potoka Górnego. .(maw)

Zbadaj oko


Zamojszczyzna. Od dziś przez trzy kolejne dni mieszkańcy kilku miejscowości w regionie będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnych badań okulistycznych, jakie zorganizował dla nich poseł Stanisław Misztal. Najpierw lekarz odwiedzi Skierbieszów, gdzie przyjmować będzie na plebanii, jutro zawita do ośrodka zdrowia
w Komarowie, pojutrze do przychodni w Trzeszczanach, a w piątek będzie w Białopolu. Każdego dnia badania trwać będą od godz. 10.

Lotnicze akrobacje


Mokre k. Zamościa. Pokazy pilotażu samolotów
i śmigłowców, powietrzne akrobacje, skoki spadochronowe i loty balonem to tylko niewielka część atrakcji, jakie Aeroklub Ziemi Zamojskiej zaplanował na nadchodzącą sobotę. Tego dnia na lotnisku w Mokrem rozpocząć się ma Festyn Lotniczy. Imprezę rozpocznie (godz. 11) poświęcenie płyty upamiętniającej wizytę Jana Pawła II w Zamościu, któremu towarzyszyć będzie musztra paradna orkiestry wojskowej. Festyn potrwa do późnego popołudnia.

Narada i nominacje


Zamość. Na godz. 9 w najbliższy piątek zaplanowano naradę dyrektorów szkół i placówek oświatowych w mieście. Tematem spotkania, w którym uczestniczyć będzie prezydent Zamościa będzie rozpoczynający się w poniedziałek nowy rok szkolny. Narada stanie się też okazją do wręczenia pedagogom aktów nominacji na stopień nauczyciela mianowanego.

Zagrają dla powodzian


Biłgoraj. Drużyna księży i reprezentacja biłgorajskich policjantów spotkają się na murawie miejscowego OSiR, by walczyć o... pieniądze dla mieszkańców terenów dotkniętych powodzią. - Biletem wstępu będzie każda, nawet najdrobniejsza kwota, a całkowity dochód z imprezy trafi do potrzebujących - mówią organizatorzy. Meczowi, który rozpocznie się o godz. 15
towarzyszyć będą liczne występy artystyczne.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24